Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

3149.jpg

Имах възможност няколко дена да посвиря с тази красавица

Но да си призная съм малко раздвоен, китарата беше много удобна, страшно добре изработена и чудесно сетъпната, но саунда и макар и класов ми дойде доста стерилен (не лош, в никакъв случай, просто различен от това, което искам да чуя, някак си без достатъчно характер). Предвид цената и, не бих си я купил!

Сигурно съм старомоден, но засега предпочитам да си я карам с Fender и Gibson, със всичките им недостатъци (а те имат доста, за съжаление)

п.п. Много благодаря за хубавия материал :thx:

Забелязал съм, че това явление със стерилния звък го има при доста от производителите в този ценови сегмент. Идеална изработка, редки дървесини, безупречен сетъп...но саунда е някак безгрешно скучен. Не, че е лош, но е скучен. Мисля, че с PRS проблемът е подобен. Не искам да обидя почитателите на PRS в никакъв случай! Само трябваше да дам пример с още някой производител.  Всеки си има своят вкус и мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За PRS не съм съгласен - пипал съм три "истински" и да ви кажа - много ми харесаха. Състейн, пипане, саунд - много добре! Имат си техен звук. Относно Suhr-a - по принцип винаги към китари от подобна класа има определено очакване за жесток саунд. Уви - наблюдението ми е, че при китари с флойд дори и адски скъпи има едно леко плоско звучене. Все едно нямат "топки". От опита ми, който не е никак малък - само като го гледам тоя Suhr не очаквам нещо покъртително като саунд. Плюс това музиканти които свирят на подобни спортни резачки обикновено търсят по-синтетичен саунд и често свирят и с много ефекти. Suhr са разкошни китари и предлагат много точни инструменти за своите почитатели. Примерно приятел имаше реликнат страт на фирмата и беше с мноооого сладък тон.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпродават се на аукцион 6-те китари Suhr на Guthrie Govan!

Аз за момента съм спрял с покупките / докога ли.../, но някой друг може да се включи :D

Пълно инфо и цени в линка по-долу :

644_270515_GuthrieAuction.jpg

http://www.guitarguitar.co.uk/news/article.asp?id=127054

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха :greenball:  Иначе ампа е страшен, отдавна не съм искал да си купя нов амп, сега ми се прииска. Цената е неприятна, но може пък да му дойде времето. 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Бонамаса, винаги си звучи като Джо Бонамаса :)

Но ампа е страшен (той и като дизайн е доста интересен :) ).

На мен демото на Pete Thorn ми е по-информативно, между другото:

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Suhr : 

"This is where it all started. The first Suhr Custom guitar in 1984

Many Many coats of Nitro
Excuse a picture of a picture and my "Little Girl" cat"!

12743722_1704529623126864_90180759544006

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.