Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за лампа - Bugera?


lyu_records

Recommended Posts

 

Сравнение между Bugera 6262 vs. Peavey 5150 II . Пускано е и преди във форума.

Този дето го прави е перфектен.

Нарочно слушах със затворени очи ( за да не се влияя).( направете като мен)

Усеща се, когато демонстриращият сменя амповете.

Да, много са близки.

Първо нека пак да кажа, че 5150 не ми е ампа мечта. Но за такива яки рифове е ок.

И точно за тази цел си покрива 100% задачата, с други думи няма какво повече да се иска от него.

Бугерата, дава доста близък звук, бих казал, че покрива Пивито 90-96% ( за да има толеранс, не може да се отсече точно).

Ако трябва да купувам някой от тези два, първо бих се огледал за Пивито и ако не намеря Пиви по джоба, бих взел и Бугерата, имайки едно на ум, че цената на която я взимам, в скоро време може да набъбне с 100-200 лева , я за лампи, я за ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има, но различно не означава лошо. И аз може да съм глух, но ако се абстрахираме от фактора "качество на изработка" за който си има обективни причини... Bugera-та си звучи дяволски добре за парите си. Много забавни резултати ще се получат ако тоя пич реши да направи един "Сляп тест"... бас ловя, че ще има много изненадани :yes:

Редактирано от MR_STENCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го въпросния клип много пъти. Затова и преди да купим пийвито бяхме решили да изпробваме и бугерата.

Разликата на живо е ушевадна, не е като на клипа. Който не вярва да отиде да сравни с една и съща китара - пийвито го имат в MCI, бугерата в yamaha megastore.

Тогава пак ще говорим.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно bugera-факта ,че купуваш нещо ново с нагласата тепърва да го ремонтираш говори достатъчно.Имам авер ,който има такъв усилвател-333xl и се наложи да го ремонтира точно след 6 мес. Аз лично никога не бих си взел усилвател с такова съмнително качество, а що се отнася до звука свиря с engl powerball 2и дума за сравнение не може да става.Имал съм и mesa boogie dual rectiefer и не съм съгласен с изказванията на някои в темата че едва ли не bugera e по- добър усилвател от към звук,но вкусове всякакви ,за всеки влак си има пътници. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ако единствения довод за това е, че транзисторите запоени в Китай звучат по-лошо от тия запоени другаде...

Стана ми интересно, къде е това другаде, защото вече няма другаде. Е има и Виетнам и други подобни, ама те не са другаде, пак са ТАМ.

Нали се сещате, че ако се правят наистина другаде, изобщо няма да си ги позволите?

 

Темата е отдавна изчерпана и в основата си носи идеята как да се "оноди дявола у въздуха", че да минем по-евтинко?

Очакващите да получат печено агънце плащайки за зелева супа, искат подкрепа за да не се чувстват разочаровани от собствените си решения.

Като човек занимаващ се професионално със звукотехника, би трябвало да потривам доволно ръце, защото пътят им води към мен и колегите.

Предупреждавам хората да не вършат неразумни действия. Когато има последствия от грешните им действия, обичам да ми е чиста съвестта,.

Сами са си виновни, че си изпразват джобовете постфактум.

Народа го е казал "На триците скъпи, на брашното евтини." Някой да оспори народа?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

:metalist:  Здравейте и от мен! Ще си позволя да дам мнение по въпроса. Според мен усилвателите Бугара са достъпни за нашенския джоб и затова се лансират доста на пазара. Всяка Бугера  имитира някакъв супер известен усилвател като напримар: 620 - Пиви 6505, 6262 -  Пиви 6505+, 1990 - Някой от Маршалите, Трирек - или Меса буги иби Енгъл Инвейдър, 55 - Фендър и т.н. и т.н. и т.н.  Работата е там, че като я чуеш само нея /Бугерата/ звучи убийствено и супер яко но ако случайно на участие се зесечеш с някой, който има оригинала - например Пиви 6505+, то тогава започвеш да се замисляш по вапроса. Бугерите не мога да докарак честотите на оригиналите. Все пак ако в бандата Ви другите звучат прилично с добри китари и усилватиле и барабани то тогава като цяло в общия звук Бугерата ще го докара. Моето мнение е, че няма нищо срамно да се свири с Бугера. Всеки според потрабностите и на всеки според възможностите. хехехе. И знайте, че все пак НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО Е ТАКА НАРЕЧЕНОТО "ЗАДКИТАРНО УСТРОЙСТВО" или по-точно самият китарист. Може и с Бугара да си страхотен но ако си бездарник то и с Маршал, Меса, Пиви, Енгъл и т.н. пак си оставаш същия!  :thumbup:  Това е от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ааааа , яка тема !!!

според мен Бугера нищо не имитира , а предлага на желаещите да закупят съответният звук на реални стойности - вместо да дават 2-3 хилки за надписа.

Проблема е че гъзльо никога няма да си признае , че се е прецакал като е дал около 12 хилки за "велик гиър" а некой си пристигне с "евтините бугера + китарка" и му набръчка шушоните...

Поздрави !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точно затова в цял свят свирят само с Бугера. Виж което си искаш студио или концертираща група - Бугера от горе до долу! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.... толкоз много гъзльовци съм виждал и нито един не беше с набръчкани шушони. Явно яко се крият от пичовете с Бугерите...

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ + ^^

Не бе момчета, не сте разбрали, Меса и Маршал всъщност се правят от Бугера, само слагат друго лого да събират повече кинти.

Иииии, па вие ся, колко сте застреляни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колко пъти писах в форумите на Boss, Line6, Fractal и Zoom да се сетят от къде изгрява слънцето и да сложат Bugera симулации! Кога ще им дойде акъла, че истината е там? 

 

Това което мен ме озадачава е как стигна до съждението, че Bugera са мнооо яки, точно от тази тема? :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:metalist:  Здравейте и от мен! Ще си позволя да дам мнение по въпроса. Според мен усилвателите Бугара са достъпни за нашенския джоб и затова се лансират доста на пазара. Всяка Бугера  имитира някакъв супер известен усилвател като напримар: 620 - Пиви 6505, 6262 -  Пиви 6505+, 1990 - Някой от Маршалите, Трирек - или Меса буги иби Енгъл Инвейдър, 55 - Фендър и т.н. и т.н. и т.н.  Работата е там, че като я чуеш само нея /Бугерата/ звучи убийствено и супер яко но ако случайно на участие се зесечеш с някой, който има оригинала - например Пиви 6505+, то тогава започвеш да се замисляш по вапроса. Бугерите не мога да докарак честотите на оригиналите. Все пак ако в бандата Ви другите звучат прилично с добри китари и усилватиле и барабани то тогава като цяло в общия звук Бугерата ще го докара. Моето мнение е, че няма нищо срамно да се свири с Бугера. Всеки според потрабностите и на всеки според възможностите. хехехе. И знайте, че все пак НАЙ-ВАЖНОТО НЕЩО Е ТАКА НАРЕЧЕНОТО "ЗАДКИТАРНО УСТРОЙСТВО" или по-точно самият китарист. Може и с Бугара да си страхотен но ако си бездарник то и с Маршал, Меса, Пиви, Енгъл и т.н. пак си оставаш същия!  :thumbup:  Това е от мен!

Много закъснял отговор, но сега видях темата.

 

Проблемите ми с евтините лампове са два като цяло (и нито еди не е свързан с марката)

 

Не са надеждни

 

Винаги имитират известни ампове, които не харесвам! Обикновено Метълски

 

Но пък, поради втората причина са и толкова популярни!

 

За всеки влак си има пътници и след като нещо се продава масово, значи има защо (съотношението цена/ качество е ОК)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама у нас 55% са за връщането на тоталитаризма. Това трябва ли да е причина тези с малко повече акъл да го хвалиме ?

Колко са престъпниците? Много, нали. Е, трябва ли по бройката да се определя качеството?

Стандартното природно разпределение  дефинира, че качеството не е за всеки. 

За какво се дърляме в действителност? 

 Каквото сме могли, сме обяснили. Всеки да си избира каквото иска. И да си носи избора на рамо.

Както казва народната мъдрост, Х@№ да е. да го набиеш, а то акъл - няма как.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Понеже ми свършиха лайковете за деня - Харесва ми.

 

P.S hevito666 Именно от тази тема ми дойде акъла да не си купувам Bugera. Ако се появиш пак тук, хвърли и отново едно око, но този път по-задълбочено. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано в малки клубчета си дрънча с бугера винтидж 5 със сменена крайна лампа от предишния собственик,е то дъжд ле не я валя,пада на такси в багажника,отделно все е изцепена,държи за сега гада,но това не е усилвател за металии,по скоро за блус и малко по хард-рок звук с един овърдрайв отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.