Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Активни колони Behringer


Vodafona

Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за озвучаване на зала с 6 активни full-range колони Behringer. В момента няма суб-буфери. За монитори разполагаме с 2 по 400W. Един "специалист" каза, че като се вържат към миксера и ще се повредят ако се свири бас през тях. Това така ли е, и ако е така може ли да се предотврати като от еквалайзера на колоните се намалят ниските честоти? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате!!!! ...Много зверски неясно формулиран въпрос!!!..Говори в модели на колони в модел на пулт в мощност на токовата фаза на която ще се включи всичко. Моля те ...тогава ще ти помогна...аз това работя....а БУФЕРИТЕ се ползват в БДЖ .... вече SUB Woofer е нещото, което може би имаш в предвид.....Какво ще пускаш през тези колони ....Какво означава " ще се свири бас...."? Бас могат да държат доста инструменти, като туба за Ленински пролетни маршове например и т.н. ...Така нека обобщим

 

Дай моделите на колоните , модела на пулта , колко ти е мощна фазата,...

 

 

По възможност какъв бас ще се свири ( уокин' , народен 2/4 или 7/8 има разлика, цигански табор, прогресив или фънк) - това е много важно .... последното е шега ..за другото мога да помогна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са колоните http://www.pssl.com/!BOOGjPOfHIZ9QZhPPjrktw!/Behringer-B215A-15In-400W-2-Way-Powered-Speaker-, миксера 32 канален Behringer ( http://www.musicworld.bg/bg/c_1215/i_23128/BEHRINGER_SX3242FX.html ) За съжаление, не съм на ясно с въпроса за токовата фаза. Става въпрос за репетиции на групи. (2 китари, бас китара, вокали) барабаните няма да се озвучават. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начертал съм ти една схемичка ...дано да ти свърши работа ...ама по добре ме намери по скайпа за да ти обясня...кое как...Най-важното ВСИЧКО НА ЕДИН ТОК! Сметнах ги ...горе долу токовата мощност няма да надхвърли 2 kW .Така че един нормално работещ НЕ 30 годишен контакт 16 ампера ще свърши прекрасна работа. Важното е тока само от един източник, защото от опит знам че в старите зали имат 3 фази заради някогашните калорифери.....

 

Иначе рискуваш БРУМ 50 Hz..

с уважение Гого

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.