Към съдържанието

Снимка

Завод "Кремона" и китарите им

• Please log in to reply
81 отговора на тази тема

#31 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 30 март 2012 - 14:48

Има ли някой гледна точка върху Фламенко Негра моделите им....това е следващото в списъка ми, но все не успявам да стигна до завода...

#32 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 02 април 2012 - 10:10

Кой каза че няма с метални струни?
Аз като видях тая снимка и паднах от стола.
Публикувано изображение

Е, ми то си пише на снимката... само от сайта му и то това беше преди години. :)
Сега има само с найлонови струни. Аз лично смятам да отида до Казанлък и да тествам, 7 струнната ми допада много.

П.П. Ей как го изнасилвате това име Ibanez!!! Salvador Ibáñez (Салвадор Ибанес (с меко н)) се върти в гроба като вентилатор... :lol:

Този пост е редактиран от Kalmar: 02 април 2012 - 10:12

#33 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 02 април 2012 - 11:32

^ "Изгубени в превода" (даваха го в събота вечер).
Като кажеш на някой англичанин или американез( з-то е бъзик) - Ибанес (с меко н), гарантирано ще те пита what!???
Айбъниз им викат.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#34 Kalmar

Kalmar

designerguitarplayer

• Members
  • PipPipPipPip
  • 854 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 02 април 2012 - 12:45

Американците и англичаните са известни с това, че не могат да интерпретират чужди произношения. :lol:
А иначе сигурен съм, че тези в Калифорния няма да ме питат "what?" ;)

Но, да се върнем на темата.
Сегашните Кремони нямат нищо общо с тези от едно време... имал съм няколко през 80-те. Сегашните определено си заслужават парите.

#35 DeVaState

DeVaState

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 61 Мнения:
  • Инструмент:Вокал/Китара

Публикувано 23 юни 2012 - 12:09

Много хубаво оплюхте Ibanez...Имам RG550 (Made in Japan) и който каквото иска да говори,страхотен инструмент е!

#36 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 23 юни 2012 - 15:38

Супер. След 3 месеца от последния пост, трябваше да натракаме нещо съвсем нямащо нищо общо с темата ( дори и за акустична китара не е ), за да си похвалим китарата, при положения, че последните постове само коментират произношението, а не качествата на дадена марка.... Тва жегата сигурно изморява,а? Някой са изгубени в превода, други са си просто изгубени....
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#37 doviciozo

doviciozo

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 116 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 24 юни 2012 - 17:13

Фламенко Негра и още един модел който произвеждат са перфектни китари ако съдя по това което казват хора които са свирили с инструмента.Аз преди 6 месеца направих запитване да ми произведат фламенко китара по мои проект /става въпрос къде какво дърво да сложат/ и цената която ми дадоха е повече от добра,не е много по скъпа от наличните им фламенко китари ,а в същото време това което искам струва 3000 долара на друг производител.

#38 oziato

oziato

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 40 Мнения:
  • Инструмент:Класическа Китара

Публикувано 28 юни 2012 - 22:25

1во от доста сериозен човек в тази област знам, че да - кремона правят по-добри китари от преди , но също така , че една от 10 си заслужава парите.( говоря за китарите над 500 лева , за по-евтините не съм питал. И м/у професионална кремона няма, всички професионални музиканти са с лютиерски китари, а не заводски. Виждал съм ямаха за 4 бона която е много далеч от професионална, пък камо ли кремона.
За китарките за 100 лева тип " метро" или лидъл мога да кажа, че в полезрението ми е една такава на един ученик на 2рия месец е пред разпад- разлепя се от самосебе си. Моят съвет е, да не се гледа марката на инструмента, ами да се пробва от някой който разбира, защото китара с китара няма еднаква.

#39 Deep Purple

Deep Purple

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 102 Мнения:
  • Инструмент:Пиано

Публикувано 16 октомври 2012 - 23:40

Не знам дали това са заводски цени, но тук има 3 предложения на Кремона:
http://bg.kolektiva....ia/kremona.html

#40 L.K.

L.K.

не се трае

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2653 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 17 октомври 2012 - 22:32

Цените са за сайта, но вероятно и в завода ще я получиш. Не бих купил класически инструмент по интернет.

#41 solstis

solstis

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 25 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 13 ноември 2012 - 13:55

Китарите си заслужават. Отидете да ги пробвате, ако не вярвате :)

#42 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 13 ноември 2012 - 19:06

Аз купих китара от колектива, исках непретенциозна китара. Това което получих е сравнимо с двойно по-скъпа Ямаха или Родригес. Още нещо - бях в Ню Йорк тази година и във всеки китарен магазин , в това число и тези до Бродуей, имаше кремони. Цените им бяха ама съвсем различни от тези в България ( много по-високи), така че за мен Кремона е ясен избор.

#43 Джесус Гарчока

Джесус Гарчока

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 19 Мнения:
  • Инструмент:барабани,китара

Публикувано 01 август 2016 - 17:27

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

#44 chris_barnes

chris_barnes

гиби снобар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Инструмент:дебел

Публикувано 01 август 2016 - 18:48

За поръчка на акустична китара в Казанлък бих се обърнал към Галин Пенев. Виждал съм негови творения в ателието му...много сериозни инструменти са.

#45 ikonomec

ikonomec

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 90 Мнения:
  • Инструмент:китара/пиано

Публикувано 07 август 2016 - 12:57

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

Здравей колега,

я дай малко инфо за китарата, която си купил - материали, цена и т.н., понеже и аз се бях ориентирал към тях, но така и не купих, а сега пак ме е зачесало...

мерси!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни