Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
metalhammer

Честит 3 март!

Recommended Posts

Нека носим йоще срама по челото,

синила от бича, следи от теглото;

нека спомен люти от дни на позор

да висне кат облак в наший кръгозор;

нека ни отрича исторйята, века,

нека е трагично името ни; нека

Беласица стара и новий Батак

в миналото наше фърлят своя мрак;

нека да ни сочат с присмехи обидни

счупенте окови и дирите стидни

по врата ни още от хомота стар;

нека таз свобода да ни бъде дар!

Нека. Но ний знаем, че в нашто недавно

свети нещо ново, има нещо славно,

що гордо разтупва нашите гърди

и в нас чувства силни, големи плоди;

защото там нейде на връх планината,

що небето синьо крепи с рамената,

издига се някой див, чутовен връх,

покрит с бели кости и със кървав мъх

на безсмъртен подвиг паметник огромен;

защото в Балкана има един спомен,

има едно име, що вечно живей

и в нашта исторйя кат легенда грей,

едно име ново, голямо антично,

като Термопили славно, безгранично,

що отговор дава и смива срамът,

и на клеветата строшава зъбът.

Бог да пази България!

^ Българите да пазят България!

Честит 3ти март. При мен още не е дошъл, но все пак.

• Like 1

Честит празник, честито Освобождение!

п.п.... абе, за да празнуваме Освобождение, трябва да сме свободни,... свободни ли сме?!

• Like 2

Честит 3-ти март и Бог да пази българите.

Честит празник на тези, които се чувстват свободни! :)

Edited by MiroLambov

Трафиканте, нещо бъркаш схемата... ама мерси все пак, тъкмо се окъпах(нали това ми честитиш) с една дума осводбодих се от мръсотията.

Та по въпроса кво освобождение и от кого е загадка - имам едно наум, дали не са били тука марсианците?!? Може би...ама нали не са заснети как да го твърдиш ;) прави са журналята, като не казват от кого е освобождениету, няма се излагат я.

ПС живеем в толерантен свят, който ни е такозял-ни е такозял...който ни такозя-ни такозя, трябва да се забравя! Важен е само култът към парите и властта...ади стига толкуз от мене, че току виж някой ме обвинил в ксенофоб ;)

ПС2: Я като се прочете само по черничкото хубаво изречениице се заформя... Живи и здрави!

• Like 1

Честит празник!

Коце, отговорите на въпроса ти варират спрямо наличието/липсата на душевна свобода :)

• Like 1

...те българите сами не могат да се опазят, камо ли някой друг. Ама щото все отвън са ни пазили и тъй сме свикнали с всичко. Все някой да дойде и да ни свърши нашата работа, а ние да я караме по гръб или по корем...ама сякаш по корем ни е по-удобно щото по-лесно ни влиза...

Май единственото в което ни бива, когато сме в общия казан е, че на нас не ни трябва пазач...

Все си мися, че най напред трябва да се освободим от себе си и чак после от останалите...

...или най-добре е да освободим останалите от себе си...

Мат'ряла, батко, мат'ряла...

пп Честита баня на всички!

Edited by EAmechaniX
  • Like 1

Онзи ден на трети точно един българин на 72г. каза ,че сега ако се наложи грабва пушката и тръгва за България!

Ех викам си браво ,ама ние имаме ли армия бре хора!?!

Какво се случи с онази 150-200 хилядна армия в която служихме,стреляхме с бойни патрони и снаряди ,мръзнахме по гори и балкани,марширувахме по празници,всяка вечер слушахме химна опънати като струни,всяка сутрин бягахме голи до кръста 3км,копаехме и заливахме бетонови основи,тревога в 2 през ноща,марш на скок с пълно бойно снаряжение 15км, атом отляво ,атом отдясно и пеехме песни с противогази и ....още и още ...

Какво ще стане сега ,ако се наложи да защитаваме България?

Някой знае ли отговора на въпроса ?

Колко от нас са готови? А днешните млади мъже знаят ли какво е пушка,автомат?

Преди имаше поне военно обучение за учениците!Сега какво имаме -ахо ,ихи ,членство в НАТО с профи армия от колко мислите военнослужещи...малко над 30х. души и която щяла да се редуцира още...?

Не искам и да си помисля даже какво би се случило ...ако се случи!Дано не се случва никога!

Ето линк ,ако на някой му е интересна накратко историята на Българската армия!

http://bg.wikipedia....%BC%D0%B8%D1%8F

Поклон пред всички наши и чужди паднали за свободата българска!

Дано сме достойни за нея!

Пацифизма е нещо много хубаво. Вместо да се пълнят главите на младежите/гражданите, как да се прави война, да се обърни внимание на обратното - как да не се прави. Вместо да се учим как да убиваме, как да се защитаваме от невидими врагове - как да творим и създаваме. Така с друго мислене, ще живеем в един много по-добър свят.

Е, и какво като загубих 18 месеца от живота си в Армията? Станах по-човек, станах по-верен защитник родината, станах по-патриот, станах по-полезен гражданин, марширувайки по плаца и атакувайки храстчета и каманаци - не разбира се. Еничарство, но съвременно и уж по-цивилизовано - ужас. Пазете си мозъците, другари! "Пералнята" промива с пълна сила на всички "фронтове"!

Правете любов, а не война!

п.п. СЕГА е утрешната наша история.

Edited by BassTraffic

Rockfire, в книгите си един руснак (В. Суворов) беше изложил тезата, че когато армията на една държава достигне 1% от населението и това на практика означава военно положение и пълна мобилизация. Следствието от това твърдение беше, че такава армия не може да се поддържа дълго време, защото е икономически невъзможно. При приблизително 7 000 000 българи този един процент е 70 000. Ако сега имаме 30 000 тази цифра ми изглежда добра, имайки предвид състоянието на нашата икономика.

Аз си признавам, че не съм ходил в казармата. Но съм се наслушал на истории от казармата от баща ми, който е служил, цитирам: "2 години и 7 дни!". Извода, който направих за себе си беше, че това са били 2 години и 7 дни през които той и много като него са били ужасно отегчени и са се чудели каква простотия да направят, за да се развличат в казармите, а освен това са се чудели какво да откраднат от поделението, за да го разменят в близкото село срещу храна или спирт :)

Аха,ето кой е карал съкратена казарма- хванахме те! :greenball:

---------------------------

Врагове има винаги Коце, и приятели има за наша радост!

Но нали си чувал приказката -господ да ме пази от приятелите , от враговете сам ще се пазя!

-------------------

Марински , по всяка вероятност баща ти не е излъгал ,има и радостни и скучни моменти от този период ,но тогава и други бяха времената!Това ,което е пропуск според мен е че вашето поколение поне трябва да си има елементарна представа от някои неща...лично мнение!

Какво ще стане сега ,ако се наложи да защитаваме България?

Някой знае ли отговора на въпроса ?

Каквото е ставало и преди, Анатоли! Малцина ще са готови да умрат за нея, а останалите ще се скатаят.

А трябва ли да има война, за да ми е ясно - то се вижда...

Edited by EAmechaniX

Толи, 18 месеца са си цяла вечност, особено когато си потопен до фонатанелата в безсмислие. Няма как за такъв период от време, да не започнеш първо да виждаш враговете си, а после приятелите си.

Бидейки добри и добронамерени, няма изобщо да се наложи да се пазим от когото и да било и още повече, да ангажираме БОГ с охранителни дейности :)

Edited by BassTraffic