Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за cortkx5


Pavlin_sv

Recommended Posts

Тия камиончета са тотален спад . Поне според мен имал съм на Boss там е малко по добре работата , но по добре си вземи процесор . За да постигнеш хубав звук ти трябват поне няколко камиончета .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ ако си беше направил труда да напишеш POD HD-300 в чичо гугъл може би щеше да си забелязал ироничното в поста ми.

 

Абе пичове може ли да ви питам защо в тая тема ме тварите, а в малко по стара сте писали същите неща като мен http://forum.muzikant.org/topic/118667-auidhin-ca-aaeaioaadheoaa/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Тварим" те, щото говориш глупости при това отвисоко, все едно си врял и кипял в музиката :)

 

То ако беше толкова лесно - един процесор за 400-500лв и нищо друго няма значение щяха да се продават само един и същи вид процесори и само един вид китари. Чат ли си сега?

 

Човек като не е нясно с нещата /виждам, че си мислиш че си, ама не си.../ е по-добре повече да чете и по-малко да дава акъл. В тоя форум пишат много добри китаристи /и други музиканти/ и назад във времето има изписани много много полезни неща. Вече няма, щото пишат предимно такива акълджии като теб дето мислят, че са хванали господ за топките и са разгадали всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че се стараеш да запазим добрия тон. :) Наясно съм, че е най - добре да имаш лампова глава и кабинет с 12ки Селесчъни, но за съжаление, нямам финансовата възможност за тях. Просто напоследък няколко човека около мен свирещи с камионче Metal Zone и Fender Frontman 15вата с изключително кофти саунд са си наумили, че като хвърлят 300 лева за адаптери ще стане яката работа. От друга страна се кефят на звука в случая на диджитек RP250 директно в PA - то, който може да се намери на половината пари.

Аз бих си взел някаква лампа за вкъщи втора ръка, но само ако съм отделил над 1000 лв.

Айде весели празници и Христос Воскресе! :)

Редактирано от Vodafona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като са си наумили твоите приятели да си купят адаптери?Ти трябва да ги спреш с някакви доводи ли ?За които самият ти не си много убедителен.Дори и този с ламповата глава и селесчъните пак не е убедителен.Ако си се зачел в по старите постове както ти каза Yves щеше да си наясно че най главното е задкитарното устройство тоест човека стоящ зад китарата.Тук в този форум има хора за които не е важно на Cort ли ще свирят,с активни или пасивни адаптери.Получава им се защото го могат.Други пък с най големите уредби и китари някак си не могат да го докарат.Така че преосмисли си приоритетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви приоритети да си осмислям. Приятели са ми, искат да си дават парите за глупости, аз не искам да се прецакат. Аз свиря с напълно посредствените esp lh-150 сложени на Cort KX series (разбира се не махнах оригиналните дънкани, така ми попадна) и съм си доста доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма майтап в тая работа - добър китарист накара много различни в ценово отношение китари да звучат идентично, така че полвината форум нямаше идея коя китара коя е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара, адаптери, усилвател, звукови карти, софтуер ... всичко има значение, особено ако става въпрос за кеф и звук.

Задкитарното устройство всеки си го има - винаги има по-добри наоколо, но то пък малко по-трудно се сменя.

Аз бих сменил моето задкитарно, но понеже засега не мога (въпреки, че се старая и се опитвам да го поъпгрейдна) тук -таме отвреме-навреме сменям адаптери и китари. По въпроса ще кажа, че ако ти харесва конкр. тяло и гриф, а искаш да чуеш други адаптери на него и знаеш точно кои са - не се колебай! Сменяй смело, стига да ти харесват.

Ако не си сигурен пък, пробвай ... докато разбереш или ти свършат парите.

Айде Христос Возкресе ... бъдете здрави и успех във всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като добавка, макар и малко оф топик - чопленето по китарите и другите неща си е самостоятелно удоволствие ... доста ми е забавно, поне на мен ... е, понякога е изнервящо, оказва се ненужно и почти винаги е по-скъпо, но .... какво пък, много важно...нали го правиме за удоволствие, а не по задължение :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма майтап в тая работа - добър китарист накара много различни в ценово отношение китари да звучат идентично, така че полвината форум нямаше идея коя китара коя е...

 

По-скоро те си звучат идентично по принцип, просто китариста показа това по един добър и приятен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз далеч не си правя майтап, но много от вас остават със заблудата, че звук се прави от адаптери, процесори, камиончета и не знам си какви глупости. Естествено, колкото по-качествени са те, толкова по-добър е звукът, в това спор няма, но основата на добрия звук за мен се крие най-вече в пръстите, дървото на китарата и усилвателя. Ако не беше така, всички щяха да свирят на плоски дъски с опънати струни и монтирани ЕМГ-та през 5 процесора и да изкарват добър звук.

 

Христос Воскресе! :)

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като песничка го повтаряш това - ясно бе, човек ... китаристите свирят, не китарите, знаем, разбрахме го, повярвахме - и вече не сме заблудени!

Ама все пак китаристите нали свирят на китари - с тяло, гриф, адаптери и куп други неща ... нали в случая с ел.китарата свиренето им става първо електричество и после чак звук - за да стане хубаво електричество трябва да са хубави и както трябва нагласени нещата - то според твойта теза защо ли изобщо се правят тези неща...

Айде, оново Честито ВОзкресение Христово и бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, Слав, обърках те с Vodafona .... прости ми, моля!

Разбира се ти си прав, прочетох по-вним което си писал - сори, но първоначално помислих, че пак имаме категорично изказване в стил "такова животно нема".

Разбира се, че дървото има значение - то вибрира, важно е как и колко. Разбира се, че адаптерите имат значение(не цената) - превръщат вибрацията в ток ;еФектите имат - променят тока, кривят го, въртят го, сучат го - усилвателя има - преборазува тока в звук. Кабелите имат - през тях минава тока ... и т.н. и т.н.

А китариста свири ... и без него нищо не става. И както обикновено в живота, изведнъж се оказва, че всичко има значение - е, не трябва да се абсолютизира - демек като сложиш EMG и вече край, стана музиката - не е така, разбира се ... но не е и чак да е хич без значение, както има по-горе категорични твърдения. Имал съм и лоши китари и добри - има разлика между тях, съществена. Иначе аз и с двата вида не ставам кой знае колко - ама с хубавите някак по-хубаво не ставам.... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз далеч не си правя майтап, но много от вас остават със заблудата, че звук се прави от адаптери, процесори, камиончета и не знам си какви глупости. Естествено, колкото по-качествени са те, толкова по-добър е звукът, в това спор няма, но основата на добрия звук за мен се крие най-вече в пръстите, дървото на китарата и усилвателя. Ако не беше така, всички щяха да свирят на плоски дъски с опънати струни и монтирани ЕМГ-та през 5 процесора и да изкарват добър звук.

 

Христос Воскресе! :)

 

Аз съм сигурен че каквато и китара да сравниш по този начин ще звучи добре. Работата е там че е нелепо да се сравнява инструмент от нисък клас с инструмент от висок клас по този начин. Всяка една китара свири по някакъв начин, който няма как да се разбере във видео клип защото тук идва момента и на усещане към даден инструмент. На дали има чак пък толкоз заблудени хора как се прави звук, но един хубав ефект и хубави адаптери винаги са в плюс стига да са правилните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.