Jump to content
Българският форум за музиканти

Обсъждане на новата система за продажби


Recommended Posts

Не, телефонът не е проблем защото си е на отговорност на този дето си го пише. Това са лични данни все пак. За момента ако някой иска да ги изтрие трябва да ми пише и т.н. А сега може и сам да си го изтрие. Но тук въпросът е искаш ли Гугъл да ти помни телефона или не.

Виж, повече от един продукт ще се санкционира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не ми харесва новата система за обяви :thumbdown: . Съсипахте базара, а беше полезно място, което посещавах от време на време. Дано някой се сети да направи сайт с нормални обяви за музикални инструменти- ако вече няма такъв де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи си конкретни забележки. Лаладжийстването е безрезултатно хабене на думи. Аз също съм на мнение, че в момента има много минуси и се чувствам в пъти по-несигурен да купя нещо оттам, но съм обяснил защо. Ако екипа прецени, ще предприеме действия.

 

В тази връзка, в момента търсенето не работи - връща всички резултати независимо от ключовата дума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българинът не е дорасъл за такъв тип система на търговия. А който е дорасъл си ползва Ибей. В нашия манталитет са пазарлъците, уговорки, размени, отстъпки при продажба на няколко неща и така... предишния базар си беше идеален. А за доусъвършенстването му не е нужно кой знае каква мисъл, а просто да се погледне какви ограничения и изисквания има в повечето форуми на запад примерно. Всичко друго е ненужно.

Всяка покупка от обява крие риск и това никой не може да го промени. Купувачът си поема риска и няма право да се жалва. Сайтът не носи отговорност за загубите.

И да промените системата, няма да промените измекярското мислене на Българина.

Надявам се да не се засегне някой от думите ми, аз също съм българин и не изключвам себе си от гореописаните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизаш от темата, ама да ти отговоря - откога пък пазарлъка - нещо, което съществува от зората на цивилизацията се счита за "недорастване"? Ония отвъд океана както растяха растяха и им се спука "дораслото" балонче, че та даже и ние го отнесохме. Пък ако си мислиш, че на запад не се пазарят, значи мога само да пожелая да попътуваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да не можеш да се пазариш в новата система?

или защо да не може да се прави това:

пазарлъците, уговорки, размени, отстъпки при продажба на няколко неща

 

А също така ми е много интересно как измекярското мислене го е нямало във форума но изведнъж се появи с новата система?

Ти изобщо провери ли ги тези неща дето разправяш, че ги няма?

 

За сърча проверих, нещо се е сбъгнал, ще го оправя.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българинът не е дорасъл за такъв тип система на търговия. А който е дорасъл си ползва Ибей. В нашия манталитет са пазарлъците, уговорки, размени, отстъпки при продажба на няколко неща и така... предишния базар си беше идеален. А за доусъвършенстването му не е нужно кой знае каква мисъл, а просто да се погледне какви ограничения и изисквания има в повечето форуми на запад примерно. Всичко друго е ненужно.

Всяка покупка от обява крие риск и това никой не може да го промени. Купувачът си поема риска и няма право да се жалва. Сайтът не носи отговорност за загубите.

И да промените системата, няма да промените измекярското мислене на Българина.

Надявам се да не се засегне някой от думите ми, аз също съм българин и не изключвам себе си от гореописаните ;)

 

Хайде само без обобщения, и аз съм Българин (а и предполагам същото важи за още страшно много Българи), но никога не съм се пазарил и ако някой се опита да се пазари с мен, единственото, което евентуално може да спечели е, да му вдигна цената. Пазарлъка не е въпрос на национална принадлежност, а на манталитет (не че има нещо лошо в пазарлъка, но в никакъв случай не е приятен на всички). При това , при новата система има опция, предложи цена, ако разбира се продавача иска да я активира. Уговорки, размени и тн. също са възможни, при желание от страна на продавача. Единственото невъзможно в момента, някакви хора да ти спамят темата, с цел да откажат другите купувачи, просто заради удоволствието да правят мръсно или от скука

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направим една тема за уишлист, защото е хубаво да разграничим проблемите от желанията. Определено съм съгласен за breadcrumbs

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебах се дали да го поставям като въпрос, но понеже се случва за втори път, ще питам.

Позволено ли е някой да се включва в наддаването за дадена стока и след това да си изтрива бид-а?

Не съм напълно сигурен дали е така, но подозирам че ако е позволено , това се използва с цел да се "проверява" запазената цена на нещо като се пускат пробни бидове докато системата отбележи че е достигната минималната цена и след това си изтриват бидовете.

Ако това не е неволна грешка, човека който ми прави такива проби, няма да купи нищо от мен, дори и да ми предложи двойна цена!

Както Рафо спомена по-горе, пазаренето е в сила, така че ако някой има интерес да знае запазената цена да ме пита директно, а не да слага бидове и да си ги маха когато си поиска и по тоя начин да подвежда и други заинтересовани от стоката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Пазарлък" - що е то и кой го практикува? Българинът не обича, а и не умее да се пазари нито на битово, нито на държавно ниво, т.е. или се примирява и плаща цената, или се отказва и губи желаното нещо. За мен "пазарлъка" е забавна игра, икономическа изгода и социално общуване. Мисля, че новата система удовлетворява всякакви "обичаи", но за добро или зло, спадна активността, оборота, динамиката и разнообразието на музикалният базар!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това мога да го премахна. Ако се използва от недобросъвестни хора.

 

Според мен може да остане, но само продавача да има възможност да ги маха след като бъде помолен от заложилия. Случва се да прибърза човек или да направи грешка, но винаги е по-добре когато нещата са изяснени на междуличностно ниво.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.