Jump to content
Българският форум за музиканти

Anonymous records


Recommended Posts

Май някой ни мисли за много прсти хора.Факта, че цялата хава се случва в така небезизвстния "АНГЕЛ ХАРТ"( :D ) .Който нашумя преди години ,че изисква подписването на договори с бандите на 75% от входа...А ако не дойдат ,500 кеш неустойка...Та като си спомня това ....дали новия "АНОНИМ РЕКЪРЗ" :D ,който не плаща за музика,..не е самата управа на клуба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@ rockfire

.. визуализирам те в лимузина с пура в устата, изпито уиски в ръката и групита в скута.. :D;) - такива "благинки" обещават от сайта на лейбъла! Ех, а какви благинки ще има за тези, които не пушат пури и не пият уиски ... само групитата, а може би хХх с Вин Дизел.. :lol:

 

:) Вече се притеснявах, че съм станала хейтър, но за щастие, всичко си е на ред. Има наивни хора, които са кандидатствали за "прослушване", но подозирам, че ще падне голямото разочарование, а журито ще е в този вид:

 

22891.jpg

 

Все пак, лейбъла е трибют на Гай Фокс: "Анонимус рекърдс".

 

Защо в "Музикален бизнес" пускате такива публикации? ... просто се чудех, не е искане на обяснение. Може би, трябва да се въведе някаква система на селекция, преди да се обявяват такива новини, измислете нещо, но това е вратичка за всякакви мошенници и тарикати...

 

Казано е "Никой няма шанса да направи втори път първо впечатление!". Първото ми впечатление за въпросната обява, удари в това камъче и не само, но това беше епитафа (за мен и бандата):

 

За чий ви е да се пробвате?

 

Моля, групите, които ще вземат участие да споделят впечатленията си! :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анонимните, не забравяйте, че не сме 80те! Тогава тези неща ставаха по друг начин, но пак бандите го духаха и това ще го раберете дори ако прочетете поне една автобиографиа от някой жив от големите! Тенденцията в световен мащаб е друга! Не го знаете защото не се занимавате с това! Статистиката за миналата година показва, че големите компании са загубили 30 процента от пазара за сметка на независимите артисти или лейбъли! Като цяло повечето банди използват лейбълите по скорокато дистрибутори! Дори големите акули вече рядко влагат кинти в студийно време освен ако не си някой и то с главно Н! четете, свържете с в мрежата с музиканти и лейбъли по света и вижте как се работи! Изобщо избийте си от главата, че славата и парите идват лесно! Другата статистика е, че 90 процента от професионалните музиканти по света живеят на ръба на бедноста! Походете на лайфове по света и ще разберете как групи, които са доста известни като име, особенно тук и насъбират 3000 души, забиват по света в клубове пред 300-400 души и то доста сериозни банди! Всички те имат друга работа, която ги изхранва! Един лейбъл бг лейбъл със същите гръмки слова,преди време ни предложи договор и аз отказах...Няколко месеца по късно ние бяхме на турне, първото ни EP беше напълно разпродадено а бандите от въпросния лейбъл си блъскаха главите и се чудеха как да се разкарат от там! Българските банди, които знаят какво искат се научиха да се самопродуцират и самоиздават и някои си намериха сами издатели извън БГ! Лайф в клуб в бг се урежда лесно! Като цяло дейноста не един лейбъл не опира до това! Бъркате мениджмънта с други функции! Ако в цял свят банди за лейбъл се набираха по вашия начин....Прослушваме бандата в някъв клуб и готово, хахаха! И как ще коментирате това, че ги карате да си канят приятелите и феновете защото това имало значение! Има зна1ение да, но за сметката на клуба! Някога ходилили сте на прослушване изобщо?

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, то няма лошо музикантите и с музика да се изхранват. Просто като се накачат всякакви пиявици по тях това няма как да стане. Единственият проблем със самопродуцирането е липсата на средства (т.нар. начален капитал).

 

Аз обаче не разбрах от цялата работа какво печелят бандите като им осигурите репетиционна за тяхна сметка :greenangel:. Ми то все едно аз си имам група, моите приятели Иван и Пешо и те си имат групи. Виждаме, че ако делим наем и оборудване на повече хора, излиза по на далавера. Ето защо хващаме се и си работим заедно трите групи. Едва ли стопанисването на една репетиционна е работа за цял лейбъл :whistle::hysterical:.

 

И да - колегите са прави, че винаги можеш да говориш с шефа на някой клуб, ако трябва да ви прослуша и да свирите. А вече при условие, че сте се справили добре, може да ви поканят пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че много остро се нахвърлихте върху шеметите.

 

Те искат да изкарат някой лев, както 120% от населението на България. Явно не са дообмислили концепцията си, защото се разпростират от метъл до реге и дъб. Няма лошо, но едва ли група ентусиасти имат такъв ресурс. То и за това повечето нови лейбъли се концентрират върху един стил.

Както и да е - всеки има глава на раменете и всеки може да разсъди правилно. То и Слави обвързва с договори много талантливи деца и ги държи под чалгарската си концепция за изкуство, но не му и пука от другите мнения.

В този форум има и разни самозвани "импресарии", които дългосрочно търсят балами от които да изкарат по 4-500 евро на глава от музикант на месец, но не им скачате. Просто, защото не знаете.

 

Оставете лейбъла да си търси музиканти. Ако музикантите са умни, ще си направят договора с тях както трябва - има доста писано и в книги, и в Нета.

 

Хайде наздраве момчета и момичета. И по-спокойно де :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, нахвърля се народът, защото цялостната концепция, която ни беше представена, изглежда смешна, та чак абсурдна ;) Или грешно са се изразили, или грешно сме ги разбрали, но на мен поне ми изглежда все едно музикантите пак се самофинансират, а лейбълът седи просто като шапка. Сега, може моите разбирания да са грешни, но за мен лейбъл е нещо в стил Митьо Пайнера - идва чичкото с парите и инвестира в теб, когато види, че има хляб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече излезе и списъй с одобрените 20 групи, коитоще бъдат допуснати до така нареченето прослушване! Списъка само доказа колко тези хора не са запознати хич със сцената! Има познати и силни банди, които не ми е ясно как са се хванали на тази въдица като някои от тях са си патили вече! Останалите са ученически групи, които съм гледал по няколко пъти докато бачках в един от клубовете и смятам, че и лейбъл няма да им помогне!!! Като сложим, че една от групите е групата на шефовете на самия клуб и още 2 групи, които си свирят заедно по презумция в този клуб...Не разбрах и какъв е критерия за избор на групите и кой ще ги избира...

Редактирано от alleysin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм басист на една от одобрените групи. Подкрепям мнението на повечето колеги, че цялата работа меко казано "намирисва". Но! Ние ще свирим - аз си нося баса, китариста си носи китарката, барабаниста - чинелките, правим си една безплатна репетиция пред някакви хора, пием по 1/2 и по живо по здраво! Договори, пури, кадилаци... bullshit! И да ни предлагат нещо (в което се съмнявам) ние няма да се навием. Това е моето мнение.

 

Поздрави на всички! :)

Редактирано от antisocial
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета ако искаш да направиш нещо - ти трябват пари - то се прави с пари... , докато тук "анонимните" казват , че нямат средтсва ... малко става един вид , елате изкарайте ни по някой лев ,а ние ще видим после ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одобрените групи са следните:

 

Soundbleed

Train Station Band

... Good Music Society

Impade

Stargazer

Стокхолм

Elinor

Random Station

HATE CAMPAIGN

Разкол

40 Days Later

Chains

Без разписание

Tatool

Attic Noise

Летците

818

nice

Косьо

Soundwave

 

 

Може и да има 1-2 групи сменени с други, но първоначалните бяха тези...

 

Мен лично основно ме дразни факта, че слагат 5 лв. вход, като за музикантите - нищо, ами остави това но и апелират: "Поканете приятелите си, това има голямо значение!" и т.н. Естествено, че има значение, но за кого?! За който прибира парите от входа. Жалко е, защото не са никакви кой-знае какви кинти, но отношението е прекалено лицемерно. Голяма част от бандите сме вече улегнали и зрели хора и да ни минават с тия смехотворни обещания някак си не върви. Познавам се лично и сме приятели с хората от групите ЕЛИНОР и TATOOL и не смятам, че са "неопитни" или "новаци" в музикалния бранш, даже точно обратното! Особено ЕЛИНОР! Пак казвам - моята банда ще свири основно за кеф. Пък и във въпросния клуб не сме свирили и ще ни е интересно. :)

Редактирано от antisocial
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-интересното е, че има едни 3ма души, които обикалят тук и във ФБ ивентите и си повтарят едни и същи глупости и колкото и да им се обясняваме човешки пак си пеят същата песен. За това си има термин - internet bridge trol :) Може и подхода ни към задачите, които сме си поставили да е странен и труден за разбиране и това да налага да се обясняваме пред хората, но в случая вече си говорим за чиста проба заяждане.

 

Имената си вече споменахме във ФБ, съветвам хората да се запознаят с понятия като "ирония", "независим лейбъл" и най-вече "свободна музика, книги и софтуер". Старанието, което шепа хора влагат в тролване би повдигнало съмнения за платено плюене, но в този момент се сещам, че съм в България и осъзнавам, че първо нямаме реално съществуваща конкуренция, второ тук всеки разбира и може. Ето защо ще ви дам един съвет- времето, което влагате из интернет, за да дърпате тези, които опитват надолу (българския казан в ада няма дявол, и сами се държим вътре един-друг) може да го вложите за да се сближите и с още една странна за нашите географски ширини концепция- "работа". Нас ни чака доста, така че ви желая лек ден и до скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не друго, то поне някакъв вид PR на групите се постига, да им са чуят имената. Няма лоша реклама :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AnonymousRecz Може да си сигурен , че съм " прибрал " няколко цифрена сума за да плюя по новаторския ви конкурс .Но вие не отговорихте на нито един въпрос , който ви беше зададен от тези тримата(както казвате, че хулят по ваш адрес), което напракитка свежда до вярно казаното .

Редактирано от enuffZnuff
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало тази информация да бъде обявена от организаторите на това събитие, но виждам, че няма да стане, ок, това е графика:

 

27.02, понеделник: RANDOM STATION заедно с ATTIC NOISE

28.02, вторник: Косьо и GOOD MUSIC SOCIETY

29.02, сряда: БЕЗ РАЗПИСАНИЕ и TRAIN STATION BAND

01.03, четвъртък: RANDOM FACT и IMPADE

02.03, петък: SOUNDBLEED и STARGAZER

03.03, събота: HATE CAMPAIGN и 40 Days Later

04.03, неделя: ТATOOL и 818

05.03, понеделник: ЗИМЕН ДЪЖД и ELINOR

06.03, вторник: CHAINS и SOUNDWAVE

07.03, сряда: ЛЕТЦИТЕ и РАЗКОЛ

 

Източник

 

Пак ще апелирам към групите да внесат яснота и малко повече информация, ако имат желание, разбира се. :) В крайна сметка накрая всичко ще се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.