Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за адаптерите


Recommended Posts

Не ми се влиза в спор, защото въпроса, относно диаманта, захвърлен сред боклука е обсъждан много пъти - но ще кажа, че не ми изглежда сериозно един Шарвел с Дънкъни или Димарцио, или ЕМГ да е долу-горе като Крамер за 400-500лв.

 

Тоест, долу-горе да, но като цяло не.

 

Дали можеш да попаднеш на готина китара за сравнително малко пари? - Определено. Но да не го приемаме за даденост.

 

Дали може една евтина китара да зазвучи по-добре (което е относително) - да. С достатъчно средства.

 

Ако е така, както казваш, се обезсмиля присъствието на Фендър и Гибсън на пазара. Или поне на цените, които държат.

 

В страни от евтино вс. скъпо - аз съм за customatization - всеки според джоба си, и според това, което харесва. Обаче не съветвам хора, които сега са хванали първата си китара, да наливат пари в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма понятна причина, поради , която производителите да решат да използват по сносен материал за по евтините китари. И най вероятно не го правят.

Това, че 1000 лв са цифра за нашия сиромашки стандарт , изобщо не означава че китарите от 1000 лв. са скъпи китари.

 

Не само, че ще ти опонирам ами и ще перифразирам изречението : "много по вероятно е китара от 350 лв. не само да е с калпава електроника и хардуер , но и изобщо да не е произведена от масивно дърво , отколкото китара за 1000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) За едната страна на монетата си прав, но за другата какво ще кажеш - никой не спира китайчето дето бере ориз и лепи лого Фендер(айде, мексиканчето) да използва в китара за 1000лв първия чапат чам, защото знае, че е много малко вероятно средния потребител да разбере някога от каква талпа е направена ;) Затова и старите инструменти са си стари и скъпи, новите са просто... маркови и правени от чичо Ли, дето сутрин сее ориз, следобед сглобява Jem-ове :)

 

А другото е ясно - тва не е нещо, което начинаещ трябва да захваща, преди да е сигурен, че няма да захвърли китарата на втория месец. Пък и там вече се искат уши да чуеш какво искаш да направиш с дъската :)

 

Колкото до диаманта - в днешно време бих разчитал на диамант само ако платя на лютиер за къстъм китара и имам достатъчно доверие от избора на материал за тялото, до полирането на последната капка лак - там си струва да броиш големите пари :) Всичко останало е ишлеме за мен. Лично мнение ъф корс ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.