Jump to content
Българският форум за музиканти

Родни български китаристи


kolio_k

Recommended Posts

Да кажа да само ...... че както и на световно ниво.....така и у България не мое да сравнявате кой е по-по най(Освен при бате Енчо<_<).......оти ф ного различни насоки се развиват по'ечето......просто Отбелязвам........иначе чисто технично..... не смятам че това е да си добър китарист.......нищо лично обаче това се научава.......емоцията с която да свириш не се научава....и това е според мен критерии за добър китарист!!Добра е комбинацията и от двете.....но е рядко :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набави си албума на групата му Symbolic и чуй инструменталите му където свири само той, солата му в другите песни също са объркващи. Имам честта да свиря със старата му китара, с която е записан тоя трак :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васил Харизанов. :happy:

 

чуйте Васко! :guitar:

и*ах тоя пич направо ми стопли сърцето, страхотни сола, страхотен маниер на свирене :unsure::D:happy::happy::D:godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Насо Копчев, дами и господа, един голям пропуск в тукашните постове...

Наско, освен китарист и съдвигател на Бади Бенд, е креативен, талантлив, няма да говоря за пионерската му дейност като комсомолче и чавдарче, и как е подавал ръце на бабките по спирките.

Наско е толкова талантлив, иновативен, музикален, приятен човек, скромен, знаещ, можещ, че направо се чудя как сме го изпуснали... Щото е скромен, и май наскоро не е свирил...

А трябва. Насо, ей, бай Такъв, ае покажи се отнякъде бе...

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да образувам спорове и никого не подцениавам, това си е лично мнение, въпреки че съм сигурен че гаида школата ни е много по- силна от китарната ни такава.

И аз не искам никого да подценявам, но е факт че китарист на европейско ниво нямаме..виж гайдари да :punk_guitar:....и не че подценявам бг китаристите - напротив супер убеден съм ,че има много талантливи хора който при подходящи условия биха се развили и е възможно дори да достигнат и до европейско ниво..но...теззи условия ги няма..Имах щастието да живея известно време отвъд океана..в Голямата Ябълка Ню Йорк вечер на практика в почти всяко кафе, клуб или каквото и да е място се свири музика..жива...соло, дуети, трио, квартети...джаз, блус , рок , метал, луди експерименти, етническа музика..има клуб например където се свири индииска музика...луда работа..и културата на слушателя е друга...търсят музиката, импровизацията...И ако не бях музикант от ръба на спалнята, домашен герой а имах с извинение топките и куража да си посветя живота на това, не бих се замислил изобщо дали да живея в България - тук може и да има много талантливи музиканти но няма музикален въздух...( не че не си обичам страната , напротив, но това е просто тъжен факт)..Спомням си четох едно интервю на Вай, в което той казваше че едно от най страхотните времена от живота му е ученето му в Бъркли...музика, свирене с всякакви музиканти , всякакви стилове, на практика по 24 часа...и ако 60 % от това което Вай сега е таланта и труда му то останалите 40% според мен са средата в която е попаднал..и относно тази среда имам известни наблюдения върху български джазмени които заминават навън и само след една година като се върнат тука звучат различно...не толковa homemade а някак си по полирано по професионално...и оттук натататък наистина може да отидат и на европейско ниво..

Та така..малко безмислени разсъждения...

Абе имаме ли китаристи на европейско и световно ниво, говори фактът, че още през 70-те Личо Стоунса резна главите на класациите, а от тогава нещата се попромениха доста много и не вярвам България да е изостанала в това отношение. Но проблемите са там, че тук нещата се командват от шепа академични посерковци с пианистични мислене, поради което китарното изкуство тук е подтискано и просто работата е насрана. Тук за да си музикант, трябва да се разправяш с идиоти, които те мислят за престъпник, понеже не си като тях еснаф. Смятам, че в България лошото отношение към музикантите и артистите като цяло започва с амортизираната и идиотска басня за Щуреца и Мравката, на която "Щурците" дадоха отговора си преди 40 години. А в България има и по-добри от Стив Вай, само дето не могат да пробият, понеже идиотите, слушащи чалга, принуждават нашего брата да бачка като хамалин и да не може да се изявява, а лично мен редовно ме гонят от работа, когато разберат, че свиря в група. Затова пък смятам, че нещата трябва да се променят. И ако чакаме промяната да дойде от другаде, нема да стане, ами най-добре да сритаме задниците на еснафите и да укрепваме нашенската рок-сцена, която, макар и неофициална, е истинската музикална сцена, която не е залята с фекалиите на поп-индустрията и измекярите й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко Харизанов е личен мой приятел и трябва да ви кажа че е страхотен китарист. Подвизава се във Варна и свири

във варненската група Симболик. Ако все още не сте я чували -не знаете какво пропускате.

 

Тони ,като ми дойдеш на гости ще го извикам да те запозная с него . Много готин пич , супер скромен и все още

не знае ,че се споменава неговото име.

 

Благодаря Ви от негово име !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а лично мен редовно ме гонят от работа, когато разберат, че свиря в група.

 

E тва не го вярвам! Възможно ли е???

Ако отговориш ще е офтопик ама наистина ми е интересно кой го е направил?

Иначе темата е не дали БГ китаристите са по добри от Вай и Сатриани (аз мисля че доста БГ китаристи са по-добри от тях понеже това, което свирят българските ми харесва повече, но явно вие тук ги боготворите заради безкрайните сола, който въртят със завидна скорост, та с 2 думи въпросните не са критерии за мен) а става дума за това кои от българските китаристи свирят готино, вдъхновяващо и т. н., така че когато ги гледате и се приберете веднага да хванете китарата и да посвирите : )

 

И тук в послеписа да кажа, че китариста на Кълн и Сепуко 6 Жорката за мен е такъв : )

Също и Пешо от форума, но той вече е в съвсем друго измерение : )

 

Та казвайте на кого се кефите, а не кой е по добър от Ингви (е тоя вече не мога да го понасям) : )))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бисер Иванов!

Той ми е любимеца не само защото е от "резервата"

 

Айде сега Бисерко да те видя шъ ли се сетиш кой съм аз... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеци Гюзелев :rolleyes:

 

Винаги съм бил впечатлен от неимоверните усилия които Пеци полага китарата и Marshall-а му да звучат толкова отвратително :):surprise: :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това горното беше трепач!!!:rolleyes:

 

Абе забравили сте тоя пич дето свири в Шоуто на Слави - Цецко (не се сещам фамилията). Е тоя е според мен ЕЛИТЕН свирач, жалко че жули на чуждо в бенда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.