Jump to content
Българският форум за музиканти

Обсъждане на новата система за продажби


Recommended Posts

  • Отговори 215
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Апелирам към строги мерки относно съществуването на цени вътре в обявите. На мен ще ми е адски удобно да напиша в общата тема за комплект чинели всеки чинел поотделно колко струва и да си спестя допълнителни 4 обяви, но не го правя, а се наблюдават вече такива с нарушения по тази точка. И мерките трябва да са строги, иначе няма да се научим.

Според мен е...неприемливо ВИП обява да е без снимка. Ако е така заради незнанието на автора за снимка.бг да речем (признавам пред всички, че мен ме открехна шефа в серия лични съобщения) - става, ама иначе грози обстановката.

Присъединявам се за малкия шрифт, но не е най-големия проблем на света.

И бърз въпрос - можем ли да оставяме вратичка за обсъждане от сорта "За контакти - на телефон 08********* и ЛС във форума"? Ако някой се е регистрирал във форума само, за да ми зададе въпрос - ще го разбера и изобщо няма да го отразя, разбира се, но е хубаво да се уточни черно на бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я! От доста време не съм се вясвал и това е много приятна изненада. Супер е, че сте създали тази система и си личи, че много работа е хвърлено! Изчетох цялата тема, но не съм пробвал да се регистрирам/местя акаунта си там, та може нещо да ми е убягнало.

 

Имам едно предложение за тази "верификация". Като толкова често се цитира Пейпал и "методи, които работят", защо не вземете и метода на пейпал за верификация?

Човек се регистрира и дава банковата си сметка, която трябва да е на негово име. Вие/системата превеждате две случайно избрани суми до един лев (примерно веднъж 41 стотинки и веднъж 25) и човекът като влезе вкарва сумите, които са му преведени. После ако трябва, "сметката" му може да почне с -66 стотинки. Така всеки над 18 ще може да каже, че е той. Знам, че в БГ е доста нормално човек да има 3 ГСМа, 5 банкови сметки на 5 банки и поне толкова кредитни карти, но подчертаното горе спомага да се елиминрат проблемни хора с повече от една сметка. Тъй като тя трябва да е на негово име, ще трябва да се регистрира пак с него. Ако хванете някой веднъж (предполагам, че това няма да е много по-различно от да хванете човек с два акаунта), можете да сложите съответното име в един Блеклист и ако някой друг се опита да се регистрира с това име, да имате винаги едно наум и да проверите. Всичката тази информация трябва да е secured и всичко е наред.

 

 

Относно прехвалването на Пейпал, особено от страна на Рафо, интересно ми е, дали някой оттук (включително и ти, Рафо) наистина е имал проблеми с пейпал и дали си е получавал пари обратно от тях? Не искам това да се приеме като заяждане. Aз лично ги ползвам от 2005та, а два пъти е имало проблем (не лично мой) и Пейпал не помогна в никой от тях. Единия приключи със -400 евро от страна на купувача и жалба в полицията (немската полиция ;)), която не стигна до никъде, а другият приключи добре, след като от магазина върнаха парите. Самите пейпал се направиха на ударени (е, можеш да им звъннеш винаги на техния платен 42 цента на минута номер и да прекараш 20 минути на тела, което също е ставало).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Понеже ти е интересно, веднага ще ти кажа, че има хора, които също като теб берат гайлето на Тотално Некомпентните Малоумници от Пейпал.

Вчера не 20 мин, а цял час съм говорил с тези идиоти. Но телефонните сметки са малка грижа.

Точно така, правят се на ударени и непекъснато те въртят в някакъв параграф 13 и няма един дори достатъчно компетентен

техен служител, който да реши един проблем. За 400 долара.

Но понеже е виновен техен служител, гледат да въртят и сучат, така, че ти да издухаш супата, а не те.

Проблема започва от американските пощи, които в момента са зле, като българските от преди 22 години.

Бавят пратки примерно 40-45 дни, при положение, че трява да стигнат за 10 максимум.

Като се оплаче америнеца, че не си е получил стоката на 30-тия ден, от пейпал му връщат парите и задлъжняват

в случая моят акаунт.

Обаче като си получи нещото след 40-тя ден, идиотите от Пейпал не предприемат нищо.

Т.е. те трябва да ривърснат търсенето на тези( или каквито и да са ) пари от купувача, от американските пощи или от некомпетентият си служител решил прибързано случая. Но такова нещо май не се случва или ти коства страшно много нерви и пари за телефони.

Така че съвета ми е да се избягват USPS и Пейпал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Сашо, ще има мерки разбира се. Никой не иска да става така. В обявата може да си пишеш каквото си искаш - телефон, лично съобщение и т.н. Но по-лесно би станало ако позволиш заинтересуваните да се свързват с теб директно в базара.

 

@ Феникс - как да ти обясня ... :) Аз не съм банкер, нито финансова институция. Аз мога да направя и да поддържам сайт. За това ползвам външни услуги. Така, че нямам никакво намерение да се правя на PayPal. Относно това дали някой си е получавал парите - този въпрос е актуален ако някой плаща през PayPal. Тук все още разплащателната система е кеш, на ръка и в брой. По-горе писах какво е предимството на верифицирането. Има голяма разлика когато си в Европа и някой от щатите те изпържи и дали си тук. Но аз предлагам да го водим този разговор когато имаме ситуация тук. Сега просто си чешем клавиатурите. Така или иначе ползването на PayPal не е задължително. Не виждам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ ОК, напълно си прав.

Като замисъл Пейпал е много добро нещо.

Има и подводни камъни, най-вече защото в тази американска компания работят дебилни американци.

Мисля да кандидатсвам за работа в Пейпал и да им проведа стуктурна реформа - 90% съкращение :)

На сериозно, в крайна сметка се намери все пак някой в Пейпал, след близо едномесечна борба да ми разреши случая, а можеше да издухам супата , примерно утре. Защо?-

USPS пази такинг месец след доставката (и си мислех, че нарочно ме въртят, за да мине месеца и да нямам доказателство). Утре изтичаше месеца.

Докато служителите на Пейпал ме прехвърляха от отдел на отдел....

и ако днес проблемът ми не бе решен......(тук слагам имотиконка с Любо П.)

 

Така, че препоръчвам , твърдо избягване на USPS - невър & форевър!

Използвайте Пейпал разумно и с едно на ум, че може да си блъскате главата в стена от дебили!

Редактирано от TONY
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ Феникс - как да ти обясня ... :) Аз не съм банкер, нито финансова институция. Аз мога да направя и да поддържам сайт. За това ползвам външни услуги. Така, че нямам никакво намерение да се правя на PayPal. Относно това дали някой си е получавал парите - този въпрос е актуален ако някой плаща през PayPal. Тук все още разплащателната система е кеш, на ръка и в брой. По-горе писах какво е предимството на верифицирането. Има голяма разлика когато си в Европа и някой от щатите те изпържи и дали си тук. Но аз предлагам да го водим този разговор когато имаме ситуация тук. Сега просто си чешем клавиатурите. Така или иначе ползването на PayPal не е задължително. Не виждам проблем.

 

Не казвам да се правиш на пейпал, нито виждам някакъв проблем. Просто идеята за верификация на Пейпал ми се струва адски хитро направена, затова я предложих. Четейки темата, особено първите няколко страници и дебата с blr, няколко пъти пишеш: "добре, предложи нещо конкретно". Затова предложих нещо конкретно :) Знам, че не е задължително човек да се верифицира, това е предложение за друг метод за верификация, който не знам колко е възможен, но е конкретно предложение (примерно там това българското ePay или easyPay или каквото беше, ако може автоматично да прави някакъв превод, или което и да е друго).

 

 

Вторият ми параграф не е директно към проблемите на новата система свързан, нито целта му е "за и против пейпал". Искам да спомена, че пейпал не са толкова супер перфектни и коректни, колкото лъха от доста от постовете, особено твоите (там примера с това да те оберат и да знеш кой го е направил и т.н. и т.н.). По-голямата част от отговора ти е към него, вместо към есенцията на поста ми (и параграфа с който започнах, тъй като го смятам за по-важен.

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, за 878934589-ти път ще се повторя, че това не е цел на тази тема. Не искам да влизам в спорове дали за някой който иска да те излъже е по-добре да знаеш кой е или да не знаеш кой е. Всеки сам да си преценява. Темата е за проблемите на базара. И тяхното разрешаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blink: :blink: :blink:

 

Kaкво общо има това дали някой иска да ме излъже или не с предложение за алтернативен метод за верификация?! Зарежи третия и втория ми параграф от пост #1 и пост #2, те не са есенцията, на това, което искам да кажа.

 

Постовете ми касаят основно:

С удоволствие бих се верифицирал, но нямам PayPal. [...] Предполагам, не съм единственият с такъв проблем. Предполагам също, ще възразите "проблемът си е твой" но все пак би било добре да се помисли и за алтернативен метод за верификация и/или заплащане.

 

^ Предложете такъв.

Готов съм да обсъдя всякакви разумни предложения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали ти казах, че не мога ( нямам как а и не виждам смисъл ) да извършвам такива операции. Не виждам смисъл след като някой може да ти го даде на готово. В случая PayPal. А нямам възможност защото това ще отнеме страшно много време, за всеки да превеждаме разни суми, пък да проверявам и т.н. В момента верифицирането става автоматично и отнема по-малко от минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей, когато отворихте системата пуснах една обява, която отдавна изтече.Вчера реших да я подновя и го направих.

Днес обявата ми се води приключена, защото явно някой е цъкнал, че купува, а нито ми е пуснал л.с., нито ми е писал имейл.

Дефакто сега съм лишен от правото ми на една обява, защото вместо да стои един месец, автоматично стана приключена без мое съгласие, а артикула си ми стои вкъщи в шкафа и никой не ме е потърсил.

Моля посъветвай ме как занапред да се предпазя от тези неуредици в новата система, какви настройки да задам.

Благодаря.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е дали ще му пиша.Човека може и да е отговорен и да направим сделката.

Идеята е как да се предпазим от хаотични (недоброномерени) цъквания върху бутонче КУПИ?

 

Ще попитам по-конкретно - има ли опция бутона КУПИ да НЕ приключва обявите, преди продавача да е потвърдил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има начин да се оправим с недобросъвестни купувачи. Просто ги репортвайте.

Освен това при сделка можете да пишете в рейтинга на този, който ви е цъкнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.