Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам какво мислите за това къбе (от линка http://www.google.bg/imgres?q=larios+amp&hl=bg&sa=X&biw=1024&bih=653&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=kfWdFCzWX3J-RM:&imgrefurl=http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/moenchengladbach/musikinstrumente/u1325017 e кубето имам го то много време и според вас колко пари мога да му взема

благодаря ^_^:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек 40 лева де не си ги дал.Струваси,вземайго ако ти харесва.Аз щях да го купя,обаче не ми се занимава с търговия от германският ebay.

Дано да го купиш и да кажеш как е.

Поздрави...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,то струва ново 22 евро,според теб можеш ли да му искаш повече от цената на новото ?

Казваш, че го имаш от дълго време,значи трябва да му търсиш половината цена,тъй като не даваш оценка на състоянието му.

Такова кубенце ще се интересува начинаещ,те по принцип нямат пари,затова не се надявай да му вземеш повече пари,нищо лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека корегирам, Е22 струва СТАРО, от Ebay. Не ново.

 

Ще добавя още нещо. Непрекъснато се срещам с апаратури втора ръка, които се продават евтино, но не съвсем. Защото се предлагат като работещи, идеални ... А после има да се дават двойни пари за да станат действително работещи.

Въпросът е по-сложен отколкото се вижда на пръв поглед.

Ebay е място, където стойността има връзка и с действителното състояние на техниката. Еднакви апаратури имат разлики в пъти, поради различното техническо състояние.

 

N.B. обърнете внимание, че липсват капачетата на копчетата на потенциометрите, освен едно.

 

ПП. Има една стара приказка, като отговор на питащия - Колко ще му вземеш, зависи от баламата, който ще го купи...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ebay е място, където стойността има връзка и с действителното състояние на техниката. Еднакви апаратури имат разлики в пъти, поради различното техническо състояние.

+1 за това мнение!

Кубето не става!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълги години свирех с такова кубе. Ако е в добро състояние, кубето вади доста силен звук и остава чисто на доста високи нива на звука (без кривене), има и ефект луп. Много е далеч от прилично кубе по днешните стандарти, но е добра начална платформа за начинаещи (по мое мнение) при положение, че ще се използват педали.

 

(развалят се относително лесно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

kolio_k след неговия отговор няма нужда да се чудиш,подари го на близък.Едва ли парите ще ти стигнат за лека кола.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек 40 лева де не си ги дал.Струваси,вземайго ако ти харесва.Аз щях да го купя,обаче не ми се занимава с търговия от германският ebay.

Дано да го купиш и да кажеш как е.

Поздрави...........

кубето няма да го взимам то е мое и съм доволен това е просто искам да попитам що за кутия е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е 40 лева.

Купувал съм такова кубе. Кутията е масивна, грозна, 8* говорител, удобна за ремонт.

Усилвателят е транзисторен, драйвът е с операционен усилвател. Радиаторите на транзисторите са малки и загряват доста при яка жица. Това е и основната причина за честите повреди. Схемата така и не намерих, но е с български части от 80-те години. Кольо е описал звука. Ефект лупа се шунтира с къс пач-кабел, иначе не минава сигнала. Поне при мен беше така.

Сложих в кутията лампов усилвател, а платката с другите части подарих на Баломби (нали го помните?) да си го вгражда в някаква тонколона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О ето ме тук съм , просто повече чета...

И аз мисля , че кубето не е кой знае какво , но зам мен си е перфектно..

Свиря с говорител от фронтмен 15 ватов и съм доволен от звука.Единственият недостатък е че яко грее , но аз го реших тоя проблем като сложих вентилатор от един китайски електрожен на баща ми и вече е направо перфе ;)

И съм много благодарен на Л.К , че ми го подари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.