Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой говорител да избера за запис?


Recommended Posts

Здравейте,

Пред дилема съм, кой от 4-те говорителя на кабинета си да запиша с едната китара.Направих семпли и на 4-те, озвучени по абсолютно еднакъв начин - 2 см57-ци по метода на Фрийдман.И 4-те говорителя са В30, ампа е с еднакви настройки, китарата също е една и съща.

Кой от 4-те бихте избрали вие?И защо?

Ето и семпъла:

http://www.esnips.co...p_display_media

Първи е горен ляв, втори - горен десен, трети - долен десен, четвърти - долен ляв.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Първо искам да кажа, че няма никакви претенции, че разбирам от записване и т.н., но на мен лично 1-вият семпъл най-много ми хареса.

Като че ли звучи най-плътен и балансиран :secret:

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги чуя утре с по-голяма сила/сега е неудобно стана късно//рано// и ще ти кажа мнението си.

Нека едно "старо куче"като мен да даде мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очудващо голяма разлика в звученето, особено между горните и долните говорители. Предполагам си внимавал, микрофоните да бъдат поставени точно по същия начин при записите, както и да не им сменяш местата.

 

Аз бих избрал някой от горните, вероятно горен-ляв, който ми звучи най-балансирано.

 

ПП: Експериментирал ли си с два говорителя, т.е. по един микрофон на два говорителя, единият централно, другият в периферията.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми допада най-много третият. Може би защото зaщото ми звучи по... "глухо"...всъщност зависи какви бруталии ще се записват :) понякога е необходим по .. ."резлив" тон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За позицията на микрофоните - внимавал съм да е еднаква :thumbup:

От различни говорители не искам да вземам, защото ще има още китари и не искам да си увеличавам шансовете за фейзинг проблеми.

Още се чудя...

Благодаря на всички писали и очаквам още мнения :)

п.с. Христос воскресе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воистина Воскресе!

На мен най ми харесва третия,защото съм от "старата школа" и харесвам по-меко звучене.

Това е при слушането само на китарата.Когато се намесят и други инструменти нещата се

променят..Ако китарата потъне в общия "sound" и при повдигане на нивото нещата не се

оправят,пробвай с първи.В никакъв случай с четвърти-тънее.Иначе е "голямо дране".

Весели празници,Марине!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.