Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене на със софтуерни амп симулации при едновременно слушане на бекинг трак


the_gorer

Recommended Posts

Напоследък почти изцяло преминах на ползване на лаптоп и се оказа, че не мога да свиря със софтуерни симулации на китарни ампове, ако имам пуснат друг източник на звук (примерно Уиндоус Медия Плейър).

Може да свири или едното, или другото, но никога двете едновременно. Взаимно се cancel-ват.

Доколкото схващам, това е проблем на драйвера на звуковата карта (за който дори не съм сигурен дали е верният, защото лаптопът оригинално нямаше диск с уиндоуски драйери и аз смъкнах някакви от сайта на производителя).

Пипах всякави настойки по звуковия панел на Уиндоуса, пробвах всичко, което е във възможностите на настоящия звуков драйвер - не можах да постигна успех.

 

Има ли някакво решение на въпроса?

Някакви специални драйвери ли трябва да инсталирам, за да мога докато свиря със софтуерна симулация да чувам и някакъв бекинг трак от плейър?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с asio4all, така ще свалиш забележимо латенцията, след това си инсталирай накаква по-сериозна програма, например ГИтар про, и т.н. А ако си смениш и аудиокартата с по-истинска, ще ти е перфектно.

ПОздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря за съветите, ASIO4ALL ползвам от около 7 години. :)

Проблемът не е в латенцията, а в невъзможността да си чувам бекинг трака от плейъра докато свиря и обратното - невъзможността да си чувам свиренето, ако съм пуснал предварително бекинг трак в плейър.

 

Смяна на звуковата карта не е възможна.

Единственото, което може да се сменя и ъpгрейдва по този лаптоп е РАМ паметта.

А вариантът външна звукова карта ми се струва прекалено скъп като за целта, която преследвам, а именно - свирене в свободното време.

Да не говорим, че идеята на лаптопа е да е удобен за разнасяне напред-назад и да ми спестява място, а не да се затрупвам с още нови устройства (като външни карти) около него.

Имам 3 десктоп компютъра и свиренето с тях не е проблем, но идеята тук е да си ползвам лаптопа.

Ето защо, питането ми е как да накарам вградената му звукова карта да върши някаква работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си GUITAR RIG , и ще си зареждаш бекинг трака в програмата с която свириш.

Така го ползвам в момента, но има няколко ограниченя:

1. Звукът на ГитарРиг смукс в сравнение с други амп симулатори

2, Не мога да свиря върху песни от Ютюб, което за мен е най-бързият и удобен начин да намеря дадена песен, върху която да свиря

3. Не мога да ползвам GuitarPro, което ми е основният източник на бекинг тракове и любим софт за разучаване на песни

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава се откажи от Asio4All - по самата си природа АСИО драйверите са едноклиентни и монополни - в смисъл - ако друго приложение(WMP например или браузера с Ютюб) е заело звуковата карта, то АСИО-то не може да "завземе" монополно аудио изхода, и затова се "отказва". Две приложения едновременно не могат да ползват един Асио драйвер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Преди малко пробвах да пусна amp симулация през директ саудна, а не през АСИО-то и наистина се получи - чуват се и двете, но съответно се появи латенция от около 0,2 секунди във амп симулатора, която прави свиренето в такт с бекинг трака (пък и без бекинг трак) невъзможно.

 

На другите ми компютри свиря през ASIO4ALL и в същото време мога да чувам звук и от разните плейъри (WMP, Flash плеъра на Ютюб, и т.н.).

Вероятно е въпрос на драйвер.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, няма как да стане само с една саундкарта. Спазари някой USB интерфейс втора ръка и свири през него, а на плеъра и GP им укажи да ползват вградената. Така работи безотказно и като цяло ще си много по-доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.