Jump to content
Българският форум за музиканти

Zendrive SE


kolio_k

Recommended Posts

Сдобих се с педала наскоро и му записах малко демо. Педалът е доста различен от други овърдрайви, които ползвам, EQто оказва вличние и на гейна, а волума променя цялостния саунд, освен това атаката му е някак различна и си иска нагаждане при свирене. Това в комбинация с Mesa Boogie Caliber 50 (който също е капризен за настройка амп) доста ме поизмъчи :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Eu4JSJjvjs4

 

Надявам се демото да е полезно на някого

 

п.п Педалът е леко различен от нормалния Zendrive (затова е и Special Edition) , малко по дебел саунд и малко повече гейн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. демото е супер ,баце .... жалко че най вероятно никога няма да си купя такъв педал , но карай .. но това което ме изкефи много е снимката ти на аватара - направо си като руски писател от края на 18 век .... Достоевски или нещо от сорта ... бравос ... жив и здрав .Цеко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демото е супер, както обикновено :)

Special Edition-a ми звучи доста по-рязко и с повече високи най-вече в сравнение с обикновения Zendrive...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демото е супер, както обикновено :)

Special Edition-a ми звучи доста по-рязко и с повече високи най-вече в сравнение с обикновения Zendrive...

 

Мерси!!!!

 

Мой познат има обикновения Зен и ги сравних, разликата е по скоро малка. В случая проблемът е в мен по скоро, не съм свикнал на такъв тип драйв и по навик съм се опитал да го накарам да звучи както съм свикнал (тип BB Preamp)

 

Записах още едно видео днес, където се опитах да се съобразя със особеностите на педала (пак не съвсем успешно). Много интересен драйв, ще падне работа, докато свикна на необходимото свирене, за да изкарам тъй наречения Дъмбъл тон

 

http://www.youtube.com/watch?v=lyslD4c8wC4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен ;) Но атаката и цвета са някак различни ми се струва от това, което съм слушал.

 

Вдъхновение -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, нормално :-), мерси за хубавия пример, не го бях гледал :thx: , ще ми свърши работа

 

Педалът всъщност може доста са се доближи до този тон, но аз просто не съм свикнал с него и вместо да го оставя да се лее, аз се опитвам да изкарам атака. Като слушам саунда от видеото е супер, но като аз вадя някакъв подобен от педала се стряскам :wallbash: Грешката определено е в мен, но пък доказва, че свирача е най важен за саунда :slap: . Ще трябва да пробвам да се нагодя към такъв тип свирене, времето ще покаже дали ще мога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://soundcloud.com/kolio_k/zendrive-se-sam2

 

Ето нещо кратко под влияние на Дъмбъла, може още да се доближи, но днес много ми стана, ще пробвам пак тези дни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо ми тънее тоя Зен - няма обем. ВВ преампа май повече ми допада - по -сочно звучи.

 

Видях че имаш карбон копи на емексар. Какви са ти впечетленията от него? Аз го пробвах миналата седмица и ми се стори прекалено мътен (може би заради дебелите струни с които свиря).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Зендрайва има нещо общо с Тюбскриимър като звук и макар, че няма недостиг на баси, не може да се мери с ББто, което може да ги помпи безкрайно. Но на мен това ми харесва в З. има едни среди, които ще звучат много добре в микс, там където ББто има склонност да изчезва (аз затова и си взех ББто с корекция на средите). Но двата педала са симулации на съвсем различни драйвове (Дъмбъл и Маршъл), така че според мен е хубаво да са различни

 

Иначе MXRа вече го нямам, но наистина повторенията са му доста тъмни като характер , много хубав саунд, но малко прекалено аналогов в някои случаи. Това и плюс (когато искаме повторенията да не се чуват през основния сигнал) и минус, в обратния случай. Много хубав педал, но не е за всяка ситуация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. След него пробвах Deep Blue Delay на Mad Professor и много ми допадна.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NOKJNrcGYJs

 

Него пробвал ли си го? А какви са приликите и разликите между бос делея и Флаш бак на ТС?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този не съм го пробвал, по вид предполагам, че е обикновен качествен дигитален дилей (с евентуално симулация на аналогов такъв)

 

Между Флашбак и най новия Бос има някои разлики в полза на ТСто като опции (тру байпас, повторения без основния сигнал, начин за тапване на темпо), но като не бих казал, че единият е много по добър от другия. Боса е по стабилен на тема захранване, ТСто е капризно поне при мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май е 50/50 аналог/дигитален. Не знам но ми се стори много добър (по-мой вкус). Може би трябва да го сравня другия път с Deluxe Memory Man.

 

Ето едно негово ревю:

 

http://guitargear.org/2010/08/14/review-gig-report-mad-professor-deep-blue-delay/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.