Jump to content
Българският форум за музиканти

Dunlop Deep Conditioner 02


Recommended Posts

Абе купих си това нещо с цел поддръжка (разбира се):

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=612&category_id=118&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=bg

Но не разбрах как да го ползвам. Много ли се слага, малко ли, трябва ли да чакам да попие, мога ли и през прагчетата да минавам.

На опаковката пише на английски (до колкото разбирам), че се нанася и се минава с кърпа после ама пак не ми ясно (явно прекалявам с някои субстанции или просто съм си зле...). Китарата ми е Epiphone Les paul Special II :

http://www.epiphone.com/Products/Les-Paul/Les-Paul-Special-II.aspx

И би трябвало да става за нея, но днеска един познат малко ме разколеба и ми препоръча да питам някой който го е ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходящ е за всякакви нелакирани fretboards. А на твоята китара не е лакиран.

Щом е за нелакирани , идеята е да попие .

Не е необходимо да прекаляваш с мазането , така или иначе , от един момент нататък ефектът ще е нулев.

Можеш да минаваш през прагчетата . Нищо няма да им се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такъв на палисандров фингърборд.

Нанасям през струните и прагчетата, оставям малко да престои и да попие и след това забърсвам.

Правя го 1-2 пъти на година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото попива колкото му е нужно, но това не значи, че трябва да го поливаш. Нанася се с памук или някакво меко памучно парцалче, на фретовете не влияе. Това обикновено е някакво благородно масло - лимоново, бадемово или смес от няколко. Маже се само при свалени струни, когато ги сменяш, иначе ще ги замърляш и ще станат глухи. Намазваш, изчакваш малко за да попие и след това добре забърсваш излишното. Нищо сложно няма. Не се изкушавай да мажеш други части на китарата, те са лакирани и само ще изхабиш маслото.

Малко допълнение - аз използвам стоманена домакинска вата (възможно най-фината, но не знам дали се намира по нашите магазини), с която преди да намажа лъскам внимателно фретовете. Тя не надира фингърборда, а те стават като нови. На пипане е почти като памук, служи за фино полиране на сребърни съдове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си и Dunlop Formula 1 (за изчистване от мърсотия). И на двете има тампонче. Нанасяш внимателно 1-цата, бършеш с мека кърпа, нанасяш 2-ката колкото да видиш, че навлажнява, оставяш да попие и отстраняваш излишъка с меко парцалче. Както каза @Fats, хубаво е да се прави при смяна на струни.

 

П.П. На опаковката май изрично пише, че е само за палисандрови грифове.

 

http://www.muzikant.org/lessons/guitar/273-changing-strings-on-a-guitar-with-floating-tremolo

 

http://www.jimdunlop.com/product/fingerboard-01-cleaner--prep

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, Благодаря на всички, вчера я почистих с препарата (фретборда само) и после попих с кърпичка каквото беше останало, резултатът е че на външен вид дървото не изглежда така сухо и бледо, вече е доста "по-живо". първият час снощи беше доста хлъзгав, но после сичко си дойде на място :)

Благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една поправка. Този препарат не чисти, а импрегнира, ако може така да се каже. Формула 1 е за почистване и приготвяне на грифа за нанасяне на 2-ката. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.