Jump to content
Българският форум за музиканти

Завод "Кремона" и китарите им


anrieff

Recommended Posts

Дали правят и електроакустични?

 

Ако под електро-акустични разбираш акустична китара с пиезо адаптер и акустичен преамп - да правят.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, правят и китари с пиезо. Наскоро тествах няколко класически китари от високия клас на "Кремона" и смело мога да заявя, че скоро ще си купя тяхна китара! Качеството е доста по-добро от фендерите. Може спокойно да се сравняват и с други водещи производители. Все пак говоря за професионален инструмент. На българския пазар има някои модели на Takamine, които също си струват парите, но лично аз бих предпочел родното производство, а не Китай /за цени до 1000 лв./ По отношение на някои модели класически китари,за които се рекламира, че са произведени в Испания и струват 200лв. мога да заявя, че миналата година бях при лютиер в Гранада и фламенко китара за под 1000 евро /все пак е ръчна изработка/ не видях. Високият клас вървяха между 3 и 5 хиляди евро. Ако ще е от фабрика нека да е БГ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах им сайта.

За съжаление обаче китарите им са само за найлонови струни, иначе - да, има и електроакустични. Дано да се сетят да направят и акустични и електроакустични с метални струни. Видях също, че се продават техни инструменти в "Динакорд", но до колкото си спомням там са само цигулки. Китарите реално май ги няма никъде, освен в техния фирмен магазин в Казанлък (дано да бъркам). За съжаление те работят като цяло за износ и продават инструменти в Австралия!!! А пък тук ни пробутват китайски китари, които с нищо не са по-добри (поне тия от 200 лв. наистина и толкова не струват).

То в БГ като цяло и да искаш да си купиш нещо родно и истинско от магазин, трудно ще намериш. По-вероятно е да откриеш във Франция и Германия (мед, розово масло, маркови дрехи, сирене и т.н.).

Редактирано от vane
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление обаче китарите им са само за найлонови струни, иначе - да, има и електроакустични

 

 

Въх ...от кога семиакустика се прави с найлонки ....... или е само БГ производство .... ?

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам (явно) защото сте разисквали вече въпроса .. но имам една Кремонка, с която си живеехме добре.. Имам я от доста време, но е пазена (запазена), така че ако има интерес мога да я предложа за стотина лева на някой, който ще я използва повече от мен в последните 2-3 години.. Ако има интерес пишете на лични е-майл за да пратя снимки. ..Макар, че по-добре да я чуете. За мен си е супер, но всеки си има усещане за инструмента, така че е добре да се пипне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление обаче китарите им са само за найлонови струни, иначе - да, има и електроакустични

 

 

Въх ...от кога семиакустика се прави с найлонки ....... или е само БГ производство .... ?

 

Аз не съм специалист по темата, но и на мен ми стана странно.......

 

http://smtp.kremona.com/index.php?option=com_content&view=article&id=49%3Afandango-fg65cw-cutaway&catid=27%3Athe-performer-series&Itemid=59&lang=bg

 

http://smtp.kremona.com/index.php?option=com_content&view=article&id=64&Itemid=94&lang=bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека правим разлика между семиакустик джаз китара и акустична китара с пиезо/микрофон и тн....апропо струва ми се че навън тези китари са по скъпи отколкото в България...примерhttp://www.amazon.co...ona%2Caps%2C265

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още май важи правилото за износ супер яко качество,за вътрешният пазар какво то не става за износ,ох кога ли ще се освободим от соца..........? :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мисля, че в случая не си прав.

ОТК в Кремона е многоуважаваният ни Хърбърт (велвсаунд).

От бройка до бройка може да има минимална разлика, но това го има и при Гибсън, Фендер, Айбаниз и тн.

Хубавото е, че може да отидеш на място и да избереш примерно от двайсет китари от модела, който си харесал, точно "твоята".

Няма такова нещо, като да се оставят бъгави бройки за българският пазар.

 

Цената извън България резонно е по-висока, естествено най-вече в САЩ, който е основният пазар за Кремона.

Оскъпяването идва от импортни такси ( мито), пътни, печалба за търговеца, който ще ги продава.

(или пък заплата за продавача, ако имат собствен магазин там)

Тук пазаруваме на цени от производителя.

 

И нека е ясно - Кремона са се съсредоточили само върху производството на класически китари, вкл. и такива с вградена електроника.

Не произвеждат електро-акустични, тип уестърн, както и семи акустични ( джаз ) китари.

Както писах има три класа - "ученически"; пърформър, демек среден - той е с вградена електроника

и майсторски клас, където се предполага, че ако ще се записва, ще бъде с професинални микрофони, а не DI в пулта.

 

ПС - има опция да Ви изпратят китарата да магазин в София ( примерно този на Кристина в НДК) или дори на домашният Ви адрес, но тогава няма да може да пробвате.

Така че, въпреки транспортните разходи до Казанлък, определено си заслужава да се отиде на място и да се избере.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Няма такива работи.

Просто Кремона правят китари за износ. Нормално е като сложиш транспорт и прочее навън да струват повече отколкото в БГ.

Освен това не мисля, че им дреме особено за дистрибуцията в БГ. Тоест приоритета им е да продават навън, а ако продадат нещо и в БГ толкова по-добре.

 

Освен това Godin имат китари с пиезо и миди адаптери и найлонови струни, така че не виждам какво се чудите на китари с найлонови струни и пиезо и защо си мислите, че са БГ измислица.

 

ПП: Тони ме изпревари ...

Редактирано от Cutthroat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cutthroat е прав.....само да добавя, че по мои спомени до скоро във Варна при "Канев" имаше около 10-ина "Кремони" от най-ново поколение и различни класове. Доколкото знам, фабриката сега е собственост на американци и е логично да изнасят основно за САЩ. Иначе съм чувал, че БГ китарите ни по този начин са били представени на някои от най-големите изложения за музикални инструменти в Европа и САЩ и днес "Кремона" се ползва с авторитет на качествен производител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа - ходих до Казанлък, завода си е там, същият като едно време на вид. Магазинчето едва ли вижда много посетители, защото портиера специално се обаждá, да дойде човек. Шоурума е много "коварен", в смисъл, че притежава най-невероятният стаен реверб, който съм чувал в обикновена квадратна стая - всеки инструмент звучи божествено там :) Хората са много любезни, продавача ме пусна два часа и нещо да тествам моделчета и бройки, макар че аз си я избрах почти в началото - Sofia SC (майсторски клас) - на форма и усещане е много подобна на старата, бързо се "разбрахме" с нея.

 

Много съм доволен от китарката, направо не мога да й се нарадвам и насвиря :) Благодаря на всички за отзивите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.