Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърдата музика из софийските клубове!


Recommended Posts

Вяра, точно аз имам с кой да свиря и да пея, правя го не се оплаквам живея живота който искам. Пея в 4 групи хората с които свиря са прекрасни музиканти и това ми е предостатъчно.Изобщо не се оплаквам даже просто така ти се струва а музиката която свирим е точно тази която за мен е важна,и честно нямам време да се занимавам с това да пускам семли и да правим джемове защото съм на ясно с кой и какво искам да правя. Опитваш да бъдеш критична към определени хора без изобщо да ги познаваш това не знам дали е най - правилния подход явно не си разбрала за какво точно се издразних не съм тръгнал да търся кусури на никого .....ето ти един цитат (има нещо затормозяващо в доста голяма част от авторската музика на българските банди. А точно за това са си виновни майсторите)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

музиката която свирим е точно тази която за мен е важна

 

Тони, това което предлагате като шоу и изпълнение на живо е на много прилично ниво.

И двата пъти беше удоволствие да ви гледаме и слушаме, защото го правите с хъс.Жалко, че ще пропусна Мездра първата вечер.

А на прибързаните коментари на разни госпожици не се връзвай изобщо, то е като при покупка на продукт - човек пише за да се оплаче, когато си е изпатил и по-рядко се сеща да пише,когато е доволен.По същия начин и мрънкачите са преобладаващи сред пишещите, а хората които оценяват нещата обективно или се борят с обстоятелствата си знаят за какво иде реч, без да имат нужда някой да им се възхищава на умотворенията.То това е естествен подбор и никой не може да му повлияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много на въпреки тръгвате, хора :) Пък сме един дол дренки и не бива така.

В България най - успелият музикант е този, който е готин човек и забива сносно. За бизнеса второто, за феновете - първото. Разграничението тре'е да е само на стилове, а не на жизнени приоритети и "тоя на мене ли бе" манталитет.

За стиловото разграничение ми беше думата - през средните векове екзекуциите са били показни, за да се даде хляб и зрелище на тълпата. Едва ли само интелигенти са се радвали на проекто дет метълистите от ешафода. После Господ създаде пийпълметричните агенции и те казаха : Масата са тези, които са ето този процент от 100те процента. И взехме да мислим за : а) как да привлечем масата? б) как да сме оригинални, без значение на масата?

По точка а) трябва лесносмилаема музика. Ако е от душа, защото си израснал комплексиран, евентуално сексуално подтиснат и не си опитвал нищичко преди да станеш шоумен, просто перфектно. 'Зимаш китара и я показваш срещу 70 лв билета.

По точка б) правете вече музика. Тук вече няма как да не дойде от душа.

Аз си останах на оная част с ешафода, просто 'щото имам очаквания колкото да оставя някое дискче на детето като порастне да се фука, че татко му е бил от старите муцуни преди двайсет години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...едно малко уточнение!!!,,Тежката музика е ъндърграунд,нормално е да идват малко хора!Ние свирим за кеф,и за феновете!,,Така се оправдават тези с китарките за по 500 лв. на който озвучителя винаги им прецаква звука и затова никой не ги е оценил по достоинство! Има едно просто правило което не съм измислил аз,и то е:Първо работиш за име( аз ще вметна,ако имаш и късмет)после името работи за теб!Когато даваш всичко от себе си ,хората го оценяват,независимо дали като публика или като собственици на заведения!Някой дори са толкова нагли че даже освен китарата на рамо,и кабел не си носят и питат къде ще свирят. На такива групи и аз да съм собственик на заведение,ще се замисля какво да им платя! Що се отнася до клубовете.Монетата винаги има две страни.Има клубове и клубове !Според мен това което четох по горе ,видиш ли клубът имал разходи за апаратура ,озвучител ,охрана и т.н.ами в краина сметка не е ли това негово задължение ?Както и групата или групите да си носят необходимата апаратура за дадения концерт.Относно посещаемоста.Когато един метъл отиде примерно на пънк консерт,и звукът е як и групата се раздава си казва:,,Ей ,аз такава музика не слушам обаче тия пичове забиват яко!Чакай да видя за какво става въпрос.,,и когато тоя същия човек отиде на метъл концерт на който китариста свири с разтроена китара която на всичкото отгоре и прекъсва,басиста свири с гадни струни,и казва че са нови на 5-6 месеца,барабаниста свири на две каси (или кардан)макар че и на една му е трудно,вокала пее на микрофон за 50 лв.(ако въобще си носи)казва:,,Какви са тия бе!!!Аз какво майка си търся тук!,,тогава даже и без пари да е си тръгва,и това си е проблем на групата не на заведението.Аз съм на този принцип.Има клубове които са на обратния полюс,и групата да е яка и звукът да е супер,150 човека да има ,пак ти хвърлят 80-100лв.,(за цялата група)и ти казват че разходите им са много,а че хората пиели бира на вън,която купуват от магазинчето което е на 20м. и галона струва колкото наливна бира 330мл.не е мой проблем,а на този който е отворил клуб!Другия проблем на клубовете .Не е нормално да има всеки ден концерти!!!Даже и в Гемания във вторник вечер има 10 човека на концерт,знам за случай,освен групата , персонала и гаджето на някой от персонала няма никой.Другия проблем,не може група която е от друг град да прави реклама за концерта,и реклама не означава 5 плаката и постване в facebook!!! п.с. Много се отплеснах от темата но мога да говоря с часове за това :) Аз съм от Русе.тук има един клуб казва се Old School, и доколкото знам условията са следните :входа си е за групата(групите)колко да бъде сами си определяте,озвучаването както и озвучителя си е за тяхна сметка,така че колко ще вземете ?Колкото хора съберете.Стилово-от кавър банди до блек метъл съм чувал ,така че ако някои се интересува да потърси координати.А ,изпуснах нещо важно ,ако останете за вечетра ви осигоряват по-евтино спане в някакъв мотел,поне това аз знам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Малко стара тема,но да отбележа...Собствениците на на така наречените"клубове" плащат без апелативно.Това ,че са наели неподходящ музикант,та дори и персонал си е техен проблем.Неговата инвестиция да отвори бизнес също толкова ме интересува,колкото и него го интересува моята за да стана музикант.Товя за апаратурата...абе я стига...взимайте си наем и от бармана или охраната...може би на охраната се плаща на пребит човек!Да има групи ,които могат да се промотират на вход или без такъв,но не вечерно време и да не говорим в ударни дни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.