Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss GT-100


kiusha82

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=-MTDNfIC6ZU

 

 

Най-новия мулти ефект процесор на Boss.

Очакваме го с нетърпение да се появи по магазините!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много бърза реакция, научих за него снощи около полунощ :)

Следващият ще е вероятно GT1000 с вграден талант симулатор, като най-нужният ефект за китариста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на технологичния прогрес, откакто за пръв път чух тази серия процесори и се отказах от безобразния им звук, не са мръднали и сантиметър към подобрение. Каква е файдата точно от 1 камара много добри(без ирония) ефекти, симулатори и т.н. когато АЦП-тата са им за историческия музей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не намирам място за процесор от тоя клас в хай-енда, но както и да е.

 

Изглежда манията за повече е основен двигател на съвремието, без значение качеството и реалните възможности. Ама пуст бизнес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...понякога този клас процесори се явяват необходимост по ред причини...за на живо свирене говорим...обаче според мен човек трябва лекичко да си запуши едното ушенце и да си преосмисли критериите...боднати като преамп в добър лампов усилвател според мен звучат задоволително за целите...ефектите им са добри...говоря общо за всички марки и модели в този клас...обаче забелязвам тенденция през година две да се претопля чорбата и да се вадят почти същите модели с малко по-различна кутийка и да се почва с едни хвалби и рекламни трикове...а междувременно хората по студията си записват с едни двадесет/тридесет годишни усилватели и хич не ги е*е...защо вместо да си купува новия БОСС ГТ100 човек да не си вземе позастарелия ГТ8 запазен втора ръка за 1/3 от цената...хем ще му звучи еднакво...хем на външен вид няма кой знае колко разлика...питам аз и отговор не искам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За мен Boss беше хай-енд през 80-те, сега не мога да се съглася ,че е за тази тема! Особено ако последните 3 серии от тези процесори не се различават особено като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...едно време имах ГТ8 и не мога да си кривя душата способен беше да докара звук...но сравнен пряко с който и да било представител на ПОД-овете на Лайн6 издиша тотално отвсякъде...не знам как го правят но разликата според моето скромно мнение е скандална...а дори не съм тествал новия ХД...най лошото е че от десетилетие претоплят чорбата и наистина няма никакво развитие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Хич не си прав , според мен.

Затова всеки да си пробва и да си съставя мнение сам за себе си!

 

Ако ще се правим на интересни -Line 6(разните бъбреци) издишат тотално пред Boss, напр. в ситуация, пред ламов амп.

Което пак не е пълната истина, защото HD серията не издиша( звучи яко), обаче пък видях чисто нов HD500 сдал багажа.

Но ХД е по-ново поколение спрямо GT8( бос пък са надежни като танкове).

Накратко бих предпочел GT8 за пред лампов амп. Line6 за директно ( без амп).

GT8 не съм сравнявал с GT10, GT100. Нямам идея, колко да са по-добри и дали изобщо си заслужава да се плаща повече пари за тях.

GT8 сигурно пак бих си взел, защото върши работа и за мен си има инспириращ тон, така както съм го пробвал.

На стерео пред 2 Marshall JTM combo's.

Line 6 бъбрек пред същото Marshall JTM combo = БТР саунд.....

( това също съм го пробвал лично, а не съдя по чут звук от концерт)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...прав си че всеки сам трябва да пробва...конкретните ми впечатления са от сравняване на ГТ8 и ПОД Х3 в ритърн на усилвател с 6л6 крайни лампи...гласувам за Х3 с две ръце...всичко разбира се е въпрос на вкус и настройки...ГТ8 според мен изисква повече ровичкане...и за двата процесора според мен за да се получи качествен драйв се изисква комбинация от виртуален усилвател с виртуален бустер...иначе не става убедително...все пак темата е за ГТ100 който не съм имал честта да ползвам...но надписа КОСМ ме навежда на мисълта за нещо добре познато в нова опаковка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече писах в една друга тема, че съм тотално разочарован от новия процесор BOSS GT100.

Обаче също не съм съгласен със сравнението. GT сериите са много добри като звук и никой не може да ме убеди че ПОД-овете са по-добри. Изключвам HD серията. И точно тук е критиката ми към BOSS. Как може да карат с тоя COSM 100 години. А само трябваше да сложат IR-и вътре и работата заспиваше.

Аз ползвам здраво един BOSS GT-PRO но не симулациите на усилватели а само ефектите. И твърдя, че за тези пари няма по-добро. Но все пак това е процесор от преди 6 години. Очаквах нещо повече от BOSS време.

 

Готов съм да сравнявам ефектите на GT 8/PRO с който искате POD. Това, което признавам е, че HD серията на Line 6 POD процесорите звучи по-добре от амп симулациите на който и да е BOSS, както и предишните POD- серии. С уговорката, че са включени директно в пулта. Иначе ако ги включим в амп ретън-а резултатите са спорни.

 

И съм съгласен, че темата не е за хай-енд, поради което я местя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.