Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за професионална USB звукова карта?


hp_novator

Recommended Posts

Ако някой направи магазин в БГ,в който има от всички модели и примерно срещу депозит на цялата сума на картата можеш да я изпробваш в домашното си студио,съм сигурен,че ще имат най-много продажби!Картата си я поръчах от Германия,понеже в БГ я няма и само в 1-2 онлайн магазини ти я доставят от чужбина срещу капаро и голямо чакане.След 4-5 дни като пристигне,ще разбера дали съм сгрешил а понеже след като направя песен мисля да и правя видео клип,затова е по-добре картата да има висока резолюция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам , има ли разлика между картите за студио и картите за озвучаване ? :greenball:

И тази карта , таскам US-122mkII , не се ли води ди-джейска ...

много преди да достигнеш капацитета на една юсб карта, ще се сблъскаш с други проблеми.

Кои например ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Интересно колко точно продажби визираш, за да държи някой количество на склад... забравяш, че сме държава колкото плюнка - най-бедната в Европа. Бъди благодарен, че изобщо има начин да видиш на живо тези неща - нещо, което преди 15тина годинки много малко хора са можели.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Интересно колко точно продажби визираш, за да държи някой количество на склад... забравяш, че сме държава колкото плюнка - най-бедната в Европа. Бъди благодарен, че изобщо има начин да видиш на живо тези неща - нещо, което преди 15тина годинки много малко хора са можели.

В БГ има най-много заведения на глава от население в целия евро съюз,в които има някъква музикална техника,това значи и доста DJ.Като прибавим всички,които се занимават с музика,включително тези като мен,които си поръчват от чужбина,понеже тук няма и като се има предвид,че техниката или се разваля след време или е нужен нов модел,магазина ще е на печалба отвсякъде!

Държавата ни е такава,понеже хората се примиряват със всичката тази бедност,благодарни са,че преживяват и затова големите ни мачкат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Здравейте, на път съм да си купя усб аудио интерфейс и също като оригиналното запитване се чудя между същите интерфейси, които сте обсъждали. Въпросът ми е относно Tascam US-144 MKII ,M-audio Fast track pro на и най-вече Focusrite Saffire 6 usb. Този Focusrite е на практика на същата цена като другите две. На различни места пише, че микрофонните предусилватели на Focusrite Saffire 6 били особено добри за този клас интерфейси, но пък аз за момента микрофони нямам намерение да включвам - само китара и виртуални инструменти.

Някой има ли такава карта и може ли да я сравни с другите две?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Saffire не знам, обаче Scarlett серията имат леко недоизкусурен инструментален вход. Проблема е, че не могат да поемат висок входен сигнал, примерно като се свири с китара с адаптера с високо изходно ниво. Та поразчети се в нета относно този проблем. Иначе от към драйвъри са железни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Tascam US-122 MKII (разликата е липсата на S/PDIF) и съм доста доволен. За бюджетна карта за домашно "студио" е супер. Драйверите не знам как са, не съм я пускал на Уиндоус. На MacOS няма грижи, свиря и с плъгини тук-там с китарата и не лагва изобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.