Jump to content
Българският форум за музиканти

Anonymous records


Recommended Posts

ANONYMOUS RECORDS e независим лейбъл чието съществуване беше провокирано от неадекватното отглеждане и развитие на групите по нашите земи. В търсене на бърза печалба комерсиалните лейбъли създават групи-еднодневки вместо да ценят и развиват таланта.

 

Този проблем беше очевиден за група шемети, които решиха да направят нещо по въпроса. Така на бял свят се появи ANONYMOUS RECORDS, за да помага на качествените банди от алтернативната сцена да се налагат не само у нас, но и в чужбина, където е крайно време да отекне качествен балкански метъл, рок, пънк, ска, реге или дъб.

 

Ясно е, че винаги става дума за пари, но в крайна сметка има и неща с не по-малко значение. Ето защо нашият колектив се обедини около няколко простички неща общи за всички нормални хора, които искат да се забавляват.

 

Ние харесваме:

 

силната музика, веселите партита, позитивните хора, бира, шантавите пътувания, големите компании, толерантността, хората с мнение и петък и събота вечер, шкембето и зелевата чорба на следващата сутрин;)

 

Ние не харесваме:

 

да плащаме за музика, момчета с бръснати крака, момичета с небръснати крака, хомофобията, расизма, чалгата, нацистите и комунистите, махморлука.

 

Мисля, че е ясно за какви хора правим цялото това нещо, надяваме се, че на следващия концерт ще има много от тях, за да се разцепим заедно :)

 

 

В момента тече организацията на прослушвания за рок и метъл групи. Желаещите все още могат да се запишат до 20.02 чрез формуляра тук: http://anonymous.business-structure-solutions.eu/.

Повече инфо за самите прослушвания може да намерите на http://www.facebook.com/events/264735346931457/

 

Скоро се надявам да обявим официално и кампанията по прослушвания на пънк, ска, реге и дъб изпълнители както и първите концерти на вече присъединилите се към лейбъла банди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи всичко това е добре, обаче това прослушване ми прилича на опит да се докарат доста групи във въпросния клуб, с цел групите да си докарат и феновете и да се направи някакъв оборот на клуба в това смутно време. Някакви хонорари на тези банди ще се платят ли или всяка вечер ще свирят по 4-5 банди за чест и за слава? Дето се вика - музикантите да вземат някой лев поне да си платят таксито и бирата. Не говорим за някакви хиляди левове. Аз ако ми хрумне да организирам подобно нещо ще тръгна от там. И когато съм говорил с всички групи, свирили при мен съм им казвал - клуба събира 80 човека по 5 лева вход - 400 лева. Аз си искам 20% от входа, щото все пак плащам на двама човека охрана, поддържат реда момчетата, продават билети - те също хляб ядат. Та така - ако се напълни клуба - вземате минимум 320 лева. Могат и 100 човека да дойдат, ако е така - добре дошли. Но хората трябва да знаят какво ги очаква. Защото ние точно на такова мероприятие сме свирили преди може би 10 години. Уж трябваше да бъдат 4-5 групи, оказахме се само ние. И в крайна сметка освен публиката никой ни слуша - нито мениджъри, нито продуценти - никой от хората организирал така нареченото прослушане.

В крайна сметка бих подчертал дебело - групите си ги има. Лесно може да ги чуете, видите и прецените. Те си свирят и по клубове, и по концерти. Хванете и ги прослушайте - едва ли ще ви е много трудно. Отбележете си тези, които са качествени според вас и действайте. Предложете им договори, изгоден мениджмънт, участия, пари, уиски, пури, мацки и групите ще си скъсат задниците да свирят и творят. Това е истината!

Редактирано от Slinky
  • Like 6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слинки, гледаш разумно на нещата и задаваш доста правилни въпроси, на които ще се опитам да ти отговоря :)

 

Първо защо не ходим по клубовете да слушаме отделни групи. Предполагам, че си музикант и си правил съвместни концерти с други групи. Проблемите, с които се сблъскваш тогава са същите, които ни накараха да изберем този формат- несериозни групи, които свирят само като хоби веднъж на месец-два и не са готови да се занимават по-сериозно с музика (2-3 участия седмично), всеки говори зад гърба на всеки било то банда, клуб, фен, радиоводещ и т.н, да не говорим за всичките "продуценти", които се въртят наоколо и губят времето на малкото читави изпълнители с обещания, а в крайна сметка групата сама си уговаря участията. В този контекст сам можеш да си отговориш защо предпочитаме да оставим групите да поемат инициативата. Да не говорим, че има много стойностни групи, които просто не смеят да си поискат концерт, защото нямат самочувствие.

 

Второ за цялата кампания и парите. Да, част от входа ще отиде в лейбъла. Хонорари за групите не са предвидени. Надяваме се да има достатъчно публика, за да съберем пари за собствена репетиционна. Целта ни е да задължим всяка група, с която подпишем договор да репетира редовно, а не е редно да изискваме нещо ако не можем да им осигурим условия. В един по-добър свят щяхме да можем да направим това и със собствени пари, но сам можеш да прецениш какъв е стартовия капитал на независим лейбъл. Допълнително в момента водим преговори с най-различни фирми чийто е бизнес е покрай тази сцена, за можем да осигурим колкото се може повече удобства и отзвук на нашите групи. Както и в предния поуст казах искаме да си свършим работата професионално за разлика от еднодневките, но очакваме и разбиране, че това не става за един ден особено в бранш, в който всеки е някой и всички се познават и имат лични отношения.

 

На самите концерти всяка вечер ще свирят по две групи. За продуцентите мога да гарантирам, че ще са там още на саундчека, а вечерта ще са на една маса с музикантите. И ние се надяваме момента с парите, уискито, пурите и мацките да дойде по-скоро, но се надявам, че към момента ще можем поне да платим бирата на момчетата :) Както се очертават нещата, дай Боже да стане всичко както трябва, шоуто ще е зрелищно и добре подготвено, остава групите да се представят добре и публиката да оцени усилията на всички и да напълни клуба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята звучи много добре,но всичко е доста общо казано,как ще уредите групите в чужбина,от къде тези мацки,пури,уиски и т.н?Ами след това прослушване?Няма да подписвате с нови групи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата на лейбъла е да създаде среда за групите, в която те да не се интересуват за нищо друго освен музиката си и всякакви подобни бизнес въпроси да бъдат решени за тях. Когато се отиде в един клуб в Берлин няма значение от къде сте и дали музиката ви се харесва на собствениците, а какъв е шансът да напълни заведението и какви са очакваните приходи и рисковете свързани с тях. В този ред на мисли за една група се прави концерт както в София така и в Берлин- по телефона.

 

Иначе като приключи кампанията в София за рок и метъл групи ще проведем подобна и за пънк, ска, реге и дъб, а след това ще обиколим из страната да видим какво има да предложи сцената в останалите градове. Естествено, че и за в бъдеще ще гледаме да разширяваме списъка с продуцирани изпълнители, но както казах нещата не стават за ден. И на мен ми се иска да извадя сума с много нули, да наема хора и лейбъла да се пръкне за седмица, но това е подхода на корпоративните, а именно техните методи на работа ни провокираха да започнем това начинание.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, до някъде съм съгласен с нещата които пишеш, обаче най-важното е да има сценични изяви и някакви приходи. Само така бандите ще се задържат при вас. За да се завърти колелото трябва да има изяви -> приходи -> репетиции -> изяви....... и така нататък, чак до края на света!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ...това се казва новина да го *ва :godbless:

Очакваме ви във Варна и предлагаме съдействие -клуб,озвучаване и банди дето ще ви махнат главите в почти всички стилове :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sevenstring, ако успея да намеря къде да прочета личните си съобщения форумът е начин. Можеш да пробваш и на anonymous@business-structure-solutions.eu, споменавали сме го на страницата си във фб :) Относно записването можеш да го направиш и днес (20.02). Формуляра ще бъде затворен в полунощ, а до сутринта на 21.02 ще гледаме да сме изкарали и имената на групите.

 

rockfire, пак на същия мейл можеш да драснеш два реда да видим какво можем да се разберем. България не свършва със София, а не всяка група може да си позволи пътните разходи за едното прослушване, така че колкото по-рано тръгнем по градовете толкова по-добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте достигнали прага от 50 поста във форума ,затова не ви работи пощата!Това се наложи след едни други събития във форума предизвикани от разни палави младежи,за които не си струва да си губим времето!

Не смятам ,че трябва толкова сложна комуникация!Пишете тук!Колкото повече публичност-толкова по-добре!

Във Варна има условия за провеждане на подобна инициатива и може да обхване групите от североизточна България и Бургас,обадете се месец по-рано и всичко ще се нареди!

0888733755,това ми е тел. номер.

Успех!

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи несериозно, необмислено и мисля, че това е опит да се яхне вълната Анти-Акта!

Един израз говори зле за вас..."Не обичаме да плащаме за музика"!!!

Не ми казвайте, че хора, които не плащат за музика знаят как се прави ппродукт та макар и достъпен!

За страна като нашата БГ музиканта няма нужда от лейбъли а от независимост! Не случайно независимите БГ изпълнители в момента се развиват най-добре! За да накарате една група да се занимава само с музиката си и да мисли само за нея, трябва да и осигурите всичко необходимо, студийно време, доходи за да не им се налага да работят друго и още цял куп други неща а това опира пак до начина на действие на големите компании! Защо и не излезете с имената си за да видим кои сте! Кажете с какво разполагате! И аз съм на мнението, че това е опит групи да се заведат във въпросния клуб!!! В момента е възползвате от младите групи, които търсят реализация! Като човек, който от доста време се занимавам с това, мога да кажа, че уреждането на лайф в Берлин не става така както си милите а повярвайте ми имам доста опит в това!

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие просто сте поредните, които ще искат много и няма да дадат нищо. Само ще ви кажа, ако вече не ви е ясно, че в България групите се научиха да се самопродуцират. С малко повече мъки, но успешно, те могат да свирят практически във всеки един клуб в страната ни само благодарение на техните връзки. Вие какво ново ще им предоставите освен задължението(след като подпишат договор за без пари) да репетират редовно, да ходят на участия, които вие им огранизирате пак безплатно за тях, но платено за вас. Лейбъл като дума май и вие не сте го разбрали много добре. :) Вие трябва да сте двигателят на групата, който я води напред, както в творческо отношение, така и във финансово. Организирането на концерти е малка част от задълженията ви. Как го мислите това с Берлин? Смели сте в незнайното си за мен желание, но няма как да кажа, че аз лично бих си довел групата при вас. По-скоро ще се чуя с хора като alleysin, за да го попитам за съвет и пак да действам сам напред, защото така поне няма да съм посвирил за тоя, дето клати гората и утре не мога да отида на работа, защото съм на задължителна репетиция...

  • Like 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В световен мащаб не съм чул за самопродуцираща се група, която става известна. Има такива, които са се продуцирали сами и в последствие подписват с лейбъл, за да се прочуят или пък такива, които са станали известни с лейбъл и след това стават независими. Както и да е, в последните дни доста слушахме, че сме измамници, че няма да успеем каквото и да имаме за цел и т.н и т.н. Всеки си има право на мнение, колкото и да ви убеждаваме с думи единственият начин да докажем, че грешите е с работа и резултати :) Желая ви успех и дано намерим място на една сцена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм бил "ЗА"подкрепата на българската музика, но тук виждам няколко точки , които ме отказват веднага.Опитвате се с трици да ловите маймуни .Очаквате бандите да напълнят клуб ,който всички знаем, че гони след едно участие бандата ,която вече е свирила там .Очаквате музикантите да доведат хора, които ще направят оборот на клуба а на тях им плисвате една бира.Самия подход е веднага обида в лицето на музиканта.Опитвате се да принизите хората да свирят срещу една бира , а в същото време вие да приберете парите от входа , с обещанието, че ще направите репетиционна, в която да свирят вашите банди.Ако има такива , които спечелят.После, вие не обичате да плащате за музика.Смятам , че това е "В къщата на обесения се говори за въже".След като вие самите не обичате да плащате за музика, какво всъщност правите тук?И какво е това начинание?Искате някой друг да си плаща за да ви свирили ли?...И... анонимност... тази анонимност показва, че зад този проект застават хора, които се крият и не са много сигурни в това ,което правят.Как мислите, че с 5 концерта ще организирате събития , които ще ви донесат приходи за да оборудвате помещение (дори и евтино) за репетиции?Аз като собственик на студио , просто не ми го побира главата, както и да пресмятам 5 лв умножени по капацитета на клуба.И...после... казвате, че ще има продуценти... които не се знаят какви са и що са .Кои са те?Имена? Какво са постигнали в българската музика?Шкембето и зелевата чорба..... това като хапче за отрезвяване ли го давате?С такива думи вие показвате, че смятате българския музикант за изпаднал германец,който ще се продаде само и само за да види сцена , а вие ще го напиете.От целия маркетинг , който прилагате излиза, че крещите в нашите лица"Дайте ни труда си балъци, защото ние искаме да сме поредните изкарали пари на ваш гръб"Цялото това начинание е един опит за поредната подигравка и лично за мен като музикант е обида!

Без уважение: Бисер

Редактирано от enuffZnuff
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.