Jump to content
Българският форум за музиканти

Саунд за китара само с Фрии ФХ


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Искам да поясня на всички ,че идеята ми в тази тема е да се покаже

възможноста да се свири и записва само с безплатни ефекти и софтуер.

 

И ,че има начин да са постигне сносен звук!

Затова давам звукови примери и презети.

 

Димитър

 

 

п.п

ще се радвам ако се включите в развитието на идеята ми!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Much appreciated :)

 

А иначе ние верно с тюб амп действаме... :D

Я верно дай връзката с дилея - аз имах един WarpDelay или нешо от сорта - сигур е този май? Но ще е полезен за всички предполагам, че аз го нямам на тоз комп...

Но е страхотен дилей даже и без ефектите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм ги слагал тия неща :) Нещо ме мързи да инсталирам. Но не мога да проумея защо на безплатните плъгини не им направят някакъв дизайн - на тоя за хай гейн ампа например, много по лесно е да нарисуваш един амп да му сложиш потенциометри за параметрите отколкото да направиш самия алгоритъм.

 

Тъпа работа, какво като е безплатно, това не значи че трябва задължително да е грозно. Тоя рипър е същата работа - връща ме в годините на студената война, хубаво се са постарали пичовете да ги направят тия неща, но кво толкова ще им стане да отделят 1 час да го направят да изглежда добре... като дизайнер не мога да не изразя възмущението си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поясня на всички ,че идеята ми в тази тема е да се покаже

възможноста да се свири и записва само с безплатни ефекти и софтуер.

 

И ,че има начин да са постигне сносен звук!

Затова давам звукови примери и презети.

 

Димитър

 

 

п.п

ще се радвам ако се включите в развитието на идеята ми!

Извинявам се за оффтопика...но това което чувам ме убеждава че след 7-8 години избора на дист и изобщо на саунд ще е софтуерен...и че голямата част дори и от лайф сетъпите ще са от добра китара , лампров преамп и софтуер...и то не че това което чувам като от софтуерните модели ми харесва чак толкова много като звук...ами не, малко неща ми харесват и то предимно Налбантов гайн саунд...( което пак показва, че трябва да знаеш и да да разбираш за да докараш саунд - противно на мнението че компютърър сам свири...). Но съм убеден че е въпрос на време да се появят устройства обединяващо надежден хадуер и моделиращ софтуер, които да бъдат толкова добри, че 95% от музикантите ( музикантите , а не слушателите) няма да могат да правят разлика между тях и реалните физически устройства...( е не всеки е Ерик Джонсън който при сляп тест разпознава покритието на жака на китарата)...а същевременно ще имат много по големи възможности.Logic Pro виж тук....На хората, които са пуристи и консервативни по отношение на саунда , само да си кажа , че аз съм мноого консервативен в тази насока и за мен саунда на гибсън л5, Абе Вехтер ( китара на Маклафлин) акустична и фендърът на SRV - както и амп сетъпите - са неща ненадминати...но засега...както е през 40те години е било въпрос на възмущение да се електрифицират акустични инструменти...така и сега има електрически цигулки, процесори за тромпет и саксофон, а познавам и един музикант които свири на миди маримба с духов ( уинд) контролер...лудница

И изобщо във всеки звук било то моделиран или не, има "очарование" :)) и в ръцете и главата на музиканта е да го приложи в музиката си , без да робува на клишета ( ами то това се свири с такъв амп или такава китара..)

 

Поздравления към Налбантов за прогресивното музициране и търсенето на звук ....туй е нещо полезно за всички ни...

( а сега отивам да си купя саунд за лаптопа...)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нова версия на рипъра, за която пише че най-после (се надявали) че е отстранен проблема с прекъсване на звука при скролване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления Пламене!:singer:

С удоволствие прочетох мнението ти:happy::virtuoz:

 

 

Сега ще ъпдейтна Рипъра и в моя акаунт

:beer:

Може да си свалите новия Рипър

вече има мултиченъл съпорт :idea: :cheers:

http://nalbantov.muzikant.org/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нов Рипър:godbless:

Надявам се да не ви се струва по сложен от софтуера който

ползвате в момента

http://nalbantov.muzikant.org/

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз Налбантов да попитам как точно да използвам импулсите,

само с рипъра ли мога да ги използвам как се зареждат и така

малко подробности

мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А аз Налбантов да попитам как точно да Използвам импулсите,

само с рипъра ли мога да ги използвам как се зареждат и така

малко подробности

мерси ;)

значи импулсите може да ги зареджаш

с вст-плъгинс като: Voxengo Pristine Space, SIR, Convolver и сега рипър има импулс лоудър "РеаВерБ"

с тях можеш да зареждаш импусли на зали/концертни и други/ на реални хардуерни реверби и други...дори има импулси на кабинетите на Лайн6 ХТ

също на микрофони и на стари аналогови магнетофони.

 

Във връзка с ревербите ползвам изцяло реверби на ИР основа от 1 година.

Спрях да ползвам ВСТ Реверби ...някак си винаги нещо им липсва.

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, това с импулсите е много яко, бая експериментиране падна ;))))

Ама има ли някакъв начин да се намали латенцията, че нещо малко кофти се свири тъй.. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, това с импулсите е много яко, бая експериментиране падна ;))))

Ама има ли някакъв начин да се намали латенцията, че нещо малко кофти се свири тъй.. :blink:

ReaVerb или Воксенго ПристинСпейс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.