Jump to content
Българският форум за музиканти

Завод "Кремона" и китарите им


anrieff

Recommended Posts

Та за "Кремона" само като се изпробват инструментите, е хубаво да се дават мнения!!! Не трябва тотално да отричаме българското,все има нещо което да е на световно ниво!

А ние дали сме музиканти на световно ниво???

Мисля ,че "Кремона" е на по високо ниво от нас !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарю Илиев :)

Мислех да не се обаждам...

Първо, ценообразуването ти във втория от трите поста е грешно поне по три пера.

Второ, недей писа с по три удивителни или въпросителни, и една стига :)

Трето, дотук двата последни смислени коментара за Кремона са писани от хора свирили на Кремони, както и на други инструменти от този, както и от по-висок клас. Безсмислените коментари не ги броя.

Четвърто, един коментар е позитивен и без непременно да се вика ура, над световното ниво сме. В тоя смисъл смислените коментари дотук са позитивни.

Пето, Кремоната в Мюзик Дивижън която най ми допадна на мене лично е не 900, а 1,700 лева и пак си струва парите. Не знам за колко се продават директно от завода или при Херберт. Аз модел с метални струни под 1,000 лева в София не съм видял. Така че проверявайте си информацията и не пишете наизуст.

Шесто, не разбрах с какво глобалното маркетингово проучване за световната китарна промишленост помага за атестацията на Кремона като марка.

Седмо, спирам, че почва да ме избива на заяждане :)

Извинявай ако има нещо :)

Предлагам в тая тема да си останат рецензии за Кремони, и то по възможност от хора свирили на китарите им или разполагащи с някаква друга интересна и полезна информация за завода. За всичко останало си има раздел Говорилня, според мен ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя ред кой известен музикант свири с Кремона.Силно се съмнявам,че някой ще се навие да прави реклама.Колкото и патриотично да съм настроен съм реалист.Времето,продажбите,маркетинга ще си кажат думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jabs - Сори,че писах тук,тези мои редове.Не съм имал предвид"Кремона" нея не съм я проучвал,  по горе съм писал, за китарата кремона на един приятел на сина ми, който учи музика в Пловдив. Даже бяхме решили да купим една. Но попаднахме на "Гипсън" със сертификат, и бройките общо мисля са около 400,е парите са като за лека кола втора употреба, ама мерак се гаси с пари.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да забравям. Първият артист на новата Кремона не беше ли Ричи Котцен?

Някой от Джипси кингс май също имаше модел. Това беше отдавна.

Сега са - Lulo Reinhardt - племеник на Джанго - много добър,

Roberto Corrias, Rey Zhou, Vadim Kolpakov, Alex Gorodezky, Scott Paul Graham,

Kayden Behan, Mark Ballas, Rob Rowe, Elliot Easton - този е световно известен

Вярно, че в лисата с артисти на Кремона, в момента не бъка от световно известни имена.

Лошо впечатление ми прави, че няма нито едно българско.

Ще противореча на набора Илиев, имаме супер добри класически китаристи,

сигурно не свирят с Кремони, но загубата е определено за Кремона. За това, че не са ги привлекли.

Запознат съм донякъде с китарната индустрия и пазар в Полша.

Там привличат световно известни имена, но определено държат и местния пазар.

И се гордеят с полските си артисти.

Дали Кремона е по-голяма от българските артисти, някакси е неуместно като сравнение.

Аз съм на мнение, че в Европа, след испанските класически китари, сме ние с Кремона.

Ползвател съм на Аламбра, Куенка, Пруденсио Саез, които са ниво и може би реалните

конкуренти с които от Кремона трябва да се съобразяват. Да не говорим за супер поръчкови модели на

много дебели цени. Та там са с вековна традиция и с много производители, така че да сме малко след Испания е добре.

Наскоро се сдобих с чисто нов Crafter ел акустичен.  Страхотно качество на супер цена GAE 15 - 840 гущера(намалена от 1200). Crafted To Be the Best. Действително Кремона трябва да се съобряват с ценообразуването на конкуренцията, след като ще навлизат на ел-акустичния пазар.

Не разбирам маркетинговите стратегии на гн Илиев. Не съм маркетингов спец, нито добър китарист, просто любител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този списък не е "хич без нищо". Все от някъде трябва да се почне. Пожелавам им да расте и на брой, и на тежест.

 

Трябва да се заровя един ден в дълбините на Денмарк Стрийт (от години не съм го правил) - дали не се е появила някоя. Стига да не разочарова, от патриотизъм бих я купил.

 

И, да - след като са овладели правенето, време е да напреднат и в маркетинга. На слука!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като проучих въпроса около Кремона съм решил да се зарадвам скоро с една R30E. Единственото, което ме спира е, че искам да си я харесам и взема лично, за което ще трябва да отида в работен ден до Казанлък.

Писах мейл до завода за актуални цени директно от тях за няколко модела, бяха много любезни и ми изпратиха такива много бързо. За моя изненада цените са драстично по-различни(надолу) от тези, които може да намерите в Интернет. Не съм пробвал все още лично моделите им, но по описание и 1-2 клипчета в youtube съдя, че са може би най-доброто съотношение цена/качество на нашия пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има повече от една Кремона, та следва да се внимава дали е изрично споменато да е българска.

 

Оригиналният град (Олимп на лютиерството, където са 'дялкали с бащините ножчета' божества като Страдивари, Гуарнери и Амати) е използван през годините за име на няколко фабрики по света. В Щатите има поне един едноименен град (сигурно повече). И след като някои 'Кремони' си смениха името (чешката, например, сега е Струнал) други- често търговци - го лепят върху инструменти от всякакъв произход...

Та , като намираме името по сайтовете на световни музиканти, да броим онези, дето изрично казват да им е българска Кремоната? (Никое име нямам предвид, нямам време да проверявам)...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нашенските точно става дума, писано е и преди тук...

 

Bulgaria Manufactures Swiss Guitars for Stars
Kremona, an enterprise for musical instruments in Kazanlak (central Bulgaria) and a Swiss company plan to start joint production of unique guitars, according to Elena Gamova, CEO of the enterprise. "The project is by a world-famous luthier from Switzerland who sets great store on first class quality," Gamova said.
Currently the factory produces about 1000 classical guitars and about 100 string instruments - violins, cellos, contrabasses etc. a month.
The luthiers from Kremona are reported to work on a joint project with an American firm aimed at enhancing the guitars sounding systems.
The production of a higher-class instruments is obligatory for the survival of Kremona on the European market after Bulgaria's EU accession, scheduled for 2007, Gamova believes.
Gypsy Kings' bass player Xavier Padilla has a contrabass manufactured in Kremona. The company sells guitars with the signature of American star Richie Kotzen worldwide.
The new instruments will for sure attract the attention of other stars, producers believe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Ritchie Kotzen, точно на родните китари беше лице, даже висеше и на сайта им по едно време. :)

 

Аз си купих преди 2 години "Кремона" класически модел, малко модернизиран - с cutaway, onboard preamp. Китарата е страхотна, смело мога да го твърдя. Това е точния модел:

 

http://www.musiciansfriend.com/guitars/kremona-f65cw-fiesta-cutaway-acoustic-electric-classical-guitar

  • Name: Fiesta Cutaway
  • Size: 4/4 Size, Scale length - 650 mm (25 5/8")
  • Top: Solid German Spruce Top
  • Back: Solid Rosewood
  • Sides: Indian Rosewood
  • Neck: Spanish Cedar
  • Fingerboard: Ebony
  • Bridge: Ebony
  • Binding: Wooden
  • Electronics: Fishman Prefix Pro Blend system
  • Finish: Gloss

П.П. Цените у нас наистина са по-ниски, отколкото бръснат братята х'американци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Канал: https://www.youtube.com/channel/UC1fIjjbb19B-ZeWtZrH9R1Q

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро колега ме помоли да отидем заедно до музикален магазин (в Германия) да си избере класическа китара. Бях много приятно изненадан като видях, че Кремона ги има още и че се продават в Германия. Разбира се ме тресна националната гордост и веднага му казах да ги вземе в предвид (не че го направи но... както и да е). Пробвах два модела, с цени от 399 и 499 евро. Китарите наистина нямат нищо общо със соц-кремоните, дето ги знаем. Изработката е супер, хардуерът оставя много добри впечатления (тунерите особенно) и звукът е много добър. В крайна сметка взехме една Ямаха за 299 евро, която честно казано наистина звучеше най-добре от всички тествани, но Кремоните си бяха на ниво. Продавачът (това е голям магазин, в отдела за китари работят хора, които наистина разбират и свирят и т.н.) каза, че отскоро ги имат в каталога, но като са ги тествали са им харесали и са решили, че си струва да ги предлагат. Иначе магазинът е оторизиран представител на Гибсън, Епифон, Фендър, Скуиър, Ямаха. Предлагат и Taylor, Alhambra и т.н. имена в акустиките... и Кремони :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.