Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за професионална USB звукова карта?


hp_novator

Recommended Posts

Фаст трак про е 1.1, а таскама е 2.0, тоест като спецификации таскама превъзхожда, но в реалността дали е така не знам. Не е два пъти по-добро разбира се лично за мен 44 или 48 в 24 бита е напълно предостатъчно за качествена продукция, с 96 някаква разлика би се усетила евентуално ако ша записваш оркестър.

Добре,че ми каза за Fast Track Pro,понеже в описанието на сайта умишлено не са писали и си мислех,че е на USB 2.0 и малко остана да го купя,защото го намерих на цена 284 лева,но сега заради USB 1.1 се отказах!

Да си каже аз, че да не е да се бъркаш. USB 1 карта няма проблем да се включи в usb 2. Също, не мисли че 96kHz е два пъти по-добро от 44.1/48kHz.

Така е,обаче USB 2.0 е по-бърз и би трябвало да има по-малка латенция.

Винаги можеш да си вземеш Tascam US 122. 270 лв струва и е същия като 144 без възможноста за отделен контрол на монитори и слушалки.

Има ли слушалков усилвател?

 

Като гледам описанието на скъпите карти,почги всички имат семплираща честота 192 kHz,а от този ценови клас единствено май е E-MU 0204 такава,пък и има много добри характеристики според мен,четох че работи добре на Windows 7 64 bit и започвам да клоня към нея.Някой,който се е разочаровал от нея да ме разубеди,преди да съм се набутал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Има слушалков усилвател :) . Нямам наблюдения върху E-MU-то но 192 kHz не е нещо, заради което бих си купил тая карта. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Има слушалков усилвател :) . Нямам наблюдения върху E-MU-то но 192 kHz не е нещо, заради което бих си купил тая карта. Успех.

"Предимствата на висококачествения звук.

Много хора се чудят защо е необходимо да се записва с по-високо качество, особено след като това изисква по-високи системни ресурси и повече дисково пространство, а в крайна сметка всичко опира до неизбежните 16 бита на семплираща честота 44.1kHz. Отговорът зависи от предназначението на крайния продукт, който произвеждате. Ако записвате материал, чието крайно предназначение е аудио компактдиск, аудио материалът ще бъдере семплиран до 16-bit/44.1kHz и от тази гледна точка, допълнителната информация уловена с резолюция 24-bit/96kHz ще бъде загубена, но практически, тези допълнителни честоти оказват влияние върху това какво чуваме в ниския спектър. Записването с висока семплираща честота, може да бъде особено полезно при записа на акустични инструменти, чинели, и други източници, възпроизвеждащи високи “въздушни” честоти. Всички еквалайзери, ефекти и динамични процесори работят значително по-прецизно с аудиоматериал, записан с високо качество, което води до по-добро звучене, дори след ресемплиране до 16 битов CD формат. Ако крайният продукт ще бъде DVD, разбира се е добра идея да записвате с високо качество. DVD-та, видео игри и други мултимедийни формати, обикновено използват по-високи семплиращи честоти от обикновеното CD. За такъв тип проекти е добре да се насочите към интерфейси, подържащи високи резолюции на запис, до 24-bit/192kHz."

 

Доста неща изчетох за E-MU и всички,които са го ползвали казват,че има невероятно висококачествен звук за карта на тази цена а в едно видео,DJ който е ползвал най-различни карти,каза че Tascam имали много страничен шум и от време на време хващали даже радиостанции :).Да не би да имат и FM i/o :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионална USB аудио карта според мен няма.А и за тези пари... Друг е въпроса какво разбираш под професионална! Като гледам на каква резилюция искаш да записваш не мисля,че евтина карта ще върши професионална работа.Успех! :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Цитирането на предходните мнения е забранено според правилата на форума. Моля, спазвай ги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, един съвет в страни от темата - пообъркани са ти разбиранията за латенция, резолюция и USB клас и зависимостите между тях. Залиташ по рекламни залъгалки и простотии, което е вредно за джоба ти, затова слушай какво се говори тук и ще си спестиш даването на грешни пари. За да съм конкретен, USB класа няма нищо общо с латенцията на картата ти. "Латенцията" на порта е в рамките на 1ms и при 1.0 и при 2.0 и при 3.0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионални юсб карти пък за мен има, освен това много преди да достигнеш капацитета на една юсб карта, ще се сблъскаш с други проблеми.

Редактирано от funkyto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз до колкото знам , от картата не зависи качеството на записа(шом няма да записваш вокали/инструменти) . От картата зависи качеството на звукът , който ше чуваш (макар че има връзка между двете неща) .. доколкото знам е така , но може и да бъркам .

 

Кои карти са професионални ? И защо да няма професионални USB ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да опоменавам точно кои карти са професионални,защото са доста.Може ли само някой да ми каже в кое професионално звукозаписно студио ползват USB аудиокарта? Пример за наистина добра звукова карта мога да дам с Digidesign Mbox 2 Pro която е FireWire,но е доста по-скъпа от бюджета който си е заделил колегата.За сравнение,пробвал съм и Digidesign Mbox 2 която е USB и трагедията там е голяма!Говоря за качесво на звук и латенсия.Но пак казвам,зависи какво се разбира под професионална аудиокарта! Може би полупрофесионална карта за Home Studio е по-правилния въпрос :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, в крайна сметка си дойдохме на думата.......доста теми с един и същи въпрос, доста страници коментари, и накрая горе долу същата работа - НЕ СЕ ЧЕТЕ, по лесно е да се пише и коментира....

ае - има си една поговорка - с пръдня боя не става.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.