Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно мастеринг с Wavelab 6


Recommended Posts

Здравейте. Въпроса ми е когато финализирам мастеринг към песен (работя с Wavelab 6) как да я вдигна/напомня за да не звучи тихо. Ако ми назовете името на ефекта и кое как да пипна ще ми бъде полезно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

много са начините.....компресор, компресор лимитер и т.н.

Като начало можеш да видиш как точно работи Изотоп Озон, кой е комплексен мастеринг процесор. КАзвам като начало, защото далеч не е най доброто нещо, но по начина който си задал въпроса, означава че не си съвсем наясно с принципите и практиките на мастеринг процеса.

В една друга тема съм пуснал покана за семинар, ако си в СОфия - заповядай.

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Максимайзер - това е вариант за вдигане на нивото както си попитал. Мастеринга е нещо много по-сложно и комплексно и в така зададения въпрос не става въпрос за това.

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретната опция която отговаря на твоето питане е именно "loudness maximizer"

Друг е въпроса че същият ефект може да се постигне и с други средства като компресор/лимитер

 

Успех :)

п.с. някой тук бе споменал че loudness войната приключва,но този тема ме кара да си мисля точно обратното и почти съм

готов да споря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааайде,да не задълбаваме и да не оспамваме темата.Човекът попита и мисля че получи достатъчно задоволителни отговори по своя въпрос. :)

 

За loudness war предлагам тема в друг отдел на форума да си говорим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да попитам , като правите мастеринг в уейв лаб , как слагате проекта , на писти/канали , или като една цяла песен и тогава слагате ефектите и го обработвате ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , да де , въпроса беше , дали се прави общо и как е по-лесно и удобно .. въпрос за по-опитните да споделят , как го правят в повечето случаи и как са свикнали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кое е общо.

Прави се микс, експортва се (принтира, микс даун и т.н.) Импортваш си стерео трака в Лаб или която програма ползваш и добавяш нужните за мастера неща.

 

При нисък бюджет, аз мастерирам като добавям някои неща на стерео буса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве , просто питах , как го правят повечето професионалисти , шото аз го правя в самия DAW , директно от миди каналите , без да ги експортвам на аудио тракове и без да ги места в други програми ... и се чуда далви това е грешака и малко взе да ме дразни моя начин на работа и искам да си сменя стилът на мастериране ... за да е по-подреден , целенасочен и концентриран в самата работа , а не да се чуда , да ги екпортвам ли на писти , като един трак ли , да ги места ли в друг софт и тн..Знам че по моя начин , се лишаваш от някои конрол действия , като reverse , time strech и тн... и за тва търся съвет ...а може би по нататък ше пусна и отделна тема за да питам .. по въпроса :greenball:

И ми е интересно, при онлайн мастеринг , как им изпращате трака , на писти , или като един трак ....

Редактирано от GMUNKZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не бе" може да ти отговори, че всичко това, което питаш е написано във всеки сайт, предлагащ услугата "Онлайн мастериране".

Аз по-пълен отговор от вече дадения не мога да дам. Ако напишеш на английски това, което те интересува в Гугъл, ще можеш да получиш огромно количество информация. Вярвай ми, ще ти е в полза, но не забравяй и уроците в училище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.