Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с шум от ел.мрежа в кондензаторен микрофон


salt

Recommended Posts

Той Валяка правилно ви хока и нарежда ама кой ли го слуша. Няма как захгранване да заземи компютър ако контакта не е заземен както трябва. Зануляването не върши работа защото се получават граунд луупове ако контактите от един кръг са занулени. И ако случая е такъв, че контактите ви не са заземени в тип звезда (в което съм почти сигурен), няма как ( фабричните ви ) кабели да са наред, колкото и да сте сигурни в това. Трябва да се правят нови кабели спрямо конкретната апаратура, но това вече е на късмет. Ако искате да не разчитате на късмета, заделете си средства и четете и препрочитайте постовете на Валяка. B)

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш внимателно какво съм писал ако посланието ти е към мен - моето захранване на лаптопа е с две пера. Затова го побългарих, за да се заземи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм всичко това освен смяна на лаптоп.Изключвам кабел,защото съм пробвал и с друг кабел.Със сигурнсот е от захранването но се оказва че то вкарва брум от време на време за дълги периоди и не само в моя апартамент. МЕжуд другото един компютърен специалсит ми каза, че ако си взема online ups ще си реша проблема но те са много скъпи.On line ups-сите работят вианги през батерия.Тоест консуматора дърпа нарпаежение от батерията, не аккто стаднартните ups-си при които когато падне нарпаежението за няколко части от скеундата се превключва на режим батерия.Наистина нищо не остана,коеот мога да направя освен да риксувам да си купя DI box и ако не стане да си го запазя въпреки че не ми трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оффтопик, извинявам се:

 

Salt, бързото писане е хубаво нещо, но е още по-хубаво след него да прочетеш веднъж написаното, за да си отстраниш печатните грешки направени в бързината.

Един добре премерен текст без граматически грешки по презумпция кара четящия да го приеме по-сериозно.

Поне такова е моето мнение.

В сегашният си вид, горният ти пост е почти нечетлив.

 

Peace, не се заяждам, и аз имам подобен проблем :)

Нямам време да си проверявам "лириките". Сори. Чете се и с грешките, а те са технчиески преидмно. Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, още веднъж моят въпрос.Може би трябва да го дефинирам наистина по-ясно.

Кои са устросйтвата които трябва да си купя или да намеря и да пробвам рпеди да си купя за да премахна този брум.Със сигурнсот идва от захранване или ел.мреата.100 процента не е от кабели защото съм пробвал вскякваи комбианции.100 процента не е само от конретната мрежа,където съм позиционирал лапотпа,защшото се появява и в други среди.100 процента няма шум,когато съм на батерия и няма включени хард дискове с импуслни зхаранвания.

Добре, какво ми остава д апровбхам освен с DI BOX

Какво да си купя или да пробвам преди да си купя? Или да викна някой инджинер,зщаото аз съм музикант и не е нужно да разбриам и от хармоници в мрежата или заземявания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред трябва да купиш акъл - демек да платиш за услугата някой да разбере какво точно става. Този някой трябва да има познанията и инструментите, с които да го установи и да ти каже какво да направиш. После изпълняваш нужните препоръки и си готов. Разбира се, може да процедираш в обратен ред - купи си UPS, DI, собствен ядрен реактор, активна мълниезащита, шапка против отвличане от извънземни и... когато пак си в изходно положение ще се върнеш на плащането на услугата някой човек със знания да свърши работата.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред трябва да купиш акъл - демек да платиш за услугата някой да разбере какво точно става. Този някой трябва да има познанията и инструментите, с които да го установи и да ти каже какво да направиш. После изпълняваш нужните препоръки и си готов. Разбира се, може да процедираш в обратен ред - купи си UPS, DI, собствен ядрен реактор, активна мълниезащита, шапка против отвличане от извънземни и... когато пак си в изходно положение ще се върнеш на плащането на услугата някой човек със знания да свърши работата.

Благодаря ви господине Седма струна, а Вие си купете малко уважение към останалите.Ще повикам някои от ЧЕЗ специално заради вашата препоръка дами оправи тока и да презапои имуплсното захранване на ноутбука.И още веднъж да кажа, че в този форум има странни явления като вас,които си нямат работа и изкарават черния си хумор на питащи като мен.Ако искате ще палтя на вас да ми оравиет брума без пътни и кетръгин. :) Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде точно те неуважавам, че не схващам обидчивостта ти? Не виждам какво странно има в това когато не знаеш как се прави нещо, да потърсиш услугите на човек, който знае и да му платиш за това. На мен можеш да ми платиш ако смяташ, че проблема ти е софтуерен, ама безплатното мнение, което ти давам е, че проблема не е такъв.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.