Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за лампа - Bugera?


lyu_records

Recommended Posts

Не, 1990 също имаха проблеми в началото. Има едно известно видео в Тубата как един такъв издава много странни звуци.

Btw днес проверих тая работа с direct out-a - на 1990 звучи мноого добре, на 6262 - горе-долу, но пак става, нищо общо с direct out-ите на споменатите Marshall и Mesa. Бебо от Urban Grey (и репетиционната Sub Zero) също е достатъчно доволен, че да свири с него и на концерт, пък той обича хубавите усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето и видео от тубата за проблема с 333:

Въпроса е дали е само в началото или и сега има подобни случки. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверявам редовно форумите за мнения за всякакви неща свързани с Бугера и по-специално 1990 понеже съм юзър - мисля, че става въпрос за началото. Съвсем наскоро Бугера въведоха и технологията Infinium в усилвателите си (не знам доколко е толкова добра, колкото я рекламират от фирмата) и би трябвало съвсем да са премахнали повечето грешки, поне не съм видял в страницата им във Facebook някой да се е оплакал, а често минавам оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм на 1990,1960, 6262,6260 и съм чувал 333 и 333XL. Не са лоши за парите си. Изработката е евтина и китайска(както и бюджетните модели на "марковите"), при нормално ползване и разнасяне не би трябвало да има проблеми, поне първите няколко години, но на турне не бих тръгнал с такава глава. Звука не е лош, след смяна на китайските лампи имало голямо подобрение (не съм пробвал, не мога да твърдя). Кабинетите им са гадни. В тези усилватели няма скъпи компоненти освен трафовете и се поправят евтино.

Все пак за тези пари се намират по-читави неща втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Btw да вметна, че ония проблем, за който споменах, дето един приятел го имал на неговия 333XL се оказал чисто и просто изгоряла предусилвателна лампа. Снощи дрънна на лайв с него - всичко си му е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходих като англичанина,не съм толкова богат ......,знаете я поговорката,да ама не,парите винаги са кът.Та въпросните "Бугера" като маркетингов специалист реших да проверя цена качества,достатъчно съм се нагледал в нета на скъпите усилватели. Да не изпадам в подробности,един пример,разглеждам в един муз.магазин какво се предлага,и чувам много як звук,обръщам се и виждам едно кубенце(20w)питам откъде извади този,персонала веднага ама то е лампово,яко викам ,да ама вижте му цената за 20w бая солено. Тъй като целта ми не беше покупка не оспорих нищо. И продължих да ходя по магазините.Цени глава да те заболи,ама звук според цената (мамка му)нема грешка. Та "Бугера" си заслужава парите нищо повече(бижуто не може да се търси там)сори. В този ред на мисли пробвах на живо един "ORANGE" собственика каза ,че бил същият като на Цветан Недялков от "Куку бенд" мнението ми ? заслужава си всеки цент от цената,а тя е доста тлъста. За толкова пари получаваш и качество,неговият предишен усилвател е бил "Бугера" нямам коментар,вярвам на ушите си......

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид последната си покупка, бих се доверил на някой Български таланат да ми изработи каквото искам. Няма марково няма немарково - всички си изнасят производството в китай, или китай си изнася производствената сила в "белите държави" - качествения контрол е на нулево ниво. Пък който вярва в табелките, прав му път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Честно казано, ако бях чувал за Галин, преди да си купя моите глави щях да си поръчам от него на секундата, а към настоящия момент пък нямам кинти за това :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Всичко се променя..свирил съм с оригинални Фендър туин и няколко Маршъл а сега съм с БГ лампа - като е врътнат трафа добре тепа коча с мотиката,китайските стоки завладяват света на принципа евтинийка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се учудвате ,че у българско има хора които могат да направят супер яка техника?

Не си спомням някой китаец да е открил поне един чарк от тези които се използват при направата на тези толкоз важни атрибути за нас.да не се впускам в подробности,но покрай нова година по една от телевизиите даваха репортаж как китайците ходели в Япония да си купят истински стоки за подаръци за нова година,часовници, телефонни апарати,фотоапрати ит.н.защото не били менте като в Китай. Но все пак не твърдя ,че всички стоки в Китай са менте,"геният" на вносителите ВИНАГИ трябва да се има напредвид,от техната лакомия зависи каква стока ще внесът от Китай на нашия пазар.

Е има и един чисто български момент,че не организираме производство на тези неща които умеем да правиме супер яко.Защо го казвам това ,разглеждайки ревютата на лидерите на китари ,усилватели и т.н.неоходима техника за свирене,не се помещават в супер големи заводи,а едни цехове от типа на сградите като на "Била" "Фантастико" па некъде и по малки да не кажа работилници. Е имат тази производствена иниацитивност,която при нас липсва(веднага казваме, нема пари,ама и те са почнали с заеми) та трябва да се замислим сериозно да си купуваме български неща,наскоро попаднах на едно изделие на Никифена,без да го хваля, това беше най добрият педал който съм чувал,а ефекти доста отдавна слушам заради егенето. Той така е спретнат, че не личеше, че е произведен в България,изпипан отвсякъде като дизайн, което супер яко ме изкефи,след като разбрах че и е наш съфорумник,браво Ники(ако не бъркам името).Е сега вече знам цялото инфо за него,даже и сайта му разгжлеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^На нас системата ни е сбъркана ,приятел,от лакомия гъз на еничарите в "управлението",елементарния пример е ,че купуваме китайски чесън от веригите,докато плодородните земи в БГ пустеят.

Сигурно малко хора знаят,че Сиймор дънкън адаптер буст са правени в БГ по поръчка,докато не са им открили драскотини по кутийките едва ли не - няма развитие за бизнес и е по лесно да го изкарат в Китайско примерно.

Абсолютно съм сигурен,че хората,които са ги произвеждали си седят като камък на мястото -гаранция ,че всичко е както трябва,познаваме се.

А ся някой да каже кой майстор от Технополис или друг търговски ташак ще Ви тества амп с различни говорители и ще си играе с трафове за да ни угоди на слуха -

Не говоря за мен лично - човека те пита как ти звучи и събира мнения от китаристи,за да го прави ампа по спецификации,които са утвърдени като "добри" от няколко уши най малкото.

Лошо нема - сички се метаме на китейки - новия стандарт,демек няма такъв :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^На нас системата ни е сбъркана.................

Лично ние си сбъркваме системата оти немаме такава, а тия отвън само това чакат,да ни сбъркат още повече........

Това залитане по маркИтИ ни пречи да видим къде е сделано....

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мм, трябва да се каже, че нещата се оправят лека-полека. Ето - работите на Галин, Ники и още няколко човека от форума доказани майстори набират все по-голяма популярност, та и въпрос на време, според мен. Иначе буустерите на Seymour Duncan ги е правел Владо Балев, който също е доказан майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Точно за това писах,но не казвам имена ,да не седи като реклама,има усилватели и ефекти правени от наши майстори,които са страшни на звук,но няма кой да ги подбутне финансово за производство при азиатското евтино такова..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.