Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя ви е любимата марка?


dany

Изберете вашата най-предпочитана марка!  

211 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Добре де, то е ясно, че нито една фирма в момента няма пусне лош модел на цена над 3000евро, защото след това е фалирала. Тъй като средствата при повечето от нас са ограничени, въпроса опира и до сравнението цена-качество при по-достъпния клас модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

добре де бате Дане.извинявам се. просто никаде не си посо4ил 4е става въпрос за съотно6ение цена-ка4ество. но наистина 4акам с нетарпение момента в които и в Бг 6те моге6 да отиде6 в магазина и да прекара6 там един цял ден пробвайки вси4ки нови и скъпи модели както е на запад. за това се смятам за 6тастлив в това отно6ение 4е когато ре6а мога да отида и да видиа за6то даден модел е толкова хвален. аааа да.... забравил си да от4ете6 като фактор и фирмата:Е-MU ...... :killyou: невероиатни семплери.:D))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Изрових нещо интересно за Ямаха: "Фирмата Yamaha стартира преди 100 години с името Torakusu Yamaha и производството на качествени тръстикови музикални органи. Днес фирмата е водещ производител на музикални инструменти, аудио и видео продукти, автомобилни компоненти, домашно обзавеждане и др. Точно тя пусна първа през 1988 г. записващо 1x CD-RW на цена около 10 000 USD........." Явно това е фирма с традиции... :rolleyes:

Имате ли мнение за KORG OASYS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в университета,като видях какъв мотиф са купили направо ми просвири на синтезатор,иначе съм си фен на клавинолата,тъй че гласувам за ямаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в университета,като видях какъв мотиф са купили направо ми просвири на синтезатор,иначе съм си фен на клавинолата,тъй че гласувам за ямаха

Кой университет това?И какъв МОТИФ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в университета,като видях какъв мотиф са купили направо ми просвири на синтезатор,иначе съм си фен на клавинолата,тъй че гласувам за ямаха

Кой университет това?И какъв МОТИФ?

В нбу,честно да ти кажа не видях какъв модел беше,ама е доста добър .Един колега ми каза че са дали 6000лв за него,което е много глупаво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

м че това са таксите на 6 студента.Какво им пречи.За толкоз трябва да е ЕС8.И все пак множко ми се виждат.Тия от Динакорд здраво са ги одрусали :) Иначе браво за покупката :bravo: .Дано е от полза.Свиркай като има някой концерт да дойда да послушам.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Много уважавам всички известни марки синтезатори,но да кажеш че /... Все пак Yamaha и Kurzweil като че ли се тачат доста сред профитата.../ означава че с малко DVD-та концерти сте запознати! Не съм виждал истинска и профи сцена без KORG! Ако сте виждали можем да ги броим къде и с какво се свири на LIVE !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък видях концерт, по ТВ то, на някаква сръбска звезда, естрадно изпълнение, където един и същи пич свиреше на 3 !!!!! KORG-а , 3 бяха еднакви и ги беше "строил" един до друг. И свири , свири на единя, скача на другия, свири , свири на 2 рия, скача на третия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък кво съм виждал, ехеееее....

:metalist:

 

Стига бе, тва за мен са несериозни неща.

Синтовете висок клас (или уъркстейшъните, айде) са толкова развити и толкова близки като възможности един до друг, че не разбирам какво предимство има роланд, корг или ямаха пред останалите. Поне на хартия.

А колко от нас са свирил с въпросните синтове и на корг, и на роланд и на ямаха (свирили, не пипали просто) е съвсем отделен въпрос.

Може всички да въздишаме пред корг оейзис, но това пък е главно имиджов инструмент направен точно за да въздишат хората по него.

Ямаха покриват почти целия пазар от 200 до х000 долара. Аферим.

Роланд пък са единствените, които ти дават някакъв смислен инструмент, които стои между свирките тип ПСР и синтовете - джуно д. От по-високите им класове не съм чул някой да се оплаква, пък и имат убийствени arranger-и като за парите си.

Корг пък трепят всичкото риба с тритон ле, въпреки че на него като че ли му минава времето вече, и имат невероятен инструмент като оейзис (макар и с напрактика ограничено приложение).

И алесис имат много интересни неща.

Kurzweil пък предлагат страхотни контролери (рудес до скоро именно за това ги ползваше) и страхотни семпли.

 

Като си купя всичко от гореизброениете марки тогава ще ви кажа кое ми е любимо :greenangel: Иначе всички знаем, че нашшшто гардже е най-хубаво...

Редактирано от eXile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за високи класове синтезатори, според мен най-добри са Yamaha, но ако става въпрос за клавири от по нисък клас - за учебни цели, а също за механи, ресторанти и др. аз мисля, че Roland са по-добри - имат по реални бленди, изпипани стилове и качествени ефекти. Малките модели Yamaha са доста недодялани. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоши клавири в днешно време няма-има лоши музиканти!Колкото до другите реплики в тази тема:виждал съм достатъчно известни клавиристи,които ползват на една сцена синтезатори от една марка -пример:Дейвид Пейч от Тото в период на 10-15 години свиреше на живо само с Ямаха;Чък Кърия в момента ползва само Мотиф ЕС8/на концерти/ и десетки други знайни и незнайни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Пуснах глас за Корг ,лично на мен много ми допадат ,заедно с Ямахите :thumbs_up:

Всеки си има предпочитания ,пък и има прекалено много модели ,за да се взимат под общ знаменател или марка в случая :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.