Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera - изненада


cecob

Recommended Posts

Малко ревю по повод една приятна изненада.

 

Вчера посвирих на Bugera BVP5500 и останах доста очарован - много ама наистина много добър звук за 550лв. С една дума - лампа, с две думи - прилични настойки, с три думи - много евтина лампа. Като за тези пари очаквах да не звучи, но китайците отново ме изненадаха - brightnes switch-a беше много добър, ultra low switch-a също ми хареса, mid frequency control-a се държи доста подобаващо, параметрика също не е лош. Единственото, което не ми хареса е valve drive-a, няма осезаема разлика с него или без него, което не е така при по- хай енд усилвателите. Но като цяло главата е много прилична като бюджетно решение.

 

Едиственото, което няма как да коментирам е надежността - с оглед Made in China етикета и ниската цена ме съмнява да изкара доста години без проблеми, но получаваш това за което плащаш, въпреки, че според моето скромно мнение за 550лв. като звук получаваш доста повече.

Редактирано от cecob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази Bugera (разбирай Behringer) e копие на Ampeg SVT-3 pro. И аз съм чувал добри отзиви за саунда, даже някой ги беше сравнявал с оригинала по щатските форуми и твърдеше, че звучат много близо.

 

Между другото, главата е хибридна. Лампов е само предусилвателя, крайното стъпало е транзисторно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...С една дума - лампа, ...

На второ четене само предусилвателя е с лампи... Не че нещо, ама този надпис "Valve Bass Amplifier" е половинчата лъжа.

С други думи примамка за хора, които могат да се хванат. На това разчитат от маркетинга на фирмата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, главата е хибридна. Лампов е само предусилвателя, крайното стъпало е транзисторно.

 

На второ четене само предусилвателя е с лампи... Не че нещо, ама този надпис "Valve Bass Amplifier" е половинчата лъжа.

С други думи примамка за хора, които могат да се хванат. На това разчитат от маркетинга на фирмата. ;)

 

Така де. Оригиналът също е хибриден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, Бугерите изненадват сериозно на пазара и стават притежание на все повече хора. Аз лично изпробвах BTX36000 модела и смея да кажа, че дава опции да се бутне един блок съвсем спокойно. Личното ми мнение за звука на тази главица е, че звучи прекрасно както с пасивна електроника на баса, така и с активна. Това, което ме притеснява е дали тази цена не е причина за големи вътрешни компромиси, които после да излязат скъпи. 500лв. не са 3000, но ако това нещо умре в ръцете ми, ще съм повече от депресиран. :) Към този момент нямам наблюдения за лоши емоции с Бугерки, а басовите наистина дават опция хората най-сетне да открият истината за глава + кабинет на една много добра цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време пробвах в Динакорд такава глава в комбинация с колона на Берингер (4 х 10", "алуминиеви" говорители). Колоната съм я пробвал и с други лампови глави и бях приятно изненадан от напълно китайското комплектуване. Вярно, отнасяме се съвсем основателно с подозрение към китайската продукция, но трябва да отбележим колко бързо се учат и повишават качеството на предлаганите устройства. Мисля, че за тази цена се получава съвсем прилична глава, пък даже нещо да откаже, нали има гаранция? И с нея ще свирим, а няма да трошим орехи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото идва, след като свърши гаранцията, която странно защо продължава да бъде бъде само 12 месеца, напук на евродирективите, но това е друга тема. Behringer никак не се славят с безотказни продукти, а всъщото време, употребата на SMD елементи прави ремонта сравнително труден и доста от хората, способни да го направят се дърпат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свирил с такава ,но един приятел ми каза:,,Кеф цена няма!!!,,ако си фен на Ampeg,ако ще и в Пакистан да е произведен си вземаш!!!Това е просто копие което няма да може да ти замазва очите дълго време и пак ще искаш Ампег,така мисля поне аз!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна една невинна асоциация: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=booger, първия резултат е най-точен.

По темата: СМД-тата не са от вчера, не виждам никаква трудност за ремонтиране. Ако идеята е да се работят с поялник за улуци - да, ще е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: СМД-тата не са от вчера, не виждам никаква трудност за ремонтиране. Ако идеята е да се работят с поялник за улуци - да, ще е трудно.

 

Не бих коментирал трудността (всяка жаба да си знае гьола), факт е обаче, че голяма част от занимаващите се с ремонт на музикална апаратура се дърпат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен това е добро попадение. Свирил съм с такова на репетиции и смея да твърдя, че е окей.

 

Интересно ми е дали тая бугера има същия шут както оригиналните ампег. Тоест, дали бееерингер са си спестили от трансформатор, филтриращи кондензатори и евентуално от бройки крайни транзистори.

 

Иначе ме кефи еврейката наглост. големи са в това. Не случайно логото им прилича на онова от задната страна на банкнота от 1$ :)

 

 

ЕДИТ:

Ето как изглежда ампега и бугерата отвътре:

2898795416_56c03c77d0.jpg

bvp5500.jpg

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, наистина са леко нагли. В рекламните им брошури присъства и следното изречение:

 

"High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life"

 

Как ще коментирате горните картинки? Прави впечатление, че Бери-то е дори малко по тежко от оригинала (12.4 кг срещу 11.8 кг по документи), което разбира се, нищо не означава. Разликата може да идва от малко по-дебела ламарина за кутията и/или предния панел.

 

Иначе и Ампег не са това, което бяха. Откакто станаха собственост на LOUD Tech. си изнесоха производството във Виетнам, което естествено не доведе до намаляване на крайните цени. Според мен, днес Ампег не са много повече от едно легендарно лого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм с такава бугера с кабинет Ampeg SVT410 HLF и наистина кърти.Има я в една репетиционна и откакто е купена преди 2-3 години не е мръднала, като се има на предвид, че се взима и под наем за концерти и се дъни денонощно на нея!Така, че си заслужава парите отвсякъде!А бат Цецо драйва се усеща като набримчиш гейна тогава наистина има доста драйв и е найс, но трябва много да намалиш мастъра, че кърти яко! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си първия бас усилвател на въпросната марка - беше копие на (тогава сравнително новия и доста добре продаващ се) Ashdown MAG - естествено предимно на външен вид. Сигурен съм, че разликата в звука между Ампег и Бугера и достатъчно голяма, но тъй като малко хора използват добри модели на Ампег положителните оценки отразяват по-скоро сходство в тембъра, отколкото детайли в звученето.

 

Има достатъчно продукти на Behringer, които вършат чудесна работа за цената си, но когато имам възможост предпочитам да стоя настрана от марка, която харчи основния си бюджет в опити да разработва евтини аналози на чужди продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една голяма част от цената на дадено изделие отива за R&D. Ако същото бъде копирано, то очевидно цената на копието е много по-ниска защото то е крадено и не са наливани пари за дизайн, разработка, патенти и т.н. Отделно в повечето случаи клонингите са с много по-ниско качество на сглобка и материали от оригинала. Но по-големият проблем е, че купувайки копие човек допринася да няма бъдещи качествени изделия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.