Към съдържанието

Снимка

CIH

cih CIH

• Please log in to reply
14 отговора на тази тема

#1 Chernorizec

Chernorizec

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:
  • Инструмент:КИТАРА

Публикувано 19 януари 2012 - 11:17

Дата: 18.01.2012

Тип сделка: Покупка

Продукт: Line 6 TonePortUX2

Впечатления: В добро състояние беше

Оценка: За съжаление написаното на оценката няма да има нищо общо с написаното горе.
Страшно съм разочарован от този човек.30 минути след като пусна обявата му звъннах и му казах,че купувам продукта и,че по-късно ще му пратя данните за пратката на лично той се съгласи и се зарадва,че си е намерил купувач.1ч след това бях на вечеря и не съм чул телефона и когато му се обадих (пак 30 минути след това),той каза,че не съм си бил вдигнал телефона и решил,че съм се отказал и за това му казал на другия купувач,че ще го прати на него.Бил му предложил 5 лева повече от обявената сума и не било коректно спрямо него.Попитах,а кое е коректно спрямо мен и човека почна да увърта.Аз съм от София предложих му,да дойда до Пловдив да взема продукта и той се учуди,че чак толкова много искам подобно нещо и каза,че въпреки всичко ще ми го даде на мен.И деня в който станах той ми е звънял в 10ч когато съм спал и му звънах пак 30 минути след това и ми съобщава,че не е коректно спрямо другия човек и той му е предложил 150лв и изрично ме попита дали искам да наддам 160 и на мен ми стана обидно и разбирасе нямаше смисъл да се води сделка повече.Съжалявам,че си загубих сериозно времето с този човек не го препоръчвам на никой!!!

#2 Wes

Wes

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 19 януари 2012 - 18:42

хахахахахахахаха точно говорих с момчето и го питах дали обявата важи и ми каза,че се е водела битка за него м/у двама потребители,която той не очаквал.Казах му,че,ако е прецакал някой задължително ще му бъде коментиран рейтинга и просто реших да погледна дали все пак някой е писал за момчето и видях,че всъщност ти си прецакания.Момчето ми каза,че е дало UX-а за 160 и го посъветвах да не прави така защото не е честно спрямо другите потребители и това не е търг.Иначе относно постъпката като страничен наблюдател бих казал,че е постъпил адски некоректно и е глупаво,че ти е казал,че "не е коректно спрямо другият".Дано се научат да продават и купуват младежите :)

#3 kiusha82

kiusha82

Virto

• Members
  • PipPipPipPip
  • 828 Мнения:
  • Инструмент:квото падне

Публикувано 19 януари 2012 - 20:01

Това е много лошо поведение.

#4 armario

armario

Приятел на музикантите.

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:
  • Инструмент:Bass

Публикувано 20 януари 2012 - 13:56

Дата: 18.01.2012

Тип сделка: Покупка

Продукт: Line 6 TonePortUX2

Впечатления: В добро състояние беше

За да не повтарям същото, което написа колегата - само ще вметна някои неща в неговият пост. Те ще бъдат със Син цвят.

Оценка: За съжаление написаното на оценката няма да има нищо общо с написаното горе.
Страшно съм разочарован от този човек.30 минути след като пусна обявата му звъннах и му казах,че купувам продукта и,че по-късно ще му пратя данните за пратката на лично той се съгласи и се зарадва,че си е намерил купувач.1ч след това бях на вечеря и не съм чул телефона и когато му се обадих (пак 30 минути след това),той каза,че не съм си бил вдигнал телефона и решил,че съм се отказал и за това му казал на другия купувач,
да се чете, моя милост, Armario ,че ще го прати на него.Бил му предложил 5 лева . Пак - лъжа. Каза ми, че след като другият колега не си вдига телефона е редно да го даде на следващия, тоест, на мен...Понеже беше писал, че за сериозен купувач ще има коментар, го попитах, както всеки го е правил, какъв е той, след като е обявена опция коментар? - Да, ама момчето, което не се обади ми даваше 130 лв. Казах му - Ок, давам ти 130 и го пращай! -Не, трябва да дадете над 130 и тогава ще е ваш, за да е по - коректно към всички. Наистина, картата струваше повече от 120 лв, затова му казах - ок, Давам 140лв, като мислех, че съм победителя в класирането....Да, ама - не. "Продавача" ми каза - !40лв, записвам ви. Както се досещате, го попитах - Ама няма ли да ми я пратите? Той каза, / сега е момента да четете внимателно / - Понеже доста хора се обадиха и мисля, че ще е по- коректно за всички / отново срещаме тази фраза / реших да организирам търг. След 10 минути му се обадих и му казах, че се отказвам, като му дадох ясно да разбере, че не е коректен. за повече от обявената сума и не било коректно спрямо него.Попитах,а кое е коректно спрямо мен и човека почна да увърта.Аз съм от София предложих му,да дойда до Пловдив да взема продукта и той се учуди,че чак толкова много искам подобно нещо и каза,че въпреки всичко ще ми го даде на мен.И деня в който станах той ми е звънял в 10ч когато съм спал и му звънах пак 30 минути след това и ми съобщава,че не е коректно спрямо другия човек и той му е предложил 150лв Надценил ми е малко наивността, бих казал...и изрично ме попита дали искам да наддам 160 и на мен ми стана обидно и разбирасе нямаше смисъл да се води сделка повече.
Така сметнах и аз, като се отказах. Явно с колегата Chernorizec сме се наддавали, без да има обявен търг. Лошото е, че нито аз, нито той взе картата.
Доколкото разбрах днес още е била в продажба. Не ми се мисли докъде са стигнали "залозите"...
Съжалявам,че си загубих сериозно времето с този човек не го препоръчвам на никой!!!

Вън на некоректните отношения от форума! Тук сме да си помагаме, а не да си пречим.
Край на проповедта.
Поздрави.

P.S. Апропо - кой ми е изтрил поста в който казвах на колегите как да не се "мъчат да купят нещо толкова ценно"? Защото продавача е всичко друго, но не и коректен.

Този пост е редактиран от armario: 20 януари 2012 - 14:02

Поздрави и Лонг лийв Рок"Н"Рол.

Когато обикновенният човек добие просветление - той става мъдрец. Когато мъдрецът добие разбиране - той става обикновен човек.
Degradat.. RockOn

#5 Chernorizec

Chernorizec

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 20 януари 2012 - 13:59

Аууууу този се оказа ебаси мизерника!

#6 blr

blr

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2463 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 20 януари 2012 - 14:08

Наистина, много кофти поведение. Не бих купил нищо, на никаква цена от този човек. Ако картата, все още не е продадена, нека потенциалните купувачи имат едно наум.

#7 armario

armario

Приятел на музикантите.

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:

Публикувано 20 януари 2012 - 15:41

Е нали затова пишем тук, за да не се "опари" още някой.

Когато обикновенният човек добие просветление - той става мъдрец. Когато мъдрецът добие разбиране - той става обикновен човек.
Degradat.. RockOn

#8 CIH

CIH

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:

Публикувано 20 януари 2012 - 18:24

Ами аз от къде да знам, че не е правилно да направя търг. Карам си по правилата на маркетинга на принципа търсене и предлагане. Извинявам се ако съм засегнал някого.

#9 Wes

Wes

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 20 януари 2012 - 23:01

Наистина, много кофти поведение. Не бих купил нищо, на никаква цена от този човек. Ако картата, все още не е продадена, нека потенциалните купувачи имат едно наум.

лошото е,че е продадена!А иначе виж разговора с CIH,който имам на лично...

Sent Today, 22:51

CIH, on 20 January 2012 - 18:19 , said:

Ами аз от къде да знам, че не може да е търг :). Пуснах го имаше много интерес и ... така :). Надявам се да не съм си прецакал много рейтинга :). По принцип съм много коректен
:)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wes - Не си знаел,че е търг?А защо започна да търгуваш като не си знаел?Не умееш да лъжеш!Щом си много "коректен" по принцип трябва да си продал доста неща,което означава,че знаеш как се продава.Това,което си сторил е умишлено и не се толерира тук.Подходих дружелюбно към теб със запитване и като прочетох как момчетата са се борели напразно честно,ако решиш да продадеш нещо никога не бих си купил нещо от теб.
хаха лошо пичага :D
май скоро бизнеса няма да ти се отвори тука :D :D :D

Този пост е редактиран от Wes: 20 януари 2012 - 23:02

#10 kiusha82

kiusha82

Virto

• Members
  • PipPipPipPip
  • 828 Мнения:
  • Инструмент:квото падне

Публикувано 20 януари 2012 - 23:04

Отваря си нова регистрация и к'во?
Няма спирачки!

#11 Chernorizec

Chernorizec

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 20 януари 2012 - 23:11

Модераторите!Вземете свършете работа и строги мерки взимайте!

#12 CIH

CIH

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:

Публикувано 21 януари 2012 - 02:16

Отваря си нова регистрация и к'во?
Няма спирачки!

Глупости, изобщо не става дума за това. Да пуснах го на търг и знаех, че е търг, но ако по-правилно четете, не знаех, че не е позволено. И вие ме изядохте все едно съм ви измамил. Е не ви разбирам, честно.

#13 Wes

Wes

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 януари 2012 - 11:56

смърди на лъжииии

Този пост е редактиран от Wes: 21 януари 2012 - 12:05

#14 Chernorizec

Chernorizec

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 232 Мнения:

Публикувано 21 януари 2012 - 12:06

По-противоречив коментар не съм чел!!!Как така си знаел,че е търг,но не си знаел,че не е позволено?!?!?!Все едно "аз се изсрах в хола ти,ама не знаех,че не е позволено.
Ами измамил си ни разбира се!Ту обещаваш на единя да го пратиш,ту на другия...аз заради тебе лично достигнах лимита си по телефона от разговори,за да ми кажеш,че няма да ми го пратиш.Беше много нагло!Лъжеш по телефона и така увърташ,че беше адски грозно.Сега парите дето трябваше да ги дам за шибания UX2,половината отиват да си покрия сметката на телефона.Аз мисля,че за година и половина в тоя форум трябва да си си напрегнал единствената гънка на мозъка и да се сетиш,че не е позволено!!!

Този пост е редактиран от Chernorizec: 21 януари 2012 - 12:08

#15 armario

armario

Приятел на музикантите.

• Members
  • PipPipPip
  • 264 Мнения:

Публикувано 23 януари 2012 - 16:05

И вие ме изядохте все едно съм ви измамил. Е не ви разбирам, честно.

Е тука, Бога ми, не издържах. Ти си много нагъл, бе приятелю!
Дано сега ме разбираш какво казвам! Ще говоря баавно. Много ми се щеше всичко това да ти го кажа директно между очите....Честно! :secret:

1.Обявяваш нещо на цена 120 лв / не е обявен търг / и когато ти се дава сумата - продължаваш да искаш повече и повече!
2.Да допуснем, че не си знаел какво продаваш и си се полакомил за още пари. Поне обяви в темата - поради големият интерес, за да не засегна никого, ще организирам търг за картата с начална цена......Да, ама - не. Като мишок чакаше да ти звъним по телефона и да те разпитваме докъде са стигнали нещата.
Ако беше си направил труда да го напишеш в темата, нямаше аз и колегата Chernorizec да звъним по Н - брой пъти и ти всеки път да ни съобщаваш, че "някой" е дал повече и дали ние бихме наддали. Момчето ти е предложило даже да дойде до Пловдив, за да е сигурен, че ще я вземе. Май си нямаш на идея какви разходи са това и дори да кара със ки / вътрешна енергия / не би се вместил в исканата сума.
Ти се подиграваш с нас бе, мен! :butcher:
Преди време купих китара от Пловдив. Дойдох лично на място, за да съм сигурен, че ще бъде моя и няма да се изпотроши по пътя. Оказа се, че инструмента не е там, а в Асеновград. Отидох до Асеновград и заради това, че съм бил толкова път и беше купена от мен китарата на часа - момчето ми свали 50лв. Нито мен щяха да ме оправят тези пари, нито него.
Това е КОРЕКТНОСТ.
Край на проповедта.

Degradat.. RockOn

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни