Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

E твърде е вероятно и усилвателя доста да го бива, китарата и китариста (на първо място) също ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalmar ,моля кажи ми ми малко за тези китайски китари, защото аз лично не съм в досег с high-end инструменти и ми е интересно по какво се отличава от оригинала. Ако случайно аз или друг колега поръчаме от някъде да не се опарим. Все пак това са много скъпи китари...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Формата на главата има разлики. (нещо, което незапознат не би обърнал внимание)

2. Формата на тялото и пикгарда трябва да съвпадат точно, формата на пикгарда следва точно формата на тялото.

3. Suhr през годините са ползвали ключове на Sperzel, Hipshot (отворени), Gotoh и в момента ключове с логото Suhr (1:1 с Schaller), никога не са ползвали ключове без марка.

4. Suhr ползват само Gotoh и Fender Original незаключващи тремоло системи. Заключващите са Floyd Rose Original 7 i Gotoh. Ранните екземпляри са с Floyd Rose Original.

Wilkinson са слагани само на някои от най-ранните екземпляри от 1998-1999 година.

5. Серийния номер и Made in U.S.A. са гравирани с лазер в дървото, а не отпечатани. Ранните екземпляри имат само подпис на Джон Сър или нищо.

6. Suhr нямат в гамата си и не слагат фабрично хъмбъкъри (рейл койл също) в сингълкойл формат на Pro серията, освен ако китарата не е къстъм поръчка, но тогава на главата има само сериен номер.

7. Няма серийни номера с F в тях. Серийните номера на Про серията започват с P...... Къстъм китарите са само с номер без букви.

8. Китарите Suhr се предлагат с твърд кейс на G&G. Меки кейсове Suhr се предлагат със Pro и Classic Antique сериите.

 

За сега се сещам за това, ако се сетв друго ще добавя.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, много е ценно!На мен на първо четене ми направиха впечатление тремолото и адаптерите - абсолютно нетипични за Сър!Свирил съм на Suhr S6 Pro Series - нищо общо няма с тази тояга - хардуера беше изцяло на Gotoh :)

+1 относно инфото за серийните номера!

Трябва да се спомене, че човек, който не е запознат в детайли с марката, много лесно може да бъде подлъган от такъв екземпляр!Не знам дали Сър са предприели някакви мерки или това производство се прави с тяхно знание, но като цяло е доста неприятно, че се правят такива копия.

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше в техния форум (на Suhr) преди време една тема за руски майстор, който в друг (руски) форум беше публикувал целия процес на изработка на копие на Suhr Modern.

Но там ставаше дума за една единствена китара, а и майстора си го биваше.

Това тук е друго... А за знаенето - да, знаят, но нищо не може да се направи предвид това, че няма начин да се установи, къде се правят тези ментета и от кой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7. Няма серийни номера с F в тях. Серийните номера на Про серията започват с P...... Къстъм китарите са само с номер без букви.

 

 

В тоя ред на мисли Suhr имат следните модели:

 

Custom

Standard

Classic (S)

Classic T

Classic TS

Modern

 

Pro Series - бюджетна серия, версия на къстъм моделите.

Classic Antique

Classic T Antique

Modern Satin

Modern Frost

Pro S - Standard Pro

Pro M - Modern pro

Pro C - Classic Pro (май вече не се произвежда)

 

Custom Bass

Classic J

 

Всички Custom са със сериен номер само от цифри + Made in U.S.A. на гърба на главата гравирани с лазер.

Про сериите са със сериен номер започващ с P и Pro Series + Made In U.S.A. гравирани с лазер.

Класик серията е със същите означения както на къстъм китарите, същото важи и за Modern Frost и Satin сериите.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.