Jump to content
Българският форум за музиканти

Завод "Кремона" и китарите им


anrieff

Recommended Posts

Кремони с метални струни има в Мюзикдивижън в София на Черни връх. Китарите не са евтини но си заслужават и определено се целят в  средния клас инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм добри отзиви за класичеките Кремони /  съвременни /

Гледам някакви смехории са писани горе за Фендер от 200 лв  и т.н. , но в класическия свят няма Фендер нито от 200 нито от 2000 лв ;-)  Нито Гибсън

Дори Taylor , Martin и Guild взети заедно не се класират там.

 

В класическия китарен свят се свири на ето такива дръвца :

http://vicentecarrillo.com/

Ето и конкретен пример за сигничър фламенко китара:

Paco de Lucia Flamenca Negra retail price :  $ 9100

П.С. Свиренето на класическа китара не е евтино занимение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде се намира България в китарния класически свят.Кремона си е Кремона според мен няма значение къде е произведена и какво пише на китарата на сляп тест може да има изненади.Изцяло ръчно изработен инструмент от екзотично дърво от майстор не струва 200 лева бе младежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е ,че у нас имаме развитие в тази област!Още по-хубаво е ,че има и интерес.Тъпото е ,че продължаваме да сме объркани и да не знаем какво искаме!На който му харесва нещо ,да го взима,а не да прави нелепи сравнения!И най-хубавата китара не свири сама.Както се каза вече : "Къде е България в класическия свят"... или къде е българина и в кой свят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде се намира България в китарния класически свят.Кремона си е Кремона според мен няма значение къде е произведена и какво пише на китарата на сляп тест може да има изненади.Изцяло ръчно изработен инструмент от екзотично дърво от майстор не струва 200 лева бе младежи.

Аз не знам къде ги видяхте тия Кремони за по 200 лв. Последно като говорих с търговския им директор ставаше въпрос за около 900 лв. стартова цена (февруари 2016). Затова попитах колегата да сподели впечатленията си за инструмента с метални струни, който си е закупил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, ученическите им модели, които навремето струваха 240-280, вече са 330, но съм виждал на разпродажба по 200 лв.

 

Цените спрямо 2009-та, когато бях в завода вече са по -високи.

Тогава майсторските им китари почваха от 650 лв. Сега казваш са от 900.

Като имат и по 1300-1700.

Съобразно инфлация, повишаване на реномето и най-вече поскъпването на тонуудс ( дърветата за китари) на международните пазари, поскъпването е факт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,разбрах ,че вече правят добри акустични,но ми е интересно защо не започнат и с електрически,все ще ги докарат най-малкото на нивото на разни китайщини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

tatkoogi - Оти българино гони "американската мечта" у България, па и тука всеки иска да е милионер. Според мен, отива се на място и се проверява, а така тук в форума да си чешат езиците изказвайки съмнения без проверка, е излишно! Един приятел на сина ми има съвременна Кремона, изуми ме с качеството си при запис, а момчето учи китара  в Пловдив, не е новобранец !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр на всички, искам само да спомена, че от няколко месеца работя в кремона, китарите и моделите с метални струни са супер.. особено ср клас с кедър капак.. моделите са копирани мартини със сравнително качествено дърво и страхотен саунд.. 'Кремона гонели средния клас', мн смешно изказване! 26-ти, 27,28-ми, има изложение в центъра ма град Казанлък, стига сте си чесали езиците, а елате и чуйте ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радващо е, че си толкова нахъсан, но това не променя качествата на инструментите, за които до момента всички се изказват повече от ласкаво, вкл. и аз ги харесвам. А при тези цени в БГ, не мисля, че имат за мен специално - алтернатива и конкуренция. 

Но - да бъдем реалисти - Хвани едно Larrivee от относително масовите им серии - 3, което си е среден клас инструмент или Taylor 3, а и споменатите Мартин 15 (които стоят малко по-високо ценово от първите две, но са си среден клас китара, каквото и да значи това) например и да поговорим отново.

За лютиерски/ малки производители изпълнения въобще да не говорим. Става въпрос не само за дърво, материали и конструктивно копие...

Дано нещата да вървят още по-добре и да се радваме на още по-добри инструменти 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах да похваля Кремона ама явно Кремона кадъра не ме разбра. Аз съм голям фен на Кремона , още повече че тръгваме от нула традиция в правенето на китари и всяка една серийно произведена китара в България преди 2000та не е на равнището дори на китайските копия сега.

Така че ,Кремона, чудесно. Че няма как да стигнете Тейлър или Мартин е повече от ясно, но и цените не са тези.

Чували сме и сме свирили на китари от 200 до 5000 долара, Кремона бих сравнил със среден клас Ямаха, но по изгодна ценово. Далеч от Мартин , Тейлър, Лариве обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конструктивно копие на Мартин ми звучи,като китайски Гибсън,но на висока цена.Няма лошо,дано не ви осъдят за имитация.Значи няма да си купя Хтон ЛТД или Такамин,а Кремона за 900 лева.С какво сте се напушили.

Редактирано от Ламби
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много пъти се колебая дали да споделя едно мое маркетингово проучване на цените на музикалните инструменти в България(маркитингов специалист съм и то дипломиран)проучването е направено както се казва по учебник,без фенщина(предпочитания ) към марките!!! Резултатът не е изненадващ на база българската лакомия.....сори тя винаги присъства, и не само в България ! Та няма да се впускам в подробности, само ще цитарам някои изводи:

!. Няма ясен критерий при ценообразуването- Ако мине, ако не, ще има промоции!

2.Нормална цена- "разваляне" на имиджа на марката(плащаш завишена цена заради името) в цял свят го практикуват !?

3.Криене зад имиджа на марката-поръчват се по евтини модели,нО цената се слага като за престижни(много свит пазар за престижните модели,малък портфейл,липса на парични средства,а и възвръщането им) !!!

4.Слаба,или нищожна концертна дейност,от там ,почти никаква реклама(на какво свирят идолите)!

Изводи: 

1.Внимателно(дори с чужда помощ при избора на инструмента) !

2. Ясна концепция,какво търсиш(звук,визия(гъзарщина)!

3.Все пак фирмите много държат на имиджа,и трудно се съпоставят качества, всеки има свое виждане и усещане към звук,уДобство,предпочитания към музиката която ще свири !!!

4.Всяка фирма се бори постоянно за място под "слънцето"- с конкуренцията!

5.Традиции,ноу хау,тънкости в изработката и типичното звучене на инструмента от дадената  марка!

Ако има конкретни питания,ще отговоря.

В интерес на истината тези въпроси са много широко и подробно тълкувани тук във форума!!!

Четете!!!

Извинявам се на търговците , ако съм ги засегнал,затуй съм така пестелив!

Но смятам,че ще си направят труда новаците да разберат какво показва науката,макар да им е писнало от нея!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не сърдя повече, продавачи и лютиери ще дам още едно проучване(това не е нужно да е по книга),то ще помогне на тия където искат да си купят китарата на своя идол за двеста лева!

Ключове за струните-400 лв.

струни-10лв

тяло и грив-400 долара.

Флойд роз(дано правилно съм го написал)- 800лв

адаптери(пикъпи)-400лв.

няма да сборувам!

Новаци Вие смятайте,като как ще си купите за двеста лева инструмент!?

Няма да разглеждам въпроса от лютиерска гледна точка,има клипове в нета!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.