Jump to content
Българският форум за музиканти

Ivan Manoloff


plamensb

Recommended Posts

Здравейте!

Не съм напълно сигурен дали това е точното място, но много държа да споделя личните си впечатления от един от много добрите и талантливи съвременни китаристи на България. Предната вечер /05.04.2012/ имах удоволствието да присъствам на представянето на соловия албум на Иван Манолов - True Stories в един от клубовете във Варна!

Смело мога да заявя, че в страната ни /и особено във Варна :)/ има много добри китаристи, но общо взето рядко може да попаднем и на талантливи музиканти, които мислят, свирят и записват музиката си на световно ниво!!!

За мен лично беше наистина страхотно изживяване да слушам и гледам Иван на живо!

След концерта му си купих и албума, който слушам и в момента на replay за трети път....

Доколкото знам дискът не се разпространява в БГ, но има някаква възможност да бъде закупен чрез познати.

Препоръчвам на всички китарни маниаци да посетят www.ivanmanoloff.com или www.myspace.com/mrivanmanoloff , където има доста интересна информация за музиканта, както и някои от композициите в албума.

Който прояви интерес да пише на Л.С., а аз поемам ангажимента да му съдействам да се сдобие с диска на преференциални БГ цени!

 

Ще ми бъде любопитно и да обменим мнения и впечатления във форума по отношение на албума. Всеки е свободен да препоръча за слушане и други наши китаристи, които по една или друга причина не са така добре познати на родната ни публика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър китарист - поздравления!

Прави ми приятното впечатление, че свири с китара Tom Anderson Drop Top Classic - любима моя марка :)))

Иначе освен във Варна, и в Пловдив има доста китаристи, които свирят на световно ниво - разрови из форума и ще намериш :virtuoz:

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван е член на форума, но рядко влиза тук.Познавам го отпреди да замине за чужбина да учи и после да преподава .В момента мисля ,че живее в Испания.Той използва техника на свирене с дясната ръка с перо и пръсти едновременно ,нещо което си признавам че ме затруднява доста!Когато се върне прави участия по клубовете в града и на други места.Миналата година представи албума си и в София /ако не се лъжа/.

Вярно е ,че във Варна има и други китаристи на световно ниво-един от тях е Константин Джамбазов ,който свири с Нелко Коларов и също издава собствена музика.Гордан Калоянчев е друго име от Варна,той издаде диск в Испания преди години ,сега свири в няколко групи -Тото Трибют ,Мейдън Трибют и др.

Като обобщим имаме и в други градове наши музиканти и в чужбина също ,които работят , свирят и допринасят за славата на българските музиканти по света !

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван е китарист на световно ниво. Познаваме се отдавна с него. Да, ползва така наречената "хибридна" техника -комбинация от перо, фингър пикинг + легато фрази и дабълхенд.

Освен Андерсън, ползва и Сър, Ибанес и Фендер китари. До колкото знам основния усилвател за албума му е Богнър Екстази.

Много съжалявам, че не можах да присъствам на лайв-а... да не говорим, че не сме се виждали от маса време!

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван определено знае с какви китари да свири :coolp:

Страхотна техника и стил, който много ми допада!

Респект за всичко, което прави :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.