Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Guitars


Kalmar

Recommended Posts

Suhr са страхотни китари!

Харесах си една красавица, но не ми стигнаха финансовите сили, затова се примирих с друга, която много се доближава до първата!

Прилагам снимков материал:

 

026970489-big.jpg?r=0026970473-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андерсън прави Коа основно като топ, много рядко цяло тяло.

 

Всичко е въпрос на вкус и избор разбира се!

 

Съгласен - Коа солид също няма са откажа, големи красавици са :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carvin не са хич лоши китари, но поне според мен са далеч от нивото на Suhr. Синия Modern направо разцепва (много обичам синьо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синия Modern е мечта - на мен сините също са ми любими и още съжалявам, че се разделих преди време с тази красавица

 

l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аууу как си могъл! Тялото ясен ли е?

 

Мани, мани, че още ме е яд...но нямаше как!

Ясен е тялото, със страшно удобен кленов гриф - тази китара имаше уникална динамика и звук!

Тотален модерен суперстрат, но трябваше да избирам между нея и жълтия ТА дроп топ, който имам в момента :))

 

Иначе ето за този Сър ти говорих - Скот Хендерсън сигничър :

 

l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сме се знаели тогава... Това е може би най-любимата ми комбинация - тяло от ясен с едно парче кленов гриф (по възможност стоманени прагове)!

Или вариация с фретборд от Пао Феро (когато става дума за по-балансиран тон). И ако е синя китарата директно загивам...

 

6959617184_434a21ab0f_z.jpg6959617136_437497d928_z.jpg

 

6959617106_2ff04f9131_c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, такава беше конфигурацията - тялото 1 парче ясен, грифът - 1 парче клен, със стоманени прагове!

Тази китара беше първият Андерсън, до който се докоснах, и оттогава съм влюбен в тези китари :godbless:

 

Ето така звучи ( аудиото е с кофти качество, но се чува ) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=jVMtMDr80QQ

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре звучи! Бих я отнесъл като торен бръмбар лайняно топче! ;)

Аз може би неправилно разбрах, че е била твоя но си я продал, тъй като си бил пред дилема дали да е тази или жълтата?!

 

Горния син Сър съм му се наточил много,

но не е ясно дали ще успея да го взема, тъй като още не съм събрал сумата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, добро сравнение :coolp:

Ами моя беше известно време, после имах възможност един вид да я разменя за Дроп топ-а - нямаше вариант да ги имам и двете, за съжаление. Иначе едва ли бих я продал, при равни други условия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето друг Сър с мейпъл гриф - мечта :)))

Гледах в един форум - за около 3000 евро е продаден втора употреба :

 

120201111109143878.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андерсън прави Коа основно като топ, много рядко цяло тяло. Аз под китара от Коа разбирам ето тази:

 

7099023435_89527d8b85_c.jpg

...

 

Reb Beach и КОА

фен съм!

Suhr Reb Beach

 

 

"My main guitar is the Suhr (pictured above) I bought at Rudy's Music Stop on 48th Street, New York in 1986. It is a solid Hawaiian Koa body with a Pau Ferro (Brazilian Rosewood) neck and stainless steel frets. It is very heavy, but has worn into my body over the years and I love it. The guitar is fitted with an original Floyd Rose tremelo system that is set up to pull back as well as forward like all my guitars, a John Suhr JST humbucker and 2 Suhr noiseless single coils."

 

"I loved the first Suhr so much that I asked John to make me an exact duplicate (pictured above). The duplicate guitar is a much lighter, but plays exactly the same. I put EMG pickups (an 85 and 2 SA's) in to use on the songs that have clean parts. This is my Suhr signature model."

"The 3rd guitar (pictured below) is a flame maple Suhr with a maple neck and my patented weirdly shaped mirror pickguard."

 

Ibanez RBM

http://www.youtube.c...feature=related

 

 

The Ibanez Voyager is without doubt the guitar that Reb is most associated with, particularly in the early years of his career.

Designed by Reb "on the back of a napkin on a plane flight when I'd had quite a bit to drink!" the guitar's design echoes design features of some of Reb's favourite guitars of the time, in particular the Steinberger GM model with its rear cutout.

Reb worked closely with Mace Bailey from the Ibanez Custom Shop to select exotic woods for the guitar that not only looked great but also had fantastic tonal qualities. Hawaiian Koa was used for the Voyager's top, coupled with more traditional mahogany for the body's back. A 1 piece Bolivian Rosewood (also known as Pau Ferro) neck and fingerboard was used as this wood is known for its tight grain pattern and strength under stress. Reb has commented many times that Pau Ferro helps to keep his guitars in tune through changes of temperature while touring.

The Voyager featured the original Floyd Rose double locking tremelo system employed on all Reb's guitars, with a rout behind the bridge to facilitate his trademark pull-ups on the bar. In addition, EMG active pickups were used - an 85 in the bridge position and 2 single coil SA's.

 

 

Имам опит с корейски и японски РБМ-ове(обикновенни махагонки). С удоволствие бих пробвал Сър РБ.

А пък защо не, да си поръчам с вояджър тяло и примерно флойд, какъвто ме устройва. Сър Вояджър. :coolp: мечти....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тяло като на Вояджър няма да ти направят, но РБ модел със сигурност! А флойд слагат само Gotoh (незнам дали опцията за оригинален флойд още я имат).

А Реб Бийч хал хабер си няма от дървета... :D Пао Феро не е Бразилски Роузууд. Наричат го тук там Боливийски роузууд, но иначе е съвсем различен от роузууд-а сорт дърво. ;)

По-долното обяснение за Ибанес-а е вярно.

 

Аз имам китара от същите дървета (Коа и Пао Феро) и е супер (не е Сър)!

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е( за хал хабера), но пък може да свири на тях.

 

Много се радвам, че имаш такава китара, както разбра и аз искам. ( ако искаш пусни някъде снимки)

Като му дойде времето, ако от някъде изпадне такъв Ибанез, ако не Сър или поръчка

от български или полски лютиер.

Това, което съм пробвал досега, ми подсказва, че един от грифовете на РБМ 10, особено ми допада на ръката.

( има разлика от гриф до гриф( и от китара до китара) за един и същи модел, поне при РБМ10, като бюджетна серия, това бюджетните доста варират и като звук и като усещане).

Ако правя поръчка( у нас), много вероятно е да покажа въпросният гриф, като някакъв ориентир, какво ми е удобно.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.