Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage SG и Gibson LP studio


Hillbilly

Recommended Posts

А,сефте..,то Кольо като пусна ЛП Стандард и един Корт сравнени и аз ги сбърках,хем с качествен звук,аз нямам микрофон за запис.

Реално с тия компове не добиваме истинска представа за звук - само като хванеш китарката ,дори без амп се усеща разликата,ЛП има далеч по богат и плътен тон - като акустична почти,СГ то е по дрънчащо и с отворен звук,предимството му е че се свири удобно на високите позиции.А тоя Винтидж тежи почти колкото Леспола - кво да праиш - махагон за маси и столове :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил на мнение, че понякога се попада на абсолютни бижута сред Винтиджите.

Все още си пазя една такава сред колекцията си и не смятам да се разделям с нея, напротив - оглеждам се и за други.

Ще взема да постна едно такова подобно сравнение на винтидж с тежката артилерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,сефте..,то Кольо като пусна ЛП Стандард и един Корт сравнени и аз ги сбърках,хем с качествен звук,аз нямам микрофон за запис.

Реално с тия компове не добиваме истинска представа за звук - само като хванеш китарката ,дори без амп се усеща разликата,ЛП има далеч по богат и плътен тон - като акустична почти,СГ то е по дрънчащо и с отворен звук,предимството му е че се свири удобно на високите позиции.А тоя Винтидж тежи почти колкото Леспола - кво да праиш - махагон за маси и столове :hysterical:

 

Не съм изненадан, че съм объркал. То аз си писах, че моето си е предположение. Реално не можах да се хвана за нищо :greenball: и казах, че втората (говоря за първите семпли) е ЛП, защото ми се счу че е леко по плътна. Но разликите (за мен ) бяха минимални.

Но пък съм напълно убеден отдавна, че саунда си идва предимно от човека. Хилбили (противно на скромността от поста му от по горе) бара страхотно и си има саунд в главата, който съм сигурен, че ще извади от почти всичко. Задачата за оценяващия става много трудна, защото в уравнението трябва да се вкарват и ръцете и вкуса на свирещия, а те са в основата на всеки саунд.

 

Благодаря за сравнението, такива теми винаги са интересни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително е интересно, защото тези сляпи тестове те карат да погледнеш на нещата необременен от @ trade mark-ите.

Два пъти слушах само първият семпъл, амплъга не съм.

Бях убеден, че първата е Винтиджа (от СГ се очаква по-ярък тон) и мислех да напиша,че повече ми харесва, но се въздържах,

за да не се изложа. ( първото впечатление винаги е по-вярно)

На второто слушане, понеже си мислих, че втората е гибсъна, взе да ми се струва, че повече ми харесва.

 

Аз на мястото на Малин, ще го продам това ЛП и ще си оставя Винтиджа. Шегичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно пост фактум :blush: ! При все това за мен 1вата е гибсъна ! Не е проблема в дебело или тънко, просто има едни специфични отсвири, които се чуват само при лес пол или поне ги чувам и при мен.

 

При все, че стана много весела тема си мисля, че с микрофон :singer: от скайп не е добра идея да се сравнява каквото и да било! За мен разликата между добрите и по не добрите(евтини) китари е атаката, а имено разликата в атаката или така наречената отчетливост на тона няма как да чуем при този начин на запис...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Това Wintage SG го пуснах за продажба в базара,ако някой се интересува,не че е прецакано нещо,ама пусти пари не стигат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Напълно съгласен за постфактума и Гибсъна - в този тест се чува разликата и определено първата има по-"дебел" тон. За мен първата китара е Гибито.

Не мисля, че разликата в звука при евтините и скъпите китари е само в атаката, но пък и евтините няма какво да ги коментираме - смисъл никакъв. :cheers2:

П.С. Една от малкото интересни теми във форума напоследък :)

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ми попадна нещо интересно по съществото на темата. Ето връзката към статията:

"Electric Guitar Wood Myth Busted?"

 

 

http://www.guitarsite.com/news/music_news_from_around_the_world/electric-guitar-wood-myth-busted/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^И вечният въпрос "коя китара за 200 лв да си купя" намери своя отговор :D

 

И статията, и видеото ми бяха много интересни, но ми е трудно да го повярвам (не че отказвам), колкото и логична информация да се показва във видеото.

И веднага се сетих за хора, които различават теле от гиби. Това как може да се обясни?

 

П.П.- А това, което мъжът във видеото прави със стената, аз отдавна го правя с леглото :greenball:

Редактирано от Lathron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се вярва на неговата теория, има три фактора за различния звук: адаптери, захващане на струни на бриджа и при грифа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега ми попадна нещо интересно по съществото на темата. Ето връзката към статията:

"Electric Guitar Wood Myth Busted?"

 

 

http://www.guitarsit...od-myth-busted/

 

Понеже, човекът се изказва категорично (което аз намирам за проява на лош вкус), то и аз така ще направя. Нещата, които обяснява, са чиста демагогия в голямата си част (не гледах цялото видео), примерът който дава, с опирането на китара в стената е малоумен (мисля, че е очевидно защо), а ако същия не чува разликата между телекастер и Гибсън ЛП (извън адаптерите), мепъл и роузууд (не на демо, а при свирене на живо със съответните) и тн, значи е или достатъчно глух или идиот или говори простотии с апломб, за да дразни хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.