Jump to content
Българският форум за музиканти

anrieff

Завод "Кремона" и китарите им

Recommended Posts

Има ли някой гледна точка върху Фламенко Негра моделите им....това е следващото в списъка ми, но все не успявам да стигна до завода...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кой каза че няма с метални струни?

Аз като видях тая снимка и паднах от стола.

phoca_thumb_l_richie-kotzen.jpg

Е, ми то си пише на снимката... само от сайта му и то това беше преди години. :)

Сега има само с найлонови струни. Аз лично смятам да отида до Казанлък и да тествам, 7 струнната ми допада много.

П.П. Ей как го изнасилвате това име Ibanez!!! Salvador Ibáñez (Салвадор Ибанес (с меко н)) се върти в гроба като вентилатор... :lol:

Редактирано от Kalmar

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ "Изгубени в превода" (даваха го в събота вечер).

Като кажеш на някой англичанин или американез( з-то е бъзик) - Ибанес (с меко н), гарантирано ще те пита what!???

Айбъниз им викат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците и англичаните са известни с това, че не могат да интерпретират чужди произношения. :lol:

А иначе сигурен съм, че тези в Калифорния няма да ме питат "what?" ;)

Но, да се върнем на темата.

Сегашните Кремони нямат нищо общо с тези от едно време... имал съм няколко през 80-те. Сегашните определено си заслужават парите.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво оплюхте Ibanez...Имам RG550 (Made in Japan) и който каквото иска да говори,страхотен инструмент е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. След 3 месеца от последния пост, трябваше да натракаме нещо съвсем нямащо нищо общо с темата ( дори и за акустична китара не е ), за да си похвалим китарата, при положения, че последните постове само коментират произношението, а не качествата на дадена марка.... Тва жегата сигурно изморява,а? Някой са изгубени в превода, други са си просто изгубени....

• Like 9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фламенко Негра и още един модел който произвеждат са перфектни китари ако съдя по това което казват хора които са свирили с инструмента.Аз преди 6 месеца направих запитване да ми произведат фламенко китара по мои проект /става въпрос къде какво дърво да сложат/ и цената която ми дадоха е повече от добра,не е много по скъпа от наличните им фламенко китари ,а в същото време това което искам струва 3000 долара на друг производител.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во от доста сериозен човек в тази област знам, че да - кремона правят по-добри китари от преди , но също така , че една от 10 си заслужава парите.( говоря за китарите над 500 лева , за по-евтините не съм питал. И м/у професионална кремона няма, всички професионални музиканти са с лютиерски китари, а не заводски. Виждал съм ямаха за 4 бона която е много далеч от професионална, пък камо ли кремона.

За китарките за 100 лева тип " метро" или лидъл мога да кажа, че в полезрението ми е една такава на един ученик на 2рия месец е пред разпад- разлепя се от самосебе си. Моят съвет е, да не се гледа марката на инструмента, ами да се пробва от някой който разбира, защото китара с китара няма еднаква.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са за сайта, но вероятно и в завода ще я получиш. Не бих купил класически инструмент по интернет.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите си заслужават. Отидете да ги пробвате, ако не вярвате :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих китара от колектива, исках непретенциозна китара. Това което получих е сравнимо с двойно по-скъпа Ямаха или Родригес. Още нещо - бях в Ню Йорк тази година и във всеки китарен магазин , в това число и тези до Бродуей, имаше кремони. Цените им бяха ама съвсем различни от тези в България ( много по-високи), така че за мен Кремона е ясен избор.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поръчка на акустична китара в Казанлък бих се обърнал към Галин Пенев. Виждал съм негови творения в ателието му...много сериозни инструменти са.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

Здравей колега,

я дай малко инфо за китарата, която си купил - материали, цена и т.н., понеже и аз се бях ориентирал към тях, но така и не купих, а сега пак ме е зачесало...

мерси!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.