Jump to content
Българският форум за музиканти

Завод "Кремона" и китарите им


anrieff

Recommended Posts

Има ли някой гледна точка върху Фламенко Негра моделите им....това е следващото в списъка ми, но все не успявам да стигна до завода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой каза че няма с метални струни?

Аз като видях тая снимка и паднах от стола.

phoca_thumb_l_richie-kotzen.jpg

 

Е, ми то си пише на снимката... само от сайта му и то това беше преди години. :)

Сега има само с найлонови струни. Аз лично смятам да отида до Казанлък и да тествам, 7 струнната ми допада много.

 

 

П.П. Ей как го изнасилвате това име Ibanez!!! Salvador Ibáñez (Салвадор Ибанес (с меко н)) се върти в гроба като вентилатор... :lol:

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ "Изгубени в превода" (даваха го в събота вечер).

Като кажеш на някой англичанин или американез( з-то е бъзик) - Ибанес (с меко н), гарантирано ще те пита what!???

Айбъниз им викат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американците и англичаните са известни с това, че не могат да интерпретират чужди произношения. :lol:

А иначе сигурен съм, че тези в Калифорния няма да ме питат "what?" ;)

 

Но, да се върнем на темата.

Сегашните Кремони нямат нищо общо с тези от едно време... имал съм няколко през 80-те. Сегашните определено си заслужават парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Супер. След 3 месеца от последния пост, трябваше да натракаме нещо съвсем нямащо нищо общо с темата ( дори и за акустична китара не е ), за да си похвалим китарата, при положения, че последните постове само коментират произношението, а не качествата на дадена марка.... Тва жегата сигурно изморява,а? Някой са изгубени в превода, други са си просто изгубени....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фламенко Негра и още един модел който произвеждат са перфектни китари ако съдя по това което казват хора които са свирили с инструмента.Аз преди 6 месеца направих запитване да ми произведат фламенко китара по мои проект /става въпрос къде какво дърво да сложат/ и цената която ми дадоха е повече от добра,не е много по скъпа от наличните им фламенко китари ,а в същото време това което искам струва 3000 долара на друг производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1во от доста сериозен човек в тази област знам, че да - кремона правят по-добри китари от преди , но също така , че една от 10 си заслужава парите.( говоря за китарите над 500 лева , за по-евтините не съм питал. И м/у професионална кремона няма, всички професионални музиканти са с лютиерски китари, а не заводски. Виждал съм ямаха за 4 бона която е много далеч от професионална, пък камо ли кремона.

За китарките за 100 лева тип " метро" или лидъл мога да кажа, че в полезрението ми е една такава на един ученик на 2рия месец е пред разпад- разлепя се от самосебе си. Моят съвет е, да не се гледа марката на инструмента, ами да се пробва от някой който разбира, защото китара с китара няма еднаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Аз купих китара от колектива, исках непретенциозна китара. Това което получих е сравнимо с двойно по-скъпа Ямаха или Родригес. Още нещо - бях в Ню Йорк тази година и във всеки китарен магазин , в това число и тези до Бродуей, имаше кремони. Цените им бяха ама съвсем различни от тези в България ( много по-високи), така че за мен Кремона е ясен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поръчка на акустична китара в Казанлък бих се обърнал към Галин Пенев. Виждал съм негови творения в ателието му...много сериозни инструменти са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Доста късно включване, но все пак бях длъжен да ги похваля (Кремона и служителите). Страшно добро обслужване! Също и намерих именно това, което търсех - акустична китара с метални струни.

Здравей колега,

 

я дай малко инфо за китарата, която си купил - материали, цена и т.н., понеже и аз се бях ориентирал към тях, но така и не купих, а сега пак ме е зачесало...

 

мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.