Jump to content
Българският форум за музиканти

от какъв материал е нът а на китарата/ите/ви


Wanted

Recommended Posts

влияние на звука от вида материал на нът

кой с какъв нът свири .предпочитания.А/Б тестове ще бъде много приятно да направи някой от корифеите тук

мисля че не е дискутирана тема , ако съм я пропуснал съжалявам ...

аз лично и на 3 те китари съм с месингов./даже вече не помня и защо :)

мисля че темата ще е повод за добър диспут.

.....

Старт!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На акустичната ми китара има нът от телешка кост за 40лв и вече почти три години не забелязвам никаква разлика в звука когато го заменям с евтин нът от пластмаса за 2-3 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тежко железо е моя!

 

Няма много смисъл темата според мен. Докато се стигне до разлики в звука, породени от различни материали на нъта, ехеее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метален, масивен (мисля, че беше алуминий) - разлика има огромна, сравнен с пластмасов. Помогна на китарката да извади повече среди и високи, което беше изкл. важно за мен (махагоновото тяло не вадеше "достатъчно" високи преди това). Бих използвал отново!

 

20871154614418444291331451546QDjWAEGQm8nw9DxARhFi.JPG

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И аз да попитам нещо - Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

Важното е да има самовнушение за повече гордост и вдъхновение. :rolleyes: Иначе аз и при свободните струни не намирам никаква разлика в звука, а само механически по-голяма издръжливост в сравнение с евтината пластмаса, която се изронва постепенно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И аз да попитам нещо - Нътчето и съответно материалът, от който е направен, не влияе ли само на звученето на свободните струни?

 

Да :godbless:

 

Аз лично използвам Графтек, най вече заради стабилността откъм настройване.

 

btw, точно 5 минути преди да напиша поста, приключих с подменянето на нъта на един от Фендерите ми с Графтек, оригиналния беше на 20+ години и беше спукан. Разликата на свободни струни е значителна, както и по флажолетите (които пак са си свободни струни на практика)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На експлорър-а и стратокастер-а нътовете са от графит (собствена изработка) , на единия бас от месинг , на другия бас от пластмаса (някаква много корава) и третата китара е с флойд роуз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен синтетичната кост е най-добрият избор за каквато и да е китара, тъй като нъта не влияе особено на звука. Синт. кост е здрава и стига да не си играеш с пили покрай нея може да забравиш че се сменя.

П.П. На китари с тремоло (в случай че с и играете много с ръчката) графита е добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.