Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

80-тарски,ултрамега,времето когато се появиха флойдове,дизайн наподобяващ Фендер,но не точно,"човките" на грифа,наклонената назад глава,като на Гибсъните,ама не от парче,а лепена (не сдухва звука задължително)..,цялата работа е ,според мен,че подбират добра дървесина и не са на поточна линия.

 

Причината за появата на тази лимитирана серия, е че напоследък има вълна от интерес към 80-тарския метъл.

Плътните ярки цветове и шаренията са специфични за тази епоха в музиката, както и спандекса и топираните коси. С две думи кича беше на мода тогава.

Тези китари са в почит на тази ера. Общо взето е въпрос на предпочитания и сантимент купуването на такъв инструмент (като оставим на страна качеството на изработката и селекцията на дървесината).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Кalmar - напоследък явно има една носталгия по "Super-Strat" модата от 80-те години!

Неслучайно и Сър пуснаха тези нови модели, които изглеждат наистина интересно :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Лятото най-после получих моя Suhr-Classic candy apple red :) Още преди да я пипна,усетих мириса на моя инструмент. Малкия радиус на грифа позволява страшно нисък екшън в комбинация с 10-52 струни постигнах това,което отдавна търсих като звук и удобство.

 

Китара с,която не трябва да свикваш грабваш и действаш.Още веднага се усеща мощният пробивен тон,супер динамична, лесен достъп след 12-та позиция,стои невероятно стабилна в ръцете.

Много прецизна изработка,страхотно сетъпната(първата китара,която не съм ръчкал след купуването)

Бързо ми стана любима за сега :) Класик модела на Сър дава гъвкавост и лесно преминаване от един стил в друг така както класик моделите на Фендер и Гибсън ..

 

За сравнение с ММ-Luke,Petrucci-BFR изобщо не може да се говори.Много различни...въпрос на личен вкус.

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за добрата покупка, със здраве да я ползваш :coolp:

Свирил съм на Сър Класик / Скот Хендерсън модел / и знам за какво става дума - универсален инструмент с характер! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Все си мисля, че характера се предава от човека към китарата.Имам един раздрънкан истински фендер към който съм се отнасял супер зле ...мазал съм го с мои лайна с извинение(

 

Просто си падам копрофаг)

, но този интрумент ми е винаги под ръка и ми служи перфектно.

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инструмента е само помощно, изразно средство. Ако е качествен, добре изработен, това само помага на изпълнителя.

Но това не е единствения критерий. Винаги е въпрос на вкус, а и често на сантимент.

Аз също имам стари инструменти, които не са нещо особено, като стойност (освен за мен), но звучат добре и съм свикнал с тях.

Има китари, които като хванеш и усещаш, как се връщаш към нещо добре познато, като да се прибереш в топлия си уютен дом...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ tocata  Ще споделиш ли спецификациите?

 

 

Като стар страт почитател ето един екземпляр, който бих придобил с удоволствие Pro Series C1 (Special Order):

 

o634909937562341250.jpgo634909937622966250.jpg

 

o634909937667810000.jpg

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страта е американ стандарт,произведен 2000г.купих го от Германия.адаптерите са текс.спешъл хъмбъкер бридж и 2 сингъла.Грифа е много удобен за разлика от повечето стратове.Този е У шейп страшно удобен

 

Сър-а със същата конфигурация адаптери

Classic,body alder,neck-Maple w Brasillian Rose,Neck shape C-vintage standart, Pickups JST FL SINGLECOIL neck i middle i humbucker JST Aldrich.

 

Единственият недостатък ако мога така да кажа е, че тръсрода е към тялото и малко не удобно за въртене.

 

Много прилича на постнатия от теб.Всъщност ето линк със абсолютно същия като моя.Има малки разлики.

 

http://guitarbrothers.shop033.com/p/6775195/suhr-classic-candy-apple-red-thinskin-.html

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Suhr вече слагат рода (шиша) от към главата. Твоята е явно от по-старите. Особено ако е с бразилски роузууд - него от няколко години го забраниха за внос в щатите, понеже вече е нелегално да се добива. Сър ползват като заместител мадагаскарски.

Олдрич адаптера не ти ли е прекалено силен спрямо FL (Fletcher/Landau) синглите (които вече са с название ML(Michael Landau).

Обикновено в тази комбинация слагат за бридж SSV или SSH.

 

Този който съм постнал е с ML/ML/SSV адаптери.

На твоя с какъв бридж и ключове е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.