Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с електрониката


Recommended Posts

Мама му да :)

Слагам си аз нови струни, ръгам китарата в процесора и ... няма звук :wall:

Това ми е втората китара и нея я ползвам доста рядко (имах намерение вече да я ползвам по често, но...), така че не знам точно кога се е прецакала.

 

Сигнал не че няма, ама е много слаб. Проблема със сигурност не е от кабелите и техниката, щото другата китара си бачка. Пробвах(ме) какво ли не - жака е наред, волюма намаля и увеличава сигнала, тонът и той си работи, има 2 ключета с които се превключват адаптерите - и те работят, чуках( :green: ) по адаптерите - чува се. И на всичкото отгоре всички жици си изглеждат добре запоени :killyou:

 

Някой има ли и най слаба идея кво може да е??? Щото в противен случай ще ми се наложи за N-ти пък да разпоявам и запоявам всичко :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го помислих, ама не са чак толкова далече бе, мама му стара. Пък и като чукна по тях не се чува(чува се супер тихо).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак тия адаптори са измислени да хващат трептенията на струните, а не чукванията по тях. преди и моите адаптори бяха доста далече (изобщо не помня защо) и после един пич ме светна да си ги дигна и нивото на звука значително се повиши!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене проблема не е в тях. Щом всички адаптерили звучат слабо, мен ми се струва че проблема е някаде по веригата - потенциометрите или превключвателите може би

Като са ми се случвали на мен подобни неща обикновено съм откривал някаква жица разпоена от потенциометрите и допряла се не където трябва... ;)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Хвала на Nikifena :P:DB)

Тоя човек са го заченали върху поялника :green: Не знам кво й беше на китарата (мерихме, зяпахме - никакъв проблем не намерихме), ама фена й разпои цялата електроника, смени потенциометрите и са е като нова B)B):P

 

:P:P:P Бира в Сърцата :beer::beer::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х. Искам и аз така. Не е честно!

Ама не бира, а ремонт. :P

Иначе после не бира, ми чешма ще построя ако трябва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.