Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя ви е любимата марка?


dany

Изберете вашата най-предпочитана марка!  

211 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С DX 7 свиря вече от 16 години и е малко да се каже, че ми е любим инструмент. За толко време смених доста групи, коли, съседи, колеги, пиятели, жени, но тази машина е била винаги до мен и никога не ме е предавала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро любими маркИ за клавирни инструменти: Yamaha, Clavia, Hammond, Moog, Fender. Оттам нататък има просто сполучливи модели на някои други представители в бранша :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ За тях само лоши работи мога да кажа :) Не съм свирил за съжаление... надявам се да имам този късмет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fazioli са модерни рояли, които се правят някъде от 80-те години на базата на научни разработки по акустиката на роялите. Те са едни от най-скъпите и най-ценени като звук рояли, но за съжаление не съм пробвал такъв - мисля, че се изработват по 100 на година ръчно и струват майка си и баща си :thumbs_up: Имат модел, който е най-дългият в света - 3.08 метра.

 

За сметка на това ползвам Synthogy Ivory Italian Grand, което е семплиран Фациоли и звучи най-добре сравнен с другите в комплекта, така че да кажем, че съм "пробвал" виртуално Фациоли :thumbs_up:

 

Всъщност темата така и така е за любимата марка - ми аз напоследък не свиря много, но когато свиря, ползвам единствено пианата на Synthogy Ivory, така че това ми е любимата марка :thumbs_up: Може да е софтуер, но за мен е най-добрият звук на пиано изобщо, който може да се постигне със софтуер/хардуер, изключвайки истинските рояли.

 

Ето два мои записа от Synthogy Ivory за сравнение на Стейнуей и Фациоли (не че е много коректно де):

 

Импровизация по Ръченица на Стайнов (Synthogy Ivory [steinway])

 

Нюейдж рехармонизация на Autumn Leaves (Synthogy Ivory [Fazioli])

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Който ми намери семплиран "Беларус" от средата на 70-те, печели бира

Хехе,аз Беларус лесно ще ти намеря,ама трактор,а не пиано :godbless:

А нещата,кито е пуснал CyberGene наистина звучат добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Yamaha. Имал съм и Roland, и Kоrg, но някакси Yamaha винаги са ме грабвали с надеждността си и иновативните си решения. В момента ползвам Yamaha SY-99, последното чудовище с 6 FM оператора, комбинирано с AWM2, два ефект процесора и филтри. Любител съм на по-старите модели, но въпреки това този синтезатор е способен на чудеса. Дори в момента търся да купя Yamaha DX-7IIFD.

Както каза Ясен по-горе Korg са собственост на Yamaha, но с уговорката да останат като отделна марка на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.