Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

Според мен, теми като тази, са много полезни!

Когато става дума за висок клас оборудване / в частност китари / е добре да се чуят мненията на повече хора!

Не всеки ден си купуваш китара за 3000 евро, така че колкото повече мнения и впечатления има - толкова по-добре! :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не че не си прав, но в интерес на истината точно тези малки детайли за дървесина от далечните девствени джунгли определя едни огромни разлики в цените - понякога хиляди долари над базовата цена. Опитваме се да избистрим дали това е оправдано. Иначе всеки да си свири на каквото иска :)

 

В този ред на мисли мога да кажа, че в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири китари Musicman които бяха серийни модели или такива по "нечии" спецификации.

 

Наистина е много важно да се подчертае - Suhr можеш да поръчаш с опции, които са най-добри за теб (и това според мен е най-важното). През 2006 година опитах да поръчам Musicman по мои спецификации и директно ми отказаха.

 

Повтарям моето (субективно) мнение: в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири серийни Musicman-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

7мак ли или 6так...

 

--------------------------------

 

Това ли е pau ferro фингърборд

 

 

6 струнна.

 

 

Да това е. Нормалното pau ferro е да няма тъмни петна - тук може би е търсен (д)ефект.

 

Е как пък си толко сигурен, че не сме пипали, не знам - 6-так. На мен 7-маците не са ми интересни ;)

 

Не е търсен ефект. Пао Феро варира много по отношение на фладера (шарката) - от светло млечнокафяво, до много тъмно кафяво с червеникаво-златисти или лилавеещи отенъци.

Обикновено е на ивици, но може и да е равномерно оцветено.

Ето няколко примера:

 

o634739707246272500.jpgo634739707617835000.jpg

 

o634739707833772500.jpgo634739708777678750.jpg

 

o634739708950803750.jpg

 

Ето и моята китара с Пао Феро:

 

7112990929_5182b32d65_z.jpg7112991063_f34ab00dc2_z.jpg

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Повтарям моето (субективно) мнение: в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири серийни Musicman-а.

 

Напълно съм съгласен с мнението ти!

С едно изключение, ако разбира се говориш за новия си Suhr Pro Series и това е, ако правилно съм разбрал, че е по твои спецификации

(което би я направило къстъм и вече няма да е Про Серия). Въпросните Suhr Pro S, C, M и Т са серийно производство китари, за разлика от поръчковото.

Това обаче не значи, че имат нещо общо със серийното производство на другите компании. При Сър серийно означава по-ограничени възможности на спецификациите.

Иначе казано не можеш да си поръчаш нещо различно от определеното за тези модели, като например тяло от Коа или гриф от Кокоболо.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фладер на петна при този тип екзотични дървета, освен ако не е за тяло, симетричен или с някаква повтаряща фигура се счита за дефект :) Перфектното е чистото пау феро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не че не си прав, но в интерес на истината точно тези малки детайли за дървесина от далечните девствени джунгли определя едни огромни разлики в цените - понякога хиляди долари над базовата цена. Опитваме се да избистрим дали това е оправдано. Иначе всеки да си свири на каквото иска :)

 

В този ред на мисли мога да кажа, че в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири китари Musicman които бяха серийни модели или такива по "нечии" спецификации.

 

 

Съгласен съм напълно с Данчо, понякога разковничето е в детайлите!

Въпреки, че съм пипал и свирил на Сър, научих доста неща за Сър китарите, коментирани в тази тема :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се заяждам или каквото и да е. Не съм срещал никъде определение за това кое е перфектното Пао Феро. В случая с китарата на Пийт Лейсис пао ферото си е обикновено, както при другите примери, а фладера е странен защото парчето дърво ползвано за неговия гриф е с по-голям контраст и е отрязано "флат соун" (flat sawn). Виждал съм всевъзможни варианти на шарката на Пао Феро особено при Сър (имам доста голяма колекция от снимки). Та си мисля, че щом той е одобрил парче дърво значи въпросното парче го бива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не че не си прав, но в интерес на истината точно тези малки детайли за дървесина от далечните девствени джунгли определя едни огромни разлики в цените - понякога хиляди долари над базовата цена. Опитваме се да избистрим дали това е оправдано. Иначе всеки да си свири на каквото иска :)

 

В този ред на мисли мога да кажа, че в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири китари Musicman които бяха серийни модели или такива по "нечии" спецификации.

 

Наистина е много важно да се подчертае - Suhr можеш да поръчаш с опции, които са най-добри за теб (и това според мен е най-важното). През 2006 година опитах да поръчам Musicman по мои спецификации и директно ми отказаха.

 

Повтарям моето (субективно) мнение: в момента съм по-щастлив с един Suhr, който избрах по МОИ спецификации, отколкото когато имах четири серийни Musicman-а.

 

Понеже два пъти натърти на твоите спецификации у мен се поражда въпрос : колко щастлив би те направил китара отново по твои спецификации, но на някой от българските лютиери? Пак ще е по твои спецификации, но на главата ще пише нещо доста по-малко престижно. В смисъл логото Suhr ли е важно в случая или просто не вярваш, че Костадин или Диката може да направи нещо със същото качество?

 

Аз мисля, че като изработка не би трябвало "нашите" да са по-лоши...вече кой какви запаси от дървета има е друг въпрос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали сте обърнали внимание на един много, много интересен детайл (за мен поне!).

 

Сайта на Suhr е направен по адски нетрадиционен начин. Всички китари, които са направили - ги има качени на сайта им по години и месеци с по две снимки за всеки инструмент.

 

Едната снимка е на самата китара, а другата е копие на "паспорта" на китарата с всички нейни спецификации. Освен това!! Много интересен детайл е, че в паспорта на китарата има и данни за музикалният магазин, който е поръчал тази китара и къде тя може или е могла да бъде намерена/пробвана/закупена. За първи път срещам такава организация на сайт и останах адски впечатлен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^това че го е одобрил не значи, че е перфектно :)

Иначе всичко е въпрос на личен вкус все пак и усещане за красота :)

 

Най-добрият източник на такъв тип информация са сайтовете/форуми за акустични китари и сайтовете на лютиери, изработващи такива китари, тъй като там качествата на дървото - акустични и визуални са много важни. По-важни отколкото при електрическите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Понеже два пъти натърти на твоите спецификации у мен се поражда въпрос : колко щастлив би те направил китара отново по твои спецификации, но на някой от българските лютиери? Пак ще е по твои спецификации, но на главата ще пише нещо доста по-малко престижно. В смисъл логото Suhr ли е важно в случая или просто не вярваш, че Костадин или Диката може да направи нещо със същото качество?

 

Аз мисля, че като изработка не би трябвало "нашите" да са по-лоши...вече кой какви запаси от дървета има е друг въпрос...

 

Отдавна не съм gear-slut, макар че бях :) Срамота! Сега съм на приципа JUDGE WITH YOUR EARS, NOT YOUR EYES.

 

Диката Е майстор на световно ниво и ползвам услугите му постоянно. С Костадин не съм работил, но и той предполагам е от същата величина.

 

Иначе за спецификациите на Suhr-a ми ... Просто изкарах късмет, че намерих точно това, което търсих - като цвят, гриф, тяло, топ, електроника, хардуер. Иначе щеше да се налага да поръчвам същия инструмент, да го направят като "къстъм" - пък той да е със същите параметри или почти без разлики - и в крайна сметка да платя двойна цена : ) Усещаш накъде бия, нали :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, от години следя този сайт (който не е в самия сайт на Сър, а на Apple)

Говориш за този: http://gallery.me.co...guitars#gallery

В листа със спецификации има даже серийния номер на ПЛЕК обработката. ;)

Тоя лист се разпечатва и си ходи с китарата (в кейса). Екзотичната серия беше с дървена плочка изглеждаща по същия начин.

 

 

 

^^^това че го е одобрил не значи, че е перфектно :)

 

Напротив, значи! Това е един от лютиерите на световно ниво, който обръща внимание на абсолютно всеки детайл.

Да не говорим, че всяка къстъм китара, която излиза от фабриката му минава през него за финално одобрение!

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от години следя този сайт (който не е в самия сайт на Сър, а на Apple)

Говориш за този: http://gallery.me.co...guitars#gallery

В листа със спецификации има даже серийния номер на ПЛЕК обработката. ;)

Тоя лист се разпечатва и си ходи с китарата (в кейса). Екзотичната серия беше с дървена плочка изглеждаща по същия начин.

 

Да, и мисля, че това е уникално като замисъл и не съм го срещал никъде на друго място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се сетя за друг къстъм производител, който да снима (професионално) всяка китара която произведе и да я архивира в сайт достъпен за всеки.

Това между другото е много добра идея, защото разглеждайки могат да ти дойдат много идеи за къстъм китара. А и винаги го има момента на " лелеее тая е страхотна, искам и такава!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.