Jump to content
Българският форум за музиканти

Vintage SG и Gibson LP studio


Hillbilly

Recommended Posts

Като не обръщате внимание на свиренето и саунда от скайп микрофон на 2 метра от ампа може да предположите кое какво е.

Винтиджа е с Гибсън адаптер,едната китара е със стари струни. :)

http://www.esnips.com/displayimage.php?album=2999074&pid=33747647#top_display_media

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен втората ми звучи по-месесто, така че явно това трябва да е LP-то. Тук логиката ми е, че според "слуховете" Лес Пол звучи мазно и дебело. Никога не съм свирил на SG, дори копие, нито пък на какъвто и да е Гибсън. Но като цяло ми звучат много сходно. Вярно, че слушам с хендсфрий от телефон, ама се съмнявам и на читави говорители да усетя кой знае каква разлика. Това иде да рече, не че китарите звучат еднакво, а че различните хора чуват различно :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееее, просто предчувствам какви излагации и какво "стреляне на посоки" ще стане тук. ;) Но всички много се кефим на такива теми, включително и аз :)

Съгласен съм с Yves, и според мен, втората китара е Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, да, тия теми са голяма забава като се включат определени хора с определени твърди мнения по дадени въороси. Преди време edgecrusher здраво засрами някои от разбирачите и имаше големи оправдания...ама явно вече не му се занимава на човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жокер - азиатката е със струни на 3-4 седмици,и двете са с Ърнибол,да се съберат мнения и ще кажа. :greenangel:

То и семпъла е гаден,трябваше да пусна чисти китари и повече акорди,ама ме мъчи грип и не ми се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете китари звучат много подобно при такъв начин на записване и предвид начина по който тук свириш (много яко между другото)При това положение, бих казал, че втората по вероятно е ЛП, но това е по скоро предположение, заради малко по носовото и леко по плътно звучене. В нито една от двете не чувам неща характерни за моето ЛП, предполагам, че ЛПто ти е по старо и не е с камери или пък звукоизвличането ти е много различно от моето (най вероятно, то две еднакви ръце няма). Семпъл без драйв или с малко такъв би бил доста по лесен за отгатване (поне за мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И според мен е така.

Демек първата звучи по-ярко, втората би трябвало да е Гибсън-а( по-плътно).

 

Наскоро сравнявах СГ-та на Епифон и на Джей Търсър, според мен, ако човек не се замайва много по марки,

тези бюджетни китари ( вкл и Винтидж) са много добри решения, а за парите - отлични.

Особенно, ако пък свиренето е хоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете китари звучат много подобно при такъв начин на записване и предвид начина по който тук свириш (много яко между другото)При това положение, бих казал, че втората по вероятно е ЛП, но това е по скоро предположение, заради малко по носовото и леко по плътно звучене. В нито една от двете не чувам неща характерни за моето ЛП, предполагам, че ЛПто ти е по старо и не е с камери или пък звукоизвличането ти е много различно от моето (най вероятно, то две еднакви ръце няма). Семпъл без драйв или с малко такъв би бил доста по лесен за отгатване (поне за мен)

Благодаря,но се лигавя като свирене,прав си ЛП-то е 97г,тоест без камери,но пак има 9 фрезовани дупки в задната част на тялото под топа (не че съм ги виждал,но доколкото съм изчел из нета така са ги правили в този период)

Записването е гадно,защото въобще не мога да усиля ампа (ВМБ-български) както трябва да звукне,това е с преамп 6 и крайно на 3-4 ,Бос СД1 с драйв 5 отпред и скапан микрофон за скайп..

Ето втори експеримент -Вокс АС30 амплъг директно в компа,китарите са същите като последователност,по 2 мин. на китара -

http://www.esnips.com/displayimage.php?album=2999074&pid=33749022#top_display_media

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: :hysterical: Абсолютно нормална ситуация. Почти никой нищо не позна.Начело с мен, разбира се. :)

Живи и здрави и повече такива теми за слухов тренинг.

 

ПП: А, и Хилбили трябва да признае, че доста се постара да ни затрудни с тези микрофони за скайп и амплъг-ове. ;)

Не че се оправдавам :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.