Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
allan

Николай Карагеоргиев ще изнесе семинар на тема: Способи, средства и методи за импровизация в стиловете: джаз, блус, поп и рок на 29 март в Петното

Recommended Posts

Николай Карагеоргиев ще изнесе семинар на тема: Способи, средства и методи за импровизация в стиловете: джаз, блус, поп и рок на 29 март / четвъртък от 19:00ч. След семинара ще има JAM SESSION с участието на Николай Карагеоргиев /китара/, Мирослав Турийски/пиано/, Александър Леков/бас/ и Начо Господинов/ударни/. Това е дългоочакваният първи опит да се създаде традиция за провеждане на серия от открити уроци ( семинари, дискусии ), които да се водят от специалните гости на джазовите концерти, по теми избрани от самите тях. 000000000000000000000000000000000000000000kolio.jpg

За нас е изклчително удоволствие и голяма чест, че първият семинар ще води Николай Карагеоргиев.

Николай Карагеоргиев е един от най-успелите български китаристи зад граница. Той е дипломиран джаз музикант от Swiss Jazz School в Берн, Швейцария, където живее в момента. Пловдивчанинът свири предимно в няколко стилови направления - джаз, блус и рок. Имал е щастието да работи с музиканти като Били Кобъм, Маркус Щокхаузен(един от най-големите съвременни германски композитори), Amygdala Project, Siphon, NGO, Stefanie Heinzmann Band и от няколко години участва в Swiss Jazz Orchestra. Карагеоргиев е един от най-популярните български китаристи в интернет. Клиповете, които пловдивчанинът е публикувал в личния си youtube канал - koliok, са гледани повече от 550 000 пъти.

Семинарът, който ще се проведе в Петното на 19 март, не е само с китарна насоченост. Основната идея на лектора е да представи своето виждане по зададената от самия него тема по начин, интересен за всички, независимо от инструмента, на който свирят.

Семинарът е с начален час 19:00ч., входът е традиционния за JAZZ THURSDAY - 6лв., / 3 лв. за студенти, като участвалите в семинара ще имат възможността след кратка пауза от около 30 мин, да останат и на JAM SESSION, който ще започне в 21:30/21:45ч.

• Like 4

Чудесна инициатива!

Браво,организаторите да се чувстват поканени и във Варна да изнесат същото събитие! :godbless:

Поздрави и успех!

:cheers2:

Кое Петно бе? Вече има и софийско?...

29 март / четвъртък / 19:00ч. / Петното / Пловдив

Edited by allan

А дали има някакво видео за тези които не можаха да дойдат :crying:

Доста закъсняло включване, но сега ми поостана време¨:-)

Благодаря на всички, които присъстваха, на мен беше интересно и полезно, надявам се и аз да съм бил полезен на някой

Видео имаше, но аз го нямам, като го получа, ще го постна

• Like 1

Зимата изтървах да взема някой урок от тебе, сега чак го прочитам това, а тъпото е, че точно тогава бях в Пловдив :D

А иначе ходя там един път годишно... Видеото със сигурност ще е интересно за много хора, така че дано го ъплоуднеш скоро. Поздрави!

• Like 1