Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Айде ще видим кой ще е първия собственик на 7мак Suhr , че и Данчо си точи зъбите за един :rockon: ... и после ще ги сборим с моя Musicman на Петручко :greenball:

http://www.music-man...petrucci-7.html

 

Точа си аз, ама чисто нов седемструнен Suhr е с пре-ордер - плащаш сега, получаваш Ноември :) Явно хората са доста заети. Освен това, подразбрах подробности около цените и опциите, които можеш да поръчаш.

 

Примерно флейм-мейпъл топ е 500 долара върху базовата цена. Гриф пък от бърд-ай мейпъл (one-piece) е поне 1000 долара отгоре ...

 

Цените са "не за хора" :) Ако искаш конкретен цвят - пак отгоре; ако искаш точно определен тип прагове, електроникa и т.н. опции - все доплащаш :)

 

Положението е сериозно :))) Още съм в размисъл - кое-как ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си стинките :) Къстъм изпълнението имам предвид.

Не 7-струнките - ама това е защото аз поне нещо не съм фен. Да оставим и басистите да дишат :)

 

One piece гриф има смисъл само от гледна точка красота - евентуално. 1000$ по-малко са си 1000$ по-малко.

 

A за Петручи-то - страхотна китара, на която съм голям фен, но custom Suhr e друга категория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петручи-то - страхотна китара, на която съм голям фен, но custom Suhr e друга категория.

 

Сега Анатоли ще се обиди ... :rolleyes::D:lol: Наздраве!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми - к'во да правим - живота понякога е нелицеприятни факти ;) Хехехехе.

 

Все пак това е лично мнение разбира се. Никой не е длъжен да се съгласява :)

 

Дай Боже всекиму да носи за сравнение или да сравнява тези два инструмента. (и един Гибсън дядо попе ;) )....

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо, наистина цифрите са сериозни, но както каза synchu - custom Suhr e друга категория и си заслужава всяка стотинка!

Вариант остана някой качествен Сър втора ръка, като този синия седмак - в случая се продава за около 3000 евро. :oops:

 

Ще видим..., чакам с интерес някой да се сдобие със Сър седмак и да сподели мнение :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си, как ли ще свърши тази сага с мечтите и реалностите ! :oops: Май ще трябва още веднъж да прочетете спецификацията на ММ!

 

Мюзикмена Седмаков Петручков доскоро беше нов 3600евра у Томан ,така че не го смятам за по долно качество от Сър или друга фирма !

Пипал съм 7мак на Айбънез и на Шектер и смятам ,че моята е по добра от тях .../сори за феновете им :tomato: ,ако може не хвърляйте домати , че са скъпи още.../ :nono: , и аз също имам един Джем в колекцията!

--------------

Грифа на ММ Петручи е мейпъл,само че има палисандров фингърборд , а при Сър няма/при някои модели /!

Мюзикмена има вграден пиезо адаптер в бриджа , и два изхода за жакове-един за акустичен усилвател ,другия за стандартен , а подписа на Петручи все пак не е за подценяване ... и той топли през зимата ! :godbless: Вие подпис имате ли...моля... :greenball:

Единствено мога да се съглася с вас ,ако реално сравним достойствата им при еднакви условия -усилватели ,кабели , настройки -може и видео да запишем!А сега наздраве ,че напредна времето :cheers2:

-----------------------------------

Пс.

 

На моя ММ има още една екстра / подарък от Дан/,която много ме кефи и смятам да оборудвам още една - две китарки с подобна система -действа добре при тъмни и опушени сцени ... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При нас има подпис на Джон Сър, което мен лично ме топли повече! ;)

Инак Сър можеш да си поръчаш с каквито искаш фертбордове, за разлика от Мюзикман...

Другата основна разлика е, че Сър Стандарт и Модерн са поръчкови китари, докато Моделите на Мюзикман са серийно производство.

Това е от голямо значение.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното едва ли е вярно ...,иначе съм фен първо на мейпъл и после на абаносовите фингърбордове,колко по черни ,толкова по -добре ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е несравнимо. Прегледай цените им в Щатите. ММ са скандално скъпи в Томан и въобще в Европа. В Щатите седемструнните са между 1800 и 2000 долара, освен ако не са с пиезота или BFR серията. Последната може би се доближава да кажем до Сър. Но къстъмите са брутално яки свирки на Сър.

Сър можеш да поръчаш с всякаква спецификация, вкл. Абанос, бразилски палисандър, пау феро ( последното е много приятно на звук и пипане) за фретборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак са сигначър модели и съм сигурен ,че не сте пипали такава китара - невероятен нисък екшън, удобна ,супер бърз гриф , ясен тон , състейн -всичко необходимо за съвременния китарист....

 

Kакто и аз не съм пипал Сър ...все още ...

 

-----------------------

Дай снимки на това Пау феро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е. Нормалното pau ferro е да няма тъмни петна - тук може би е търсен (д)ефект.

 

Е как пък си толко сигурен, че не сме пипали, не знам - 6-так. На мен 7-маците не са ми интересни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак са сигначър модели и съм сигурен ,че не сте пипали такава китара - невероятен нисък екшън, удобна ,супер бърз гриф , ясен тон , състейн -всичко необходимо за съвременния китарист....

 

Kакто и аз не съм пипал Сър ...все още ...

 

-----------------------

Дай снимки на това Пау феро...

 

Ееее,не се ли тествал вече Сър-а на Данчо?

Крайно време е да пипнеш Сър и да си кажеш мнението :)))

 

Иначе приципно и аз не съм фен на седмаците, но този Сър 7th искрено ме изкушава :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.