Jump to content
Българският форум за музиканти

Родни български китаристи


kolio_k

Recommended Posts

Велик китарист е този човек, който има собствен стил, не6то като запазена марка. Разбира се, това е последствие от много фактори - от елементарно фразиране до характерен звук, една смес, която кара публиката да те разпознае само като те слуша.

 

Велик китарист не е - ,,Скии го тоя, добре забива, ама звучи ми като......."

 

И тук има и не6то допълнително, което много забравят - дозата 6тастие да си в подходя6тия момент, на подходя6тото място, за да може твоето музикално послание да бъде забелязано от широк кръг слушатели. От 100-ина страхотни китаристи един става велик...

 

И това важи за цял свят, не само за България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият китарист е този,който печели най-много!

 

тва значи че само тия дето свирят по кръчмите са добри,така ли???А пък и те колко печелят??Не повече от 50тина на вечер...

Ми ако свириш метъл???От това пари не се печелят..

А какво ще кажете за Стаф'а от Revenge?? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама погледнете темата за какво се отнася, и вие какъв офтопик Фкарахте :)

 

 

За мен - Налбантов, ДетЗоун и онзи пич който свиреше при Къци едно време (Ачо май се казваше, не помня :curse:). Има и други де, но тези най- си ме радват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Стаф'а от Revenge?? :curse:

Стафа и Дейва са абсолютни нечовеци :D;):)

на 28, се убедих за пореден път

напълно подкрепям мнението за гореизброените съфорумци + jFog

ще добавя и Стъмпи(WARTIME)

Любо Стаменов :D;):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Стаф'а от Revenge?? :curse:

Това е страшен китарист. Личен приятел ми е и мога да кажа че е много готин и като човек. Има си характерно свирене, което може (поне аз мога) да се разпознае ако го чуеш без да виждаш че е той :)

 

Дейфа също има много интересен стил на свирене. Бил съм им на репетиции докато мислят парчета и наистина мога да кажа че подхождат супер професионално към групата си. Свирят постоянно и са се отдали на музиката. Това се чува и в албума им де.

 

За други готини БГ китаристи лично аз не се сещам. Никой не ми е направил впечатление с някаква уникалност и собствен стил. Повечето добри предимно копират Вай, Сатриани, Петручи и Малмстин ама го правят много явно ... лично мнение :) Дон'т килл ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

странна тема, виж български гаидар ок. ама БГ.китарист..... :think: :think: :think:

 

не знам. :hu

 

ОК, тук сме се събрали една шепа домашни гимнастици вклиучае и аз, та като се излезе на сцена нещо не става.

 

Все пак нека да не забравиаме че китаристите са също музиканти а не ниакакви свободни елементи витаещи не логично около музиката. :curse:

Редактирано от tocata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж български гаидар ок. ама БГ.китарист.....   

 

не знам. 

Айде да не се подценяваме :curse: Сериозно имаме китаристи на европейско ниво и то не един.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да образувам спорове и никого не подцениавам, това си е лично мнение, въпреки че съм сигурен че гаида школата ни е много по- силна от китарната ни такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да образувам спорове и никого не подцениавам, това си е лично мнение, въпреки че съм сигурен че гаида школата ни е много по- силна от китарната ни такава.

Бисереее кво праиш бе?Обади са!!!Стига са заяжда :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да образувам спорове и никого не подцениавам, това си е лично мнение, въпреки че съм сигурен че гаида школата ни е много по- силна от китарната ни такава.

И аз не искам никого да подценявам, но е факт че китарист на европейско ниво нямаме..виж гайдари да :curse:....и не че подценявам бг китаристите - напротив супер убеден съм ,че има много талантливи хора който при подходящи условия биха се развили и е възможно дори да достигнат и до европейско ниво..но...теззи условия ги няма..Имах щастието да живея известно време отвъд океана..в Голямата Ябълка Ню Йорк вечер на практика в почти всяко кафе, клуб или каквото и да е място се свири музика..жива...соло, дуети, трио, квартети...джаз, блус , рок , метал, луди експерименти, етническа музика..има клуб например където се свири индииска музика...луда работа..и културата на слушателя е друга...търсят музиката, импровизацията...И ако не бях музикант от ръба на спалнята, домашен герой а имах с извинение топките и куража да си посветя живота на това, не бих се замислил изобщо дали да живея в България - тук може и да има много талантливи музиканти но няма музикален въздух...( не че не си обичам страната , напротив, но това е просто тъжен факт)..Спомням си четох едно интервю на Вай, в което той казваше че едно от най страхотните времена от живота му е ученето му в Бъркли...музика, свирене с всякакви музиканти , всякакви стилове, на практика по 24 часа...и ако 60 % от това което Вай сега е таланта и труда му то останалите 40% според мен са средата в която е попаднал..и относно тази среда имам известни наблюдения върху български джазмени които заминават навън и само след една година като се върнат тука звучат различно...не толковa homemade а някак си по полирано по професионално...и оттук натататък наистина може да отидат и на европейско ниво..

Та така..малко безмислени разсъждения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Стив Вай ви е критерият за китарист на европейско ниво,тогава вярно нямаме.Но пък и един Николо Коцев примерно или оня пич Станислав Хвърчилков,що не :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не се намеся тук. Все още не мога да разбера, защо винаги трябва да се сравняват музиканти като че ли са кило сирене или видове бири. Взе да се обръща на олимпиада тая тема...баффф

 

Всеки свири гот, но подчертавам гот за определена публика.

Това, че на някой не му допада свиренето на друг, това не значи, че този ДРУГ е лош китарист - той просто е различен.

 

Много по-смислено е всички да се фанеме и да свирим, а не "тоя е по-дОбър от оня"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да не се намеся тук. Все още не мога да разбера, защо винаги трябва да се сравняват музиканти като че ли са кило сирене или видове бири. Взе да се обръща на олимпиада тая тема...баффф

 

Всеки свири гот, но подчертавам гот за определена публика.

Това, че на някой не му допада свиренето на друг, това не значи, че този ДРУГ е лош китарист - той просто е различен.

 

Много по-смислено е всички да се фанеме и да свирим, а не "тоя е по-дОбър от оня"...

Благодаря! :ph34r:

:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не мога да разбера, защо винаги трябва да се сравняват музиканти

АMИ ДЕ ДА ЗНАМ, СИГУРНО ТРЯБВА ДА ПОКРИВАМЕ НЯКАКВИ НОРМИ, СЯКАШ СМЕ НА ОЛИМПИАДА, разбийш ли :D .

Ама сега ако изпаднем в разсъждения пак ше оспамим темата, тъй че айде живи и здрави :ph34r::ph34r::(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.