Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

Ами... ще се опитам да разкажа нещо.

 

Всяка година, горе долу по едно и също време, John Suhr организира това фирмено парти, мисля че нарочно е избрал да съвпанде с NAMM, което е в Anaheim, горе долу на 50 км. от Lake Elsinore. Lake Elsinore също е и на 15 км от Corona, където се произвеждат едни други китари :) Както и да е, в началото имахме около един час, през който направихме обиколка из фабриката. Доста малко помещение, но много добре организирано. За съжаление не бе разрешено да снимаме. Какво мога да кажа - все едно ме върнаха 50 години назад... Конкретно за китарите - груба CNC изработка и яко шкурене и шлайфане след това. Нашият гид посточнно повтаряше, че тук работят най-добрите от най-добрите и аз съм склонен да вярвам в това. Направи ми впечатление - само 3 машини за шлайфане на телата на китарите, също 3 машини за навиване на адаптерите. Може би не повече от 2-3 работни места за хардуера и електрониката. Само една машина (стенд някакъв, и аз не знам как да я нарека) имаше за проверка на прегчетата. Самото парти започна с връчването на почетни грамоти на някои от работниците, запознаване с новата продукция, рекламни клипове... ала бала. 2015 ще предложи на-евтиния Suhr до този момент, за скромната сума от $1995 :) След това дойде ред и на изпълнителите. Общо взето не беше моята музика, но музикантите си бяха на ниво - James Ivanyi, Andy Wood (ей тоя най- ми допадна), Ian Thornley... С John Suhr (който през цялото време седеше в сянка, ако не ти го покаже някой, надали ще разбереш кой е) ме запозна (малко силно казано) мой приятел, стиснахме си ръцете, казах му че има много почитатели в България... направихме си едно фото и това беше.

 

Предпочитам да ме попитате нещо ако ви интересува, защото хич не обичам да пиша толкова дълго. Догодина да командировате Върбанов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това би трябвало да е от вчера, само кадрите в началото със снега са от Коледа. За сведение тук не бяха виждали сняг от 20 години

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Машината, която си гледал е за прецизен левелинг и дресинг на прагчета и се нарича PLEK. :)))

Много ми се щеше и аз да съм там имам някои въпроси към Джон Сър... :))))

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Suhr тук в Турция от месец ги внасят на неприлично ниски цени в сравнение с thomann. Жалко, че няма нищо като за мен :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми дай линк де.Теб няма кво да те мислим,ти си начеса крастата,ама ние от Uzun Kac Para Ingilizce biliyor musunuz   не разбираме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нqма линкове, питаш за модел и се проверява цена. Гледай официалния сайт, от USA ги внасят тук  ;)

Още е много прясна работата, от същите дето си взех Fractal-a са китарите. 

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези имат китари в наличност, до колкото знам.

http://stagemusic.org/STAGE/SUHR_Guitars-Main.html

 

http://www.gitarbutik.com/elektro-gitar-kat167.html

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.