Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

Напротив, значи! Това е един от лютиерите на световно ниво, който обръща внимание на абсолютно всеки детайл.

Да не говорим, че всяка къстъм китара, която излиза от фабриката му минава през него за финално одобрение!

Да не се фанатизираме. Перфектна като изработка. Има огромно количество зле за моя вкус изглеждащи китари, които са перфектни като изработка и с не перфектна дървесина като вид (не говорим за структурна здравина), излезли от там. Просто защото е къстъм шоп и на някой клиент му е харесало да изглежда така.

Освен това ако искаш специално да си избереш дървото за каквото и да е било също имаш тази опция, която се плаща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно! В крайна сметка това, което на теб не ти харесва за друг е невероятно и страхотно, и обратно.

В никакъв случай не се фанатизирам. Има доста инструменти на Сър, които изобщо не ми допадат естетически, а и като спецификации.

Нещата са много относителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се сетя за друг къстъм производител, който да снима (професионално) всяка китара която произведе и да я архивира в сайт достъпен за всеки.

Това между другото е много добра идея, защото разглеждайки могат да ти дойдат много идеи за къстъм китара. А и винаги го има момента на " лелеее тая е страхотна, искам и такава!"

 

Например Ritter:

 

http://www.ritter-instruments.com

 

Както и други. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от години следя този сайт (който не е в самия сайт на Сър, а на Apple)

Говориш за този: http://gallery.me.co...guitars#gallery

В листа със спецификации има даже серийния номер на ПЛЕК обработката. ;)

Тоя лист се разпечатва и си ходи с китарата (в кейса). Екзотичната серия беше с дървена плочка изглеждаща по същия начин.

 

 

Този сайт е уникален и го посещавам много често :coolp:

Наистина много добра практика за архивиране на всеки един призведен инструмент.

В сайта на Tom Anderson, при въвеждане на серийния номер излиза пълната спецификация на китарата, във вида, в който е излезнала от фабриката.

Няма само снимки, но поне инфото е достатъчно, за да се види да какво иде-реч :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се сетя за друг къстъм производител, който да снима (професионално) всяка китара която произведе и да я архивира в сайт достъпен за всеки.

Това между другото е много добра идея, защото разглеждайки могат да ти дойдат много идеи за къстъм китара. А и винаги го има момента на " лелеее тая е страхотна, искам и такава!"

 

Например Ritter:

 

http://www.ritter-instruments.com

 

Както и други. ;)

 

 

 

В сайта на Ритер не намирам галерия с всички произведени инструменти...?

Кои са другите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ritter-in...com/history.php

 

Тук. Има опции за търсене, по модели, или просто по години. :)

 

За другите - със сигурност съм виждал, просто трябва да потърся. :)

 

Edit: Например Nordstrand - http://www.nordstrandguitars.com/gallery.html (ако ви излезе странен прозорец, а не галерия с инструменти - ръчно изтрийте точката накрая и refresh, правят се на хитри :) )

 

Всичко това е не, за да водя спор, изобщо нямам намерение да дискутирам и подлагам под съмнение ювелирната продукция на Suhr, а просто да се види, че има и други фирми, които стриктно си документират произведените бройки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И една новина (за някои, за други не). От началото на годината Suhr вече основно ползват Hipshot заключващи ключове, вместо Sperzel.

До колкото разбрах Sperzel остават като опция, но основно ще се слагат Hipshot. Като основни причини се изтъкват по-плавното въртене, по-голямото съотношение на въртене.

Второто позволява по-фина настройка. Промяната се налага основно заради многобройни оплаквания на клиенти от малкото съотношение на въртене при Sperzel 1:13 ако не ме лъже паметта.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото което не ми допада в тая промяна е, че шайбите на Hipshot са по-малки от тези на Sperzel и променят визията на главата.

Изглежда малко като всякаш са с винтидж Фендер ключове. Иначе за този модел на Hipshot само добри думи чувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей най -накрая пипнах тъй наречените Suhr китари и по специално представената Suhr S4 Pro от Вижън Дан... :coolp:

С ръка на сърцето - да изработката е убийствена ,дизайна -съвършен,функционалност-също ...звук,тон, :godbless: евалла на марката!Китарата беше с 9ки струни в Е настроена ,с нисък премерен екшън ,мека на пипане и свирене,страхотен е допира с цял мейпъл гриф,и доста стегнат превключвател за комбинациите на адаптерите,издаващи нови за мен тонови окраски!

Но винаги има едно ..., но някъде в изречението... :excl:

На всички други ,които свирят на Фендери,Мюзикмени,Шектери ,Гибсъни,ПРС, Скуаери,Ямахи,Сузуки, Хонди/о/,Фактори ,Цун мун ...и така до края на света -хора спете спокойно - Suhr китарите не свирят сами! Те просто съществуват някъде и ако имате късмет пробвайте ги!

 

Няколко пъти вече в този форум отваряхме дума за майсторите свирачи -каквото им сложиш в ръцете - на него свирят!

 

За себе си знам едно важно прозрение -китарата ако ти е удобна и имаш звука който търсиш -всичко друго е без значение... :ok:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, най-накрая :))))

Радвам се да чуя мнението ти, приятелю!

Напълно съм съгласен с теб - китарите Сър са със съвършена изработка, но естествено не свирят сами :)))

Все пак, мога от опит да кажа, че една такава китара подчертава майсторството и дава много на тези, които могат!

 

Пожелавам ти и на теб скоро един Сър :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дойдеш до Пловдив, ти обещавам да пипнеш Том Андерсън Дроп Топ с Флойд :))) :virtuoz:

Честно казано, личното ми мнение е, че на Ван Хален мюзикмена е далеч от Сър-овете и Том-овете, но иначе е интересна китара! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мюзикмените ме грабнаха първо с дизайна си -главата е уникална ,птичия явор отзад на грифа , чистия звънлив тон и ...някои от любимите ми китаристи свирят с тях :godbless: , а сега ти ме застреля с тез седмаци Suhr ... :rockon:

 

--------------------------

 

Между другото тези Vigier Fretless китари

са интересни - може би да отворим нова тема за тях...,какво ще кажете?

 

Редактирано от rockfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.