Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция при директно свирене в микрофонен вход, без софтуерни симулации


the_gorer

Recommended Posts

След като не успях да си подкарам софтуерните амп симулации едновременно с бекинг трак от плейър, реших да свиря като изключа всякакви софтове и си включа китарата в аналогов амп симулатор на Берингер (GDI21), който е включен директно в микрофонния вход на лаптопа.

 

Оказа се, че имам осезаема латенция дори при директно включен в микрофонния вход външен сигнал, без да имам пуснати каквито и да било софтуерни амп симулатори.

Предполагам, че самият драйвер на звуковата карта не пропуска директен сигнал и задължително го прекарва през софта на картата, къедто той се забавя?

Или нещо от сорта...

Каква може да е причината?

 

Машината е HP G72 с инсталиран Уиндоус 7.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бива да разглеждаш лаптопа като усилвател. Всичко минава през драйверите и винаги ще има закъснение. С друг драйвер вероятно ще намалиш това, но пак ще съществува.

 

След като имаш амп.симулатор можеш да го включваш във всичко, което има усилвател и говорител. Няма да е като през китарно комбо, но ще е по-добре от лаптоп и няма да има никакво забавяне на сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето на евтини решения винаги води до тук. Ако искаш добри амп-симулации с прилична латенция през компютър в крайна сметка трябва да се "бръкнеш" за свестен аудиоинтерфейс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бива да разглеждаш лаптопа като усилвател.

Идеята ми е да позлвам лаптопа като платформа за записване, не като усилвател. Освен това, ако супея да го докарам до годно за свирене положение, би ми спестил много място за кубета.

 

След като имаш амп.симулатор можеш да го включваш във всичко, което има усилвател и говорител.

Разбира се, това е идеята на хардуерните амп симулатори. Проблемът е, че не ме кфи звукът на този симулатор. Не ме кефи също и гореспоменатата идея да се затрупам с колони, усилватели и/или кубета, в които да го включвам.

 

Поради тези причини се опитвам да си ползвам лаптопа за всичко, по същия начин, по който си ползвам десктоп компютрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсенето на евтини решения винаги води до тук. Ако искаш добри амп-симулации с прилична латенция през компютър в крайна сметка трябва да се "бръкнеш" за свестен аудиоинтерфейс.

Мисля да си взема някакво китарно USB като това, но не знам доколко ще помогне в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти asio4all драйвер http://www.asio4all.com/ .

Варианта с USB аудио карта е идеален, но според мен потърси във форума предлагат се

добри карти на прилични цени. Мисля, че е по- добре от това на което си се спрял.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти asio4all драйвер http://www.asio4all.com/ .

Варианта с USB аудио карта е идеален, но според мен потърси във форума предлагат се

добри карти на прилични цени. Мисля, че е по- добре от това на което си се спрял.

Успех.

Имам ASIO4ALL, но не виждам с какво ще ми помогне в този случай. Прочети заглавието на темата, а защо не и самата тема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Прочел съм темата и дадох предложение с което не ангажирам никой.

http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=ASIO_Audio_Interface

http://www.digital.bg/software/asio4all-software2226.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar Link на Behringer ще свърши работа. Аз имам такава джаджа и я използвам като ми се досвири през пц-то. Ползвам Reaper с VST-ta и единствената врътка е да се зададе като драйвер Азио-то на самия Беринджър.

Bobobby, с ASIO4ALL не става да се свири с амп симулации и в същото време да се слуша през уинамп да речем или някой друг плеър.

Редактирано от 81.slash
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows Vista, а в последствие и Windows 7 използват нов модел за драйвери за аудиоустройствата WASAPI, който, макар по идея да е по-продуктивен и стабилен от WDM, на практика въвежда доста сериозна латенция, поради което става неизползваем за свирене в реално време. В случая правилния подход вече е споменат в темата - друг интерфейс с поддръжка на ASIO драйвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си смислен аудио интерфейс (не за 50 лева) и лампов преамп, който те кефи. После от DAW софта един/два/четири импулса и си готов. Можеш и да си свириш, можеш и да си записваш, няма да имаш кила колони и глави. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.