Jump to content
Българският форум за музиканти

Твърдата музика из софийските клубове!


Recommended Posts

  • Отговори 79
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... "защо ни плащат толкова малко" по клубовете....ами защото пазара предлага достатъчно еднакви по стил и звучене групи,

:thumbs_up: Точно в десетката. Чудесен отговор. Често съм под натиска на колеги от групите, в които съм свирил, да правя популярни парчета, защото били по-слушаеми и "печеливши". Но аз твърдо съм на мнение, че има много красиви и незабелязани бисерчета извън мейнстрийма и се стремя да ги откривам и изпълнявам, защото не са омръзнали на широката публика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... "защо ни плащат толкова малко" по клубовете....ами защото пазара предлага достатъчно еднакви по стил и звучене групи,

:thumbs_up: Точно в десетката. Чудесен отговор. Често съм под натиска на колеги от групите, в които съм свирил, да правя популярни парчета, защото били по-слушаеми и "печеливши". Но аз твърдо съм на мнение, че има много красиви и незабелязани бисерчета извън мейнстрийма и се стремя да ги откривам и изпълнявам, защото не са омръзнали на широката публика.

 

Абсолютно правилно. Аз също съм на точно това мнение. Музика има с тонове. При това тука в БГ се е наложило мнението, че трябва да се свири Пърпъл, Уайтснейк, Рейнбоу, Джудас, Мейдън и Металика и виждаш ли това е истината. Аз много харесвам тези банди, но много от тези неща се изтъркаха тотално. Криза в жанра, както пише в една моя любима книга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз ще попитам : "Защо не ни плащат изобщо?!"

Говоря за клуб Angel's heart (или по-точно Angel's FART).

Ноември месец им "събах попарата" при положение че имахме уговорка за % от входа,

накарая даже една обща бира не ни почерпиха групата (не нахалствам за всеки по една :D ),

та въпросната вечер ми струваше 30-40лв(+ хамалогията по мъкнене на инструменти),това че съм свирил пред публика....

а някой е лапал,'щото хора и оборот имаше-беше събота!!!

А днес се видях с един познат,който е свирел там наскоро пак For free,пак с предварителна уговорка за някакво заплащане...

и пак бирите от джоба!

 

Е тва на какво Ви прилича?Някой друг "пържил" ли го е "Ангела"? Моля коментирайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упс...... :D ,попаднах на четивото за Anonimous records (разлях се от кеф),и там сродни попарени души изказват мнение за въпросния клуб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в други "клубове" се случва най редовно да не ти платят Маската е прословута с това

за гореспоменатия явно си е практика също знам за "Дъ бокс" и много други

но това не пречи да имат претенции колко и какви песни да се свирят даже едните ми бяха дали 30 песни които да направиме плюс тея дето свириме

супер нагли и некоректни но явно това си е нормално за у наше село

за твърдата музика там положанието е хептем на загуба защото искат на места ако има по малко хора групата да заплати 180-250лв разходите на залата персонала и какво ли още не

за " рбф" иде реч "дъ бокс" и разни други "клубове"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече имам идея как ще процедираме....

1.Уговорката за заплащане да е свързана само с входа (% или целия - според зависи).

Все пак и клуба да не е "вътре",ако дойдат малко хора (или седят само на лимонада)

и не може да изплати на групата предварително уговорен хонорар.

2.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поставяне на "наш" човек,който да следи продажбата на билети......

че и там стават едни схеми.....плащат ти като за 50,пък имало 100 човека примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението е трагично в българските и софийските клубове не само с българските банди.Много известни имена ( западни) докарват по 30-40 човека .Сещам се за концерта на Синдърела, които като излезли на сцената за чек и си говорили помежду си , колко много място има на самата сцена и колко е широко.Вечерта преди да излязат на сцената ахнали ,колко много публика има в залата.Няколко пъти ходя на концерти на западни банди, известни от близкото минало.Те също не успяваха да напълнят клуб от 200 кв/м.Нормално е един клуб да гледа колко хора ще доведе една банда.Все пак ,с клиентите те си изкарват прехраната.Друг е въпроса , че за да се развива ъндърграунда трябва да има промоутърска дейност и на клубовете .Като се замисля....и музиканти и клубове са прави.Преди време ни пропадна едно участие в столичен клуб, два дни преди самото участие ,защото не можахме предварително да им кажем колко човека ще дойдат.На наше място пуснаха друга група, която според шефа на клуба , можела да го напълни.От една страна се ядосах ,защото как мога да дам точна бройка .От друга обаче, разбрах и човека.Та какво трябва да се промени за да започнат българските клубове да се пълнят., като виждам , че и в чужбина много банди с по-няколко албума живеят на ръба на мизерията.....вече не знам...каша тотална ми е в главата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече имам идея как ще процедираме....

1.Уговорката за заплащане да е свързана само с входа (% или целия - според зависи).

Все пак и клуба да не е "вътре",ако дойдат малко хора (или седят само на лимонада)

и не може да изплати на групата предварително уговорен хонорар.

2.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поставяне на "наш" човек,който да следи продажбата на билети......

че и там стават едни схеми.....плащат ти като за 50,пък имало 100 човека примерно.

Баце, нещо подобно много отдавна съм го написал, предлагал и живот и здраве ще го прилагам и за напред.

Ето това е една тема, която се дискутираше преди доста време. Обърни внимание най-вече на коментарите на колегите, които живеят и свирят в чужбина - в цивилизования свят.

 

http://forum.muzikant.org/topic/54887-idhaaaeeaaai-noeaaia/

 

Освен в тази тема, която аз съм започнал, в раздел музикален бизнес и има още доста теми, в които са дискутирани същите неща. Те не са от вчера и от оня ден. Радвам се обаче, че вече и групи и собственици на клубове идваме на един акъл. Защото преди всичко беше изкуствено. Пример:

една добра банда свири в клуб, в който влизат 200 човека при вход от 5 лева това са 1000 лева приходи от вход. И бандата примерно се спазарява за 500 лева. Взема си ги и си поставя цена 500 лева. И като ги питаш за свирене в твоя клуб, те викат оооо ние свирим за 500 лева. И ти им казваш, ама пичове, аз имам клуб в провинцията, макар и близката и в него влизат 70-80 човека при вход 3 лева. Значи може да си направиш сметка, какви са приходите от входа - не повече 200-250 лева. Е как да им платиш 500 - няма как да стане. Значи и бандите трябва да се замислят, ако искат да свирят, ще се спазаряват за входа. Твърдия хонорар вече умира. Но няма какво повече да пиша - почти всичко е написано в тези теми. Четете и разпространявайте идеите и информацията.

Айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О.К.,съгласен съм с всичко...

Знам,че проблемите са отдавна....може да съм се регистрирал "вчера" във форума,но не свиря от вчера.

Знам също,че сегашното положение е отражение на общото икономическо състояние в страната (но и не само).

Наистина трябва да се мислят вариянти да "остискаме" положението,докато дойдат по-добри времена,

като за целта е хубаво да има нещо като представителни организации на съответните гилдии (дори под формата на някаква "социална мрежа")

и нещата да се обсъждат и коментират вариянти изгодни за двете страни -може и това да го пише някъде във форума,не знам ,аз гордо си нося титлата "newbies".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе, поредната тема ''всеки си търси парите, а никой не дава'' :girl_cray2:

Ся, не знам как е навътре в страната, но тук при нас нещата са така: публиката не

обича да плаща за свирене и за пиене. (в клуб) Ако може входа да е без пари, а пиячката

да е от магазина...и пак се ослушват.

В интерес на истината музикантите не ходят по концертите на колегите си...

а те са голям процент от публиката...

 

Прави ми впечатление, че някои хора си мислят, че заведението трябва да предлага (да разполага с) публика)та, за да си направи парите, а на музиканта тряя му се даде твърдо кеш. АБСОЛЮТЕН МИТ!

Ама това,че те не могат да свирят, или са неизвестни, или свирят едни и същи досадни парчета, или, или, или - няма значение - те ТРЯБВА да си вземат парите. Къде е обаче тяхната отговорност не разбирам...

Абсолютно съм убеден, че точно ония дето искат твърдо кеш, не могат да си изкарат същия кеш от вход!!!

 

К'во мисля по въпроса за свиренето на чужди банди във Варна: (говоря за непрофесионалните групи)

Няма начин да се плаща твърдо. Не идват хора, и не идват, защото не ви познават. За да ви ходят на концертите е необходимо да идвате често! Обаче разходите (които не са никак малко) ще трябва да са за ваша сметка, защото така вие инвестирате в себе си в съответния град. Няма как, ако искате да станете известни извън града си, някой да трябва да инвестира във вас и това да са клубовете.

 

 

Сега куцо, кьораво и сакото дето има 500 лв за инструмент и процесор, и е решило да свири на сцена иска пари за свирене - хехе, ама НЕ!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музикантите живеят от въздуха и нямат разходи като другите що да не се дигнат да свият без пари от София до Варна или Бургас в някоя дупка дето никой не е и чувал за нея колко му е та след 50 100 участия белким някой се сети да им плати

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбирам какво искаш да кажеш

На мен вече ми е се тая кой къде и как се договаря Аз пари на втъра не съм склонен да хвърлям

че можело някой да хареса групата например

По скоро ще се насоча към записване на песни и някое радио да ги върти от това да обикалям по разни провинциални кръчми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам, че искам да ,ми се даде причина, за да извадя едни пари от джоба си, да платя за свиренето, спането, храната и там каквото се плаща, за да дойдат музикантите да свирят...евентуално пред 10-15-20 човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.